גביע נערים א': ההכרעה עוברת לגומלין

שלב חצי גמר גביע המדינה לנערים א' נפתח אמש כששתי האדומות, הפועל ת"א והפועל גלבוע מעיינות, שמרו על הבית והשיגו נצחונות בפערים קטנים כך שהכל פתוח לקראת הגומלין. בעוד שבוע מכבי חיפה ומכבי ת"א ינסו להפוך אצלן בבית.


| safsal

 

אם בעונה שעברה קיבלנו חצאי גמר די חד צדדים, השנה הוא סיפור אחר לגמרי. 7 ו-4 הפרש, זה כל הסיפור אותו יצטרכו לסגור צמד הקבוצות שהפסידו אמש, מה שאומר שהכל עוד פתוח. גלבוע מעיינות שהייתה בצד המפסיד של חצאי הגמר בעונה שעברה ניצחה בבית את מחזיקת הגביע המכהנת מכבי ת"א ולמרות שכבר הייתה ביתרון 17 במהלך המשחק סיימה אותו רק עם 4 הפרש, במקביל הפועל ת"א גברה על מכבי חיפה ב-7 הפרש כשגם היא כבר הייתה ביתרון כפול מזה.

 

הפועל ת"א - מכבי אסף חיפה 59:66

קצת פחות משבוע אחרי שנפגשו בליגה, ת"א וחיפה נפגשו שוב במסגרת הגביע כש-שוב האדומים יצאו עם ידם על העליונה אך הפעם בחצי הפרש. ת"א פתחה טוב את המשחק עם לחץ חזק בצבע שהקשה על חיפה לייצר סלים ועזר לה לייצר איבודים. בהתקפה המארחת ניסתה שלשות ו-2 של גיא חמו גם נכנסו,וגם כשהן לא נכנסו היא ידעה לנצל ריבאונד התקפה לנקודות בדרך ליתרון 3:12. פסק זמן של טל נתן גם לא עזר לחיפה להתאפס, אך למזלה בדקות הבאות גם ת"א לא פגעה והרבע הסתיים ב-4:14.

ת"א המשיכה עם ההגנה הטובה גם ברבע השני, רק שהפעם חיפה כן הצליחה למצוא את הדרך לסל וקיבלנו כמה דקות טובות של חילופי סלים בקצב לא רע. שלשה של איתמר מנחם וסל של רועי צ'רני צמצמו ל-16:21, אבל אז חיפה שוב רשמה סדרת החטאות ונענשה על זה מהר. שלשות בצד השני של חמו ועומר אלרום ובהמשך גם מהלך סל ועבירה כמעט על הבאזר של האחרון הגדילו ל-19:32 בירידה להפסקה.

ברבע השלישי חיפה שיפרה את ההגנה והפועל שוב הלכה על זריקות מבחוץ שלא נכנסו, ובנתיים כפיר אייכלר עם 5 אישיות צמצם ל-29:36. פסק זמן של ת"א החזירה אותה יותר חדה בהתקפה עם שני סלים בחדירה ושלשה של ניסים תורג'מן שהחזירה את הדו ספרתי, ובהמשך דקות טובות של הפועל בהגנה עם כמה עצירות ו-4 אישיות של אלרום כולל חדירה כמעט על הבאזר הקפיצו את הפער ל-18 - 32:50 סוף שלישי.

רבע רביעי, שתי ההגנות פחות אגרסיביות ושתי ההתקפות הולכות פנימה עד לטבעת. חיפה קצת יותר חדה בסיומות ומצליחה להוריד קלות עם נקודות של גיל ביניה שהחליף קצת סלים עם אלרום וחמו. שלשה ל-4 של צ'רני כ-5 דקות לסיום בתוספת לחץ הגנתי של חיפה החלו ריצת 7-0 של חיפה שהורידה ל-55:61 בלבד. ת"א הגיבה עם שלשה תורג'מן ובזמן שנותר למשחק קצת חילופי סלים השאירו את המארחת עם יתרון 7 בסיום המשחק.

קלעו לת"א: עומר אלרום 21, גיא חמו 17, ניסים תורגמן 13, אלון רכלין 8, פרינס קופיס 4, איתי רסקין 3.

קלעו לחיפה: רועי צ'רני 21, גיל ביניה 18, כפיר אייכלר 15, איתמר מנחם 3, תם שמול 2.

 

הפועל גלבוע מעיינות - מכבי יהושע ת"א 66:70

כרגיל אולם עמק חרוד התמלא עם כ-350 צופים שבאו לתמוך בקבוצה המקומית. שתי הקבוצות לא פתחו טוב את המשחק, כשהראשונה לאפס את היד הייתה גלבוע שבהובלת עדי רינסקי ושמרי ברזני ייצרה לעצמה יתרון קל. בצד השני אביאל מאמו הוביל את ת"א בהתקפה ושמרה אותה קרובה, כשבסיום הרבע הראשון 11:17 אדום. ברבע השני שוב גלבוע הייתה עדיפה בהתקפה ועם כמה שלשות ויכולת טובה בצבע הצליחה לברוח לראשונה ליתרון דו ספרתי. ת"א עם נקודות בצבע ניסתה להישאר בתמונה אבל לא הצליחה לעצור בהגנה את המארחים ברבע של 27 נקודות. 30:44 בתום המחצית הראשונה.

עם תחילת הרבע השלישי גלבוע עלתה ליתרון שיא של 17 הפרש, אבל כאן המומנטום ההתקפי שלהם נעצר והאחוזים החלו להתיישר. בת"א מנגד שון דליד נכנס לזון והחל לצלוף מכל הטווחים, ויחד עם שגיא גודס ורועי ברג האורחים קיזזו את הפער ל-47:55 אחרי 3/4 משחק. המומנטום של ת"א המשיך גם לתוך הרבע האחרון כשהם מקזזים עוד קצת את ההפרש, אבל לא מצליחים להפוך את התוצאה. הקבוצות החליפו סלים עד לסיום כשבין לבין ת"א גם הצליחה להוריד למינוס 2 בלבד לפני שסל יפה של גלוזמן אחרי מסירה על כל המגרש חתמה את תוצאת המשחק ב-66:70 לגלבוע.

קלעו לגלבוע מעיינות: עדי רינסקי 17, שמרי ברזני ומעיין גלוזמן 13 כ"א, זיו ברקו 9, נדב שטנגר 8, יונתן מלול 5, עומר שבח 3, ענבר פסח 2.

קלעו למכבי ת"א: אביאל מאמו 22, רועי ברג 14, שון דליד 13, שגיא גודס 7, אור שילר 6, גבריאל ארטמנקו ודיויד אונייאקבסקי 2 כ"א.