נערים ב': חפר ורמה"ש בגמר

השרונים הביסו בבית את אמנון ירושלים והעפילו לגמר שלישי ברציפות, רמה"ש ניצחה בחוץ את גלבוע מעיינות עם קאמבק ענק ברבע האחרון והעפילה לראשונה לגמר בגיל הזה. המשחק על הצלחת - יום רביעי הקרוב ב-19:00 ברופין. (צילום: הפועל עמק חפר).


| safsal

 

הפועל עמק חפר - הפועל אמנון ירושלים 56:84

עמק חפר מעפילה לגמר פלייאוף שלישי ברציפות, ותנסה להגן על התואר שלה מהשנה שעברה. השרונים היו עדיפים לאורך כל המשחק וכבר ברבע השני ברחו ליתרון דו ספרתי גבוה עליו שמרו עד לסיום המשחק. בפתיחה המארחת שמרה על אחוזי קליעה די טובים ובהובלת יואב פז שקלע גם לא מעט סלים מריבאונד התקפה הובילה 1:9 ובהמשך 6:15. פסק זמן של ירושלים עזר לה להתעורר גם הגנתית וגם התקפית, ונקודות של אלעד אלפסי צמצמו עד למינוס 3. סלים של עומרי אורלנד ואיתי הרוש הגדילו חזרה, וסל באזר של רביד אליהו סגר את הרבע ב-14:21.

פרט לשלשה של אלעד מנסורי בתחילת הרבע השני, ירושלים התקשתה בהתקפה וחפר עם 7 רצופות של איליי קליימן כבר ברחה ליתרון דו ספרתי - 19:32. קצת חילופי סלים בין הקבוצות השאירו את עמק חפר ביתרון דו ספרתי, עד שמיני ריצה נוספת של המארחת הגדילה ל-28:45 בתום המחצית הראשונה. 

הרבע השלישי התחיל בשליטה מוחלטת של המארחת, שהציגה עבודה טובה בהתקפה עם חלוקת אסיסטים ומשחק מהיר. ירושלים מנגד קלעה רק 2 נקודות בכ-7 דקות והתקשתה בהתקפה, ובנתיים פז וקליימן הקפיצו את הפער למעלה 30 הפרש (31:63). ירושלים קלעה כמה שלשות שלא עזרו לה לצמצם יותר מידי, ואחרי 3 רבעים 38:68. הרבע האחרון לא שינה יותר מידי, הקבוצות החליפו קצת סלים והיתרון המקומי התנדנד לו סביב ה-30 כשזהות המנצחת ברור. בסיום 56:83 לעמק חפר. 

קלעו לעמק חפר: יואב פז 16, איליי קליימן 15, עומר תירם ועומרי אורלנד 10 כ"א, רביד אליהו 9, אדם זפיר 8, איתי הרוש 7, אלון אדירי 5, רומי מיוחס ואורי רז 2 כ"א.

קלעו לירושלים: אלעד אלפסי 13, אריאל אבולוף 12, אלעד מנסורי 9, אורי קופפר ונועם כיטכס 6 כ"א, איתי פרי 4, עידו בכר, עידן מרכוס ועמית סלמה 2 כ"א.

 

הפועל גלבוע מעיינות - א.ס. רמה"ש אריק 90:82

אחרי 2 הופעות בגמר הגביע לנערים ב', רמה"ש מעפילה לראשונה גם לגמר הפלייאוף בגיל הזה ותנסה להמשיך במומנטום לזכיה היסטורית בתואר. רמה"ש כבר מצאה את עצמה בפיגור 15 בתחילת המשחק, אבל ידעה להתאושש ולחזור לעניינים כשברבע האחרון היא מפציצה 28 נקודות בדרך אל הניצחון. 

המשחק התחיל עם רבע ראשון קצבי, בעיקר מהצד של גלבוע שייצרה בקצב גבוה בצבע בהובלת אשל לוינטל ויונתן רודמן. רמה"ש עם סלים מבחוץ הצליחה להישאר קרובה בדקות הראשונות, אבל בהמשך התקשתה לעמוד בקצב וגלבוע כבר עלתה ליתרון דו ספרתי 10:21. האורחת במיני מומנטום הצליחה להוריד למינוס 8, אבל גלבוע איפסה מהר את היד וברחה שוב. קצת חילופי סלים ואחרי 10 דקות 21:34 מקומי. 

האחוזים של המארחת בצבע התיישרו בתחילת הרבע השני, ורמה"ש עם נקודות של עידן שפר החלה אט אט לקזז את הפער (30:38). גם בדקות הבאות גלבוע בקושי מצאה את הסל, ושפר שהמשיך להוביל את ההתקפה האורחת קיזז עם שלשה למינוס נקודה בלבד - 41:42. זה היה האות של לוינטל לאפס את היד ולצד יכולת הגנתית טובה שלו עם כמה חטיפות גלבוע שוב תפסה את המומנטום ועד למחצית שוב עמדה על יתרון דו ספרתי - 45:44.

הרבע השלישי התחיל מפוזר משני הצדדים, קצת איבודים וחטיפות שלא נוצלו לסלים, ויתרון מקומי שנשאר סביב ה-8-12 הפרש כשלוינטל ורודמן ממשיכים להחליף סלים עם שפר. למרות שהשאירה נקודות על הקו, רמה"ש הצליחה לצמצם קלות ל-60:65, אך דקה אחרונה טובה של גלבוע שכללה גם חטיפה ואסיסט של כרמי חלמיש לעומר מירן הגדילה שוב. בכניסה לרבע המכריע 62:70 לגלבוע. המארחת פתחה מצויין את הרבע האחרון, ועם שלשה של לוינטל ועוד 4 נקודות פלוס חסימה של רודמן הובילה ב-15 הפרש כ-7 וחצי דקות לסיום.

רמה"ש ממש לא התכוונה לוותר על המשחק - שלשה משוגעת של שפר פלוס כמה עצירות בהגנה וכמה סלים של אדם גנור קיזזו במהירות את הפער, ובהמשך שלשה גם של נועם סרוסי וסל של כהנא ובלי ששמנו לב אנחנו בשוויון 78 קצת יותר מ-2 וחצי דקות לסיום. 2/2 מהקו של לוינטל החזירו את היתרון למארחת, אבל לא לאורך זמן. בהתקפות הבאות רמה"ש פשוט חטפה כדור אחרי כדור ודאגה להעניש עם נקודות בצד השני, כשכהנא עם 7 אישיות תוך דקה בערך מוביל את קבוצתו ליתרון דו ספרתי (90:80) שסגר את הסיפור. סל של איתמר זיו חתם את תוצאת המשחק ב-90:82 לרמה"ש שהחלה לחגוג עם הקהל ביציע. 

קלעו לגלבוע: אשל לוינטל 32, יונתן רודמן 21, כרמי חלמיש 11, זין לב 7, איתמר סתיו 6, אורי רצאבי ועומר מירן 2 כ"א, יובל גל 1.

קלעו לרמת השרון: עידן שפר 28, עומר כהנא 22, אדם גנור 15, נועם סרוסי 12, אלון בן סימון 6, עומרי דורון 3, גיא דותן ועומר המבורגר 2 כ"א.