נערים א': משחק מכריע על האליפות

כמו בקרב על הגביע, גם הקרב על צלחת האליפות יוכרע במשחק אחד בין הפועל עמק חפר למכבי ת"א. אחרי שכל קבוצה ניצחה אצלה בבית, הסדרה תוכרע במשחק אחד ביום ראשון הקרוב ברופין. אמש במשחק השני בהדר יוסף מכבי ת"א ניצחה 78:105 הודות לערב מטורף מחוץ לקשת.


| safsal

 

כמו בנוער, גם סדרת גמר הפלייאוף לנערים א' תוכרע במשחק שלישי. אחרי שהפועל עמק חפר ניצחה אצלה בבית בשבוע שעבר (78:84), מכבי ת"א גם היא שמרה על הבית ואמש השוותה את הסדרה ל-1-1. ביום ראשון (17:00) הסדרה תחזור לרופין, שם עמק חפר תנסה לזכות באליפות היסטורית כשמנגד ת"א תנסה לרשום עוד דאבל.

 

מכבי יהושע ת"א - הפועל עמק חפר 76:105

האורחים בכחול פתחו חדים מאוד את המשחק כשהם כמעט ולא מחטיאים בדקות הראשונות, ועלו ליתרון 10:3 מוקדם. ת"א התעוררה מהר ולא לקח לה הרבה זמן להשוות את התוצאה ל-12:12. מכאן הרבע המשיך שקול מאוד כשסל רודף סל, והיתרון מדי פעם גם מחליף ידיים. ת"א קלעה מבחוץ, חפר הלכה יותר פנימה, ולקראת סיום הרבע מיני מומנטום של הצהובים הוביל אותם ליתרון 25:30 אחרי 10 דקות של כדורסל.

אחרי שהרבע הראשון היה רווי בסלים, בשני האחוזים כבר התיישרו והקצב נרגע משמעותית. חפר שוב פתחה את הרבע קצת יותר חדה והשוותה את המשחק ל-30:30, אבל שוב ת"א הגיבה עם שלשות וברחה לפלוס 8. הרבע המשיך קצת מגומגם כששתי הקבוצות לא הכי חדות בהתקפה, כשהפער נשמר סביב ה-8-10 הפרש לזכות מכבי ת"א שירדה להפסקה ביתרון 40:50.

גם הרבע השלישי נפתח שקול עם חילופי סלים בקצב לא רע, עד שת"א שוב הצליחה לברוח. כמה עצירות בהגנה בצד אחד וכמה שלשות ונקודות יפות בצבע בצד השני ופתאום זה 17 הפרש - 48:65. פסק זמן בהול של רמון וולפסון עזר קצת לאפס את היד של השרונים בהתקפה, אבל בהגנה ת"א עדיין קלעה בקלות מדי בצבע והגדילה עוד יותר את הפער בדרך ל-58:82 בכניסה לרבע האחרון.

הרבע הרביעי לא שינה יותר מדי. חפר בכמה מיני מומנטומים הצליחה להוריד קלות למתחת ל-20 הפרש, אבל בכל פעם שזה קרה הגיעה איזה שלשה או סל חשוב של ת"א ששוב עזרה להם להגדיל את הפער ולעצור את האורחים מלהתקרב עוד יותר. בנימין זבינסקי עם שלשה התכבד לקלוע את הנקודה ה-100 של הצהובים, שסיימו את המשחק עם ניצחון גדול 76:105.

קלעו לת"א: עומר מאייר 29 (5 שלשות), ירון גולדמן 26, עמית צוקר 16 (4 שלשות), עומרי נחום 12, איתי ורדי 7, אביאל מאמו ואורן סהר 5 כ"א, בנימין זבינסקי 3, ערן שובל 2.

קלעו לעמק חפר: בן שרף 23, רני בלאגה 15, שגיא נאמן ויהונתן קלר 10 כ"א, אריאל סלע 9, עידו ברנשטיין 6, עודד זהבי ואורי יאיר 2 כ"א, ערן פינסלי 1.