בחדרה מכוונים רחוק

מחלקת הנערות של מכבי חדרה רשמה הישג יפה במיוחד בעונה החולפת, כשגם נערות א' וגם נערות ב' העפילו לליגת העל לראשונה. תחת המעטפת של פרוייקט שחקן אמיתיכדורסל הנשים בעיר התעורר מחדש ובצוות המקצועי חולמים לשחזר את אותה ההצלחה שעשו עם מחלקת הנוער המקומית וקבוצות הבוגרים. (צילומים: מכבי חדרה)


| safsal

 

מחלקת הנערות של מכבי חדרה היא לא ממש שם מוכר בכדורסל הנשים בארץ, אבל אחרי העונה האחרונה והמוצלחת שלה - אולי בעתיד הקרוב עוד תצבור לעצמה מוניטין. כבר בעונה הראשונה שלה במתכונת החדשה תחת הפרוייקט של 'שחקן אמיתי', קבוצת נערות א' וקבוצת נערות ב' הציגו שתיהן עונה מושלמת ללא הפסדים במסגרת הליגה ובהמשך השלימו גם את העליה לליגת העל במשחקי הפלייאוף. 

ההצלחה של הקבוצות הנ"ל לא הגיעה משום מקום - מדובר למעשה במאגר שחקניות ששיחקו בשנים האחרונות תחת הפועל מנשה (כולל עונה יפה בליגת העל לנערות א' ב-21/22 והעפלה לפלייאוף בנערות ב' באותה עונה). יחד עם המעבר של צמד המאמנים יובל שחם ורז גולדינר שאימנו במנשה וחיפשו את השילוב עם מעטפת מקצועית, נוצר החיבור מחדש תחת מכבי חדרה והשחקניות הצעירות 'חזרו הביתה'. במחלקת הנערות של חדרה אגב תמצאו לא רק שחקניות מקומיות אלא גם מישובים וכפרים סמוכים.

את הפרוייקט של 'שחקן אמיתי' אנחנו מכירים בעיקר מהליגה הלאומית, שם ראינו את קבוצת אליצור עירוני נתניה עושה חיל ולצד השגים ספורטיביים על המגרש גם מצמיחה שחקנים לליגת העל. בשנים האחרונות הם נכנסו גם למחלקת הנוער של מכבי חדרה (שגם היא אגב חזרה העונה לליגת העל לנוער), ומעונת 22/23 גם לנערות במטרה להמשיך ולפתח את כדורסל הנשים בעיר. מי שמנהל את המועדון הוא אוהד יתום, מאמן ומנהל מקצועי מוכר בגילאים הצעירים ובבוגרים, שסיפר על הפרוייקט והמטרות שלו.

"אנחנו מנסים להרים את מחלקת הנערות לרמה גבוה, בדיוק כמו הנוער שהתרומם לליגת העל, לבנות פה אגודה מפוארת. מאוד שמחים ממה שקורה. התחלנו להיכנס לכל בתי הספר בחדרה ולבנות קבוצות הכנה לליגה בגילאים השונים, פתחנו גם קבוצת בוגרות. הן עדיין בליגה הארצית, יתחילו משם ונתקדם כשהמטרה היא להעלות לליגה הלאומית, אבל לא רק לשם עלייה אלא כדי שהשחקניות יחוו דקות משחק. הבנות פה (וגם הבנים) מקבלות מעטפת גבוה מאוד של אימון מנטלי, תזונאי, מאמני כושר וכו'. אולי בעתיד תהיה גם קבוצת בוגרות בשיטה של שחקן אמיתי, עוד אין מספיק שחקניות בגילאי 18-22 שיכולה להתאים להן השיטה ו-5-6 אימונים בשבוע."

קבוצת נערות ב'

 

קבוצת נערות א'