נערות א': הרצף נמשך - ראשל"צ בגמר

האלופה בשנה שעברה (ובעונה שלפני הקורונה) העפילה לגמר שישי ברציפות עם ניצחון ביתי אמש על אליצור חולון 58:69. כמו כל הסדרה, ראשל"צ ברחה מוקדם ליתרון דו ספרתי ואז חולון ניסתה לבצע קאמבק, והפעם זה לא הלך לה. הגמר יחל כבר ביום ראשון, וראשל"צ תפגוש את רמה"ש.


| safsal

 

בקצרה

הפועל ראשל"צ העפילה לגמר הפלייאוף לנערות א', שם מחכה לה כבר רמה"ש, לסדרה של הטוב מ-3 שתתחיל ביום ראשון הקרוב ואולי ביום ראשון שאחריו גם תהיה לנו אלופה. אתמול ראשל"צ אירחה את חולון שהפתיעה אותה במשחק השני, אבל הפעם ידעה לעצור בזמן את הקאמבק החולוני וסיימה עם הניצחון. כמו במשחקים הקודמים בסדרה, גם הפעם ראשל"צ פתחה בקצב גבוה שהקשה על חולון להישאר בעניינים, וברבע השני כבר היה לנו יתרון דו ספרתי שבהמשך הגיע בשיאו ל-19. ברבע השלישי שוב ראינו תחילה של קאמבק של חולון, רק שהפעם כאמור הוא לא הושלם כשגם סיום מוקדם של נגה אטינגר של המשחק לא עזר לה, כי לראשל"צ היה מספיק כלים על הספסל לשמור על היתרון. בסופו של דבר, ברוב הזמן המשחק הזה היה ביתרון סביב ה-9-14 הפרש לזכות ראשל"צ כשברבע האחרון היה די ברור שאת הפער חולון כבר לא יסגרו עד לתום הזמן.

 

המספרים

נגה אטינגר סיימה את המשחק כקלעית המובילה של ראשל"צ, וזה למרות ששיחקה רק 26 דקות. אטינגר קלע 18 נקודות באחוזים טובים מאוד - 5/8 ל-2, 2/3 ל-3, והוסיפה גם 2 חסימות. משחק טוב גם לרומי ויינר (14 נק', 4/7 ל-2), לרומי אלבז (13 נק', 13 רב', 3 חס') ולמאיה קארש לה הקדשנו פיסקה בהמשך הכתבה. בחולון קבדה שוב סיימה עם 23 נקודות (קרה כבר לא מעט העונה), הודיה הרוש במשחק טוב מאוד עם 10 לצד 2 חס' ו-8 רב', נועה ושדי עם 10 גם כן ו-15 רב' (ותזכרו שהיא רכזת) עם 7 אס'.

זה לא היה ערב התקפי מוצלח במיוחד של שני הצדדים - שתי הקבוצות קלעו ביחד 4 שלשות בלבד מ-35 נסיונות, חולון השאירה על הקו 6 נקודות מ-12 וראשל"צ הגדילה עם 15 מ-36. לפחות אחוז ה-2 של ראשל"צ היה בסדר ועמד על 50%. פרט לזה, הקבוצות הציגו נתונים סטטיסטיים מאוד דומים, פרט להליכה אל הקו - שם ראשל"צ ניצחה בגדול.

 

שימו לב ל:

מאיה קארש היא לא שחקנית בולטת בסגל של ראשל"צ כמו שהיו האחיות הגדולות הילה ודניאל, ויש משחקים שהיא גם לא עולה בכלל לשחק. אבל אתמול ראינו אותה נכנסת לנעליים המאוד גדולות של נגה אטינגר (שיצאה בתחילת הרבע השלישי מהמשחק) ונותנת יופי של עבודה - במלחמה בהגנה (2 חטיפות), בסלים (סיימה עם 11 נקודות, 6 מהם ברבע האחרון בדקות חשובות) ובהנעת הכדור בהתקפה של ראשל"צ. ורק נזכיר שתצוגה דומה של לקיחת אחריות ראינו ממה גם במשחק השני בחצי גמר הגביע מול רמה"ש, כשאז הייתה זאת רומי אלבז שסיימה מוקדם את המשחק.

 

סטטיסטיקה מלאה

קלעו לראשל"צ: נגה אטינגר 18 (7 רב', 2 חס', 7/11 מהשדה), רומי ויינר 14, רומי אלבז 13 (13 רב', 3 חס'), מאיה קארש 11, רומי עובד 5 (11 רב'), שי לבני 4, עופרי הרטל וטל סטרינקובסקי 2 כ"א.

קלעו לחולון: הודיה קבדה 23 (7 רב', 3 חס'), הודיה הרוש (8 רב', 5/9 ל-2) ונועה ושדי (15 רב', 7 אס') 10כ"א, הילה מאיר 8, רביד פסר 5, אליסה רוזנפלד 2.