מקום 11: הנערות סיימו עם ניצחון!

נבחרת בלגיה נראתה היום אומללה מול נבחרת ישראלית שלא באה לרחם. עם 10-0 בפתיחה ויתרון שהחזיקה 39 דקות ו-36 שניות מהסל הראשון של אבני סימיונוביץ' ועד השלשה של עדן ציפל שנעלה את האליפות. כשבשיאו היה היתרון 19 נקודות הפרש השיגו הנערות ניצחון שני בטורניר וסיימו במקום ה-11.


| שי ברק

(סימיונוביץ' טורניר בכורה נהדר ושיא אישי של 17 נק'. FIBA.COM)

 

נבחרת הנערות ישראל 64 - נבחרת הנערות בלגיה 47

במשחק האחרון של הטורניר, עקב אילוצים (גאיה סלס נפצעה במשחק הקודם, ליאור גרזון נפצעה בתחילת המשחק), נדרש הספסל הישראלי לרוטציה רחבה. התוצאה? יתרון 19 נקודות ושליטה מוחלטת במשחק, כשלכל אורכו כמעט הוליכה הנבחרת ביתרון דו ספרתי. ההגנה היתה יעילה ועצרה את הבלגיות העייפות, ההתקפה היתה אנרגטית (ועדיין הנבחרת שיחקה רק ברוטציה של 8 שחקניות...). לא ברור לאן אפשר היה להגיע עם קצת יותר אמונה בשחקניות הסגל כולו, אבל מה שבטוח זה שהרווחנו כמה שחקניות ביומיים האחרונים של האליפות, כולל תצוגת הענק של סימיונוביץ' (כזכור, פעם ראשונה שלה בנבחרת ישראל ומסיימת עם 17 נק' ו-7 ריב') את המשחק.

קידומה של סימיונוביץ' לחמישייה הוכיח את עצמו כשכבר בתוך חצי דקה למשחק חדרה כל הדרך לטבעת ועשתה נקודות ראשונות. ההגנה הישראלית עבדה טוב ובאגרסיביות מול ההתקפה הבלגית שהתקשתה להכניס כדורים לצבע והנבחרת שלנו ברחה ליתרון מוקדם של 8:0 תוך שלושה דקות וחצי. כשגרזון וקראש קלעו מהשדה וציפל הוסיפה נקודות מקו העונשין. פסק הזמן לא עזר לבלגיות, עוד חטיפה, הפעם של קארש, שלחה את סימיונוביץ' למתפרצת ויתרון דו ספרתי ואת הנקודה השישית שלה קלעה מיד אחרי נקודות ראשונות של בלגיה ובסך הכל 12:3 לנבחרת שלנו באמצע הרבע הראשון. אחרי חטיפה ונקודות של ציפל במתפרצת שהחזירה את ההפרש לדו ספרתי, קלעה בלגיה שלשה שניה , אבל לא שמרה על קארש שהחזירה את ההפרש לדו ספרתי, 16:6 שתי דקות וחצי לסוף הרבע. מאותו הסל הנבחרת הפסיקה לקלוע, גם בלגיה כמעט ולא פגעה בטבעת, במשחק נוראי שלה ורק שניות לסוף הרבע הצליחה לקלוע סל שדה ראשון בצבע שקבע את תוצאת הרבע הראשון 16:8 לנערות ישראל, כשליאור גרזון שנפגעה ברגלה ירדה ולא חזרה לשחק עוד עד לסיום.

את הרבע השני פתחה בלגיה עם נקודות מהירות, אבל מיד חזרה למשחק שלה שכלל איבודים ואי ירידה להגנה והנבחרת הגיבה מהר בנקודות של ניצן עמר וגילי אייזנר, שוב 10 הפרש. המשחק נע סביב 6-10 הפרש, כשבלגיה התקרבה עד 21:15, ציפל וסימיונוביץ מהקו הגדילו שוב ל-9, בלגיה מצאה את הגבוהה לנקודות קלות, אז דניאל קארש ענתה בשלשה הראשונה של הנבחרת, 27:17, 4 דקות להפסקה. אז הגיעו 7 נקודות רצופות של גילי אייזנר, כל בלגיה ענתה ב-5 משלה ואת תוצאת הרבע קבעה שירה חג'ג' מהקו 35:22 בהפסקה (אייזנר 9, סימיונוביץ' 8, קארש 7).

את המחצית השניה פתחנו עם שלשה חופשית של עדן ציפל. בלגיה המשיכה לא לרדת להגנה ועמר עם סימיונוביץ' קבעו 40:23. הקבוצות החליפו בינהן נקודות, הההפרש לא השתנה ובאמצע הרבע השלישי הגיע המהלך היה במשחק כשאייזנר מצאה את עמר שהשאירה את הכדור לציפל לנקודות שקבעו 45:30. עם עצירה הגנתית אחת בלגיה הצליחה להתקרב עד 45:35, אבל אז ובמשך שלוש דקות מסרו כדורים ליציע והתקשו להקרב לסל בזמן שמהעונשין חזרה הנבחרת והגדילה את ההפרש ל-15, ועשר דקות לסיום הטורניר הוליכה 50:37.

סימיונוביץ' במשחק ענק ו-4 נקודות רצופות הגדילה את ההפרש בתחילת הרבע האחרון עד יתרון שיא של 19 נקודות 56:37. בדקות הגארבג' של המשחק התקרבה בלגיה עד 56:44, אבל כדי שלא יפתחו אשליות, גילי אייזנר בשלשה ציננה את הקאמבק הבלגי, 59:44, חמש דקות לסיום. בלגיה לא חזרה יותר ועד הסיום הנבחרת הורידה את השעון, ציפל הוסיפה שלשה והנבחרת סגרה את הטורניר עם ניצחון שני וטעם טוב, עד שניפגש שוב בדרג א' בעוד שנה.

 

קלעו לנבחרת הנערות:
עדן ציפל 18 נק' (2 ריב', 5 אס', 3 חט')
אבני סימיונוביץ' 17 נק' (7 ריב', 2 חט', 1 חס')
גילי אייזנר 12 נק' (13 ריב', 5 אס')
דניאל קארש 7 נק' (4 ריב', 2 אס', 2 חט')
ניצן עמר (4 אס', 1 חט') ושירה חג'ג' (6 ריב', 1 חט') 4 נק' כ"א
ליאור גרזון 2 נק' (2 ריב', 1 אס', 2 חט')
שיחקו ולא קלעו: נועה שמשי (1 חט', 1 חס'), שחר ברנר (1 חט'), מאי נשר, עדן גיוסי .