"קבוצות עושות שימוש ציני בקורונה"

מאמן הפועל פ"ת בני זועם, בצדק, על התופעה שאנחנו עדים לה בתקופה האחרונה בליגת העל לנשים. היום (חמישי) שוב קיבלה הקבוצה שלו הודעה על דחיית משחק שלה רק כמה שעות לפני שהיה אמור לצאת לדרך, ולטענתו זה נעשה גם "למרות שזה לא עומד במתווה שהמנהלת הציגה". (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal


הערב היה אמור להתקיים משחק חגיגי בפ"ת, כשהפועל המקומית הייתה אמורה לארח את אליצור תל אביב. המארחת כבר הכינה פסטיבל שלם לקראת המשחק, דאגה לפעילויות לאוהדים ולמשוך קהלים מענפי ספורט אחרים בעיר וממחלקת הנערות, ואז הגיעה השעה 12:00 בצהריים. בשעה זו, 5 שעות בלבד לפני המשחק, הודיעו לקבוצה כי המשחק מבוטל. באופן לא מפתיע במיוחד, בפ"ת זועמים.

כך התבטא היום מאמן הפועל פ"ת, רועי לוין:

"הגיעו מים עד נפש. השתדלתי לא להגיב ולהישאר מקצוען אבל זה פשוט בלתי נסבל! השימוש הציני שעושות קבוצות ספציפיות בקורונה בשביל לדחות פה משחקים בלי סוף הוא שערוריה! לא מבין איך נותנים לדבר כזה לקרות! פעם שלישית שהקבוצה שלי מקבלת הודעה דקה וחצי לפני משחק שלא משחקים, תגידו מה אתם חושבים שהשחקניות הן לא בנות אדם? מכינות את עצמן למשחק חשוב ימים שלמים וככה מבטלים?

יש עוד שחקנית חולה? שתיהיה בריאה, שחקנית הביאה מכתב שהיא אמורה להיות בבידוד עד ה-11 (מחר) למרות שזה לא עומד במתווה שהמנהלת הציגה!!!!! יש מתווה מסודר מה מאריך בידוד ומה לא מאריך, אותה בעיה הייתה לפני כמה ימים! למה לא משחקים מחר? איזה סיבה יש לא לשחק מחר? פשוט בושה.

הבעיה היא שכולם יודעים שאני צודק, כולם יודעים מי עושה את הדברים האלה ושותקים. אחר כך כשנתלונן שאף אחד לא מעניין אותו כדורסל נשים נבוא בטענות לכל העולם, ונתעלם מהאמת הפשוטה שאנחנו הורסים את הענף בתוכנו. אנשים מתנהלים פה כאילו הכדורסל נשים בישראל הוא עסק פרטי שלהם. מבין שמה שאני כותב יכול לפגוע בי. זה לא מעניין אותי. בשיחות סגורות עם אנשים טיפה יותר משפיעים ממני בענף הזה אומרים לי ולבוס לי גיל סלע כמה אנחנו צודקים.

המנהלת קבעה מתווה ברור שמציג איך ולמה דוחים משחק. שחקניות מאומתות לקורונה צריכות לעשות בדיקות מוסדיות ביום הרביעי וביום החמישי לבידוד. הדבר הזה לא נעשה פה. דחו פה משחק על מסמך של רופא צבאי שממליץ לשחקנית להישאר בבידוד. זה לא חלק מהמתווה. אז אם יש מתווה, ולא מקיימים אותו, אז בשביל מה הוא קיים? ואם המשחק הזה נדחה כבר שלוש פעמים, למה אנחנו לא משחקים מחר? כשהיא מסיימת את הבידוד בהמלצה? בגלל שיש להם משחק בשבת? למה זה מעניין אותנו?

פשוט גועל נפש. "