נערים א': חפר כבר בגמר

הפועל עמק חפר השלימה 2-0 בסדרת חצי הגמר על הפועל איתמר נהריה, והעפילה לראשונה לגמר הפלייאוף בגילאי נערים א'. השרונים ניצחו במשחק השני בנהריה בזכות יכולת טובה במאני טיים, ומחכים לראות מי תהיה היריבה שלהם בהתמודדות בין מכבי ת"א לגלבוע מעינות.


| safsal

 

גמר שני העונה לנערים א' של הפועל עמק חפר. אחרי הופעה ראשונה בגמר הגביע, הקבוצה של רמון וולפסון העפילה גם לגמר הפלייאוף שם תנסה לזכות באליפות המדינה. נהריה רשמה הפסד כואב במשחק הראשון הראתה שוב כמה הבית עוזר לה להתאושש והובילה בחלקים נחשבים של המשחק השני, אבל נתקעה במאני טיים והשרונים הצליחו לברוח לניצחון. עמק חפר מחכה לראות מי תהיה היריבה שלה, כשבסדרה המקבילה מכבי ת"א מובילה 1-0 על הפועל גלבוע מעיינות.

אחרי שהמשחק הראשון היה חד צדדי ברובו, גם את המשחק השני נהריה פתחה פחות טוב כשהיא לא מצאה את הסל בדקות הראשונות. נהריה כן מצאה את עצמה בפיגור 9:3, וגם זה בעיקר כי גם האורחת לא הבריקה יותר מדי. אבל אז הצפונים התעוררו. אריאל חכמו נכנס לזון עם נקודות בצבע, ההגנה ייצרה כמה עצירות יפות ומפה לשם נהריה רצה 3-18 (!) וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 15:21.

גם הרבע השני נפתח כשהמומנטום אצל עמק חפר שקלעה היטב בצבע. נהריה הצליחה לשמור כמה דקות על יתרון שברירי, עד שהגיעה שלשה של רני בלגה שהפכה את התוצאה והעלתה את חפר ליתרון 31:29 באמצע הרבע. גם הרבה הזה הסתיים ביכולת טובה של נהריה שחילקה כמה גגות והחזירה לעצמה את היתרון כש-4 רצופות של יאיר טויטו שלחו את הצפונים להפסקה ביתרון 36:40.

הרבע השלישי היה קצבי במיוחד כשסל רדף סל, ובכל הזמן הזה נהריה הצליחה לשמור על יתרון קל של 3-6 הפרש. עידו ברנשטיין ועודד זהבי בכחול החליפו שלשות עם כהן וכחמו בלבן, משני הצדדים ראינו משחק קבוצתי רוויו אסיסטים בצבע וסל באזר של שגיא נאמן חתם את הרבע ב-57:59 נהריה.

חכמו בצמד שלשות העלה את נהריה שוב לפלוס 6 בתחילת הרבע האחרון, אבל חפר הגיבה עם שלשות משלה והצליחה שוב לעלות ליתרון 69:68. כמה דקות של חילופי סלים הזיזו את היתרון מצד לצד, וכ-2 דקות לסיום היתרון אצל חפר 76:74. בנקודה הזאת נהריה נתקעה, ולצד סדרת החטאות שלה חפר הצליחה לברוח ליתרון 6. השעון הלך ואזל ונהריה לא הצליחה להוריד את הפער, ובסיום הראה הלוח 85:79 לעמק חפר שמעפילה כאמור לגמר הפלייאוף.

קלעו לנהריה: אריאל חכמו 23, אסף כהן 17, יאיר טויטו 13, שקד מלכה 10, אילאי אטיאס 7, לירן בר ועמית זיבנברג 4 כ"א, מעין רון 1.

קלעו לעמק חפר: שגיא נאמן 18, רני בלגה 13, אריאל סלע 12, רועי שרון, יונתן קלר ועידו ברנשטיין 8 כ"א, עודד זהבי 7, ערן פינסלי 6, אורי יאיר 5.