הגמר שכולם ציפו לו

נס ציונה בהופעת בכורה במעמד, רמה"ש בהופעה שניה ברציפות במטרה הפעם לא לסיים רק עם המחמאות. גמר הפלייאוף בליגת העל לנערות א' יוצא הערב לדרך (19:00, קרית יערים), וצפויה לנו יופי של סדרה שקשה לחזות מי תסיים בסופו של דבר עם הצלחת.


| safsal

 

כנראה שאף אחד לא הופתע מהעפלה של נס ציונה ורמה"ש לסדרת גמר הפלייאוף העונה. כבר מתחילת העונה ה"הימורים" היו עליהן, והן גם הראו עליונות לאורך רוב העונה ובסופו של דבר סיימו את הליגה במקומות 1 ו-2 בפער די ניכר מהיריבות כששתיהן סוחבות 2 הפסדים בלבד שאחד מתוכן הוא לקבוצה היריבה. ולמרות שקיבלנו את הגמר שדי חשבנו שנקבל, חייבים לציין שהעונה האחרונה בליגה הייתה מאוד שוויון בחלק העליון שלה, בטח ביחס לשנים האחרונות.

ראינו שביום נתון כמעט כל קבוצה מהחלק העליון של הטבלה יכולה לנצח כל אחת אחרת, היו לנו לא מעט התעלויות של קבוצות ושחקניות, ואי אפשר לשכוח שלפני פחות משבוע הוא היינו מרחק של שניות בודדות מהפתעה בזהות העולות אל הגמר. אבל בסופו של דבר, לא סתם ההימורים התגשמו. רמה"ש ונס ציונה הן שתי הקבוצות החזקות בליגה לא רק על הנייר, וכשמגיעים למאני טיים הן יודעות לעשות את העבודה. ועכשיו הן אחת מול השניה, ונראה מי תצליח לשים את ההתרגשות והלחץ בצד ולעשות את העבודה כמו שהיא יודעת. מה שבטוח - לנו כצופים נייטרלים מהצד יהיה מעניין. 

אז מה מחכה לנו הערב? רמה"ש היא קבוצת ההגנה הכי טובה בליגה - ספגה הכי מעט נקודות העונה, חוטפת הכי הרבה, ובעיקר יודעת מאוד לתסכל את היריבות שלה עם הלחץ האישי. היא גם קבוצת התקפה מצויינת עם הממוצע נקודות הכי גבוה בליגה וחלוקת האסיסטים הכי גבוה, אבל גם ראינו אותה לפעמים נתקעת עם אחוזי קליעה לא טובים. נס ציונה גם שומרת היטב ויודעת לנצל חטיפות למתפרצות, והיא גם קולעת מצויין מחוץ לקשת לרוב. יש לה הנעת כדור מרשימה ויכולת טובה בהכנסת כדור לגבוהות בצבע שגם להן יש יכולת טובה לסיים עם הכדור בטבעת. הבעיה שלה שלפעמים השלשות לא נכנסות ואז הביטחון יורד.

נסכם את זה במשפט אחד - שתי הקבוצות חזקות, מאומנות וטובות, ואם יראו את היכולות הקבועות שלהן הן יקשו מאוד אחת על השניה ויהיה לנו משחק ברמה גבוה. במפגשים בינהן העונה ראינו חלוקת נקודות. במפגש הראשון נס ציונה הצליחה לעצור הגנתית את רמה"ש על 55 נקודות בלבד ושמרה על הבית, ובשני רמה"ש כבר הייתה יותר מאופסת ולמעשה הובילה לאורך כל המשחק בדרך אל הניצחון. שני המשחקים אגב התקיימו בנס ציונה וזה למעשה יהיה המפגש הראשון העונה בקרית יערים. לשתי הקבוצות אולם ביתי מאוד שבין היתר עזר להן להשלים את הניצחון בסדרות חצי הגמר. 

 

טריוויה:

* מרבית השחקניות שישחקו הערב בגמר הפלייאוף לנערות א' כבר נפגשו אחת מול השניה לקרב על תואר - לפני כשנתיים בגמר גביע המדינה ובגמר הפלייאוף לנערות ב'. אז זה נגמר בחלוקת תארים - הגביע נסע לנס ציונה, הצלחת לרמה"ש. שינוי אחד מעניין יהיה לנו בסגלים מאותם גמרים - הפעם עמית ארבל מאירוביץ תהיה בצד של נס ציונה אחרי שעברה לשם הקיץ מרמה"ש.

* רמה"ש ונס ציונה נפגשו אשתקד בפלייאוף בשלב חצי הגמר. רמה"ש עברה את הסדרה ב-2-0, אבל נס ציונה בהחלט הצליחה לתת פייט.

* לנס ציונה אין עדיין תארים בגיל נערות א', וזאת ההזדמנות שלהן לרשום עוד היסטוריה קטנה. לרמה"ש יש כזכור גביע אחד מאשתקד, ולפחות עוד אליפות אחת וכנראה עוד גביע אחד מלפני שנות ה-2000 בשנים בהן אין לנו מידע עליהן. (ולצערנו גם במועדון עצמו לא בדיוק זוכרים מה היה ומתי). 

* רמה"ש היא הקבוצה שחוטפת הכי הרבה כדורים העונה בליגה - 22.6 למשחק בעונה הסדירה (כמעט 5 יותר מהבאה אחריה). נס ציונה היא הקבוצה שמאבדת הכי פחות העונה - רק 17.6 למשחק. 

* לראשונה מאז עונת 10/11 יש לנו גמר נטול ראשל"צ ורעננה. השתיים די שלטו בחלוקת התארים בגילאים הצעירים בעשור וחצי האחרון, אבל את העונה הקרובה ייסימו בלי תואר נערות א'.