ירושלים ורמלה שמרו על הבית

חצאי גמר הפלייאוף בליגת העל לנשים נפתחו עם 2 נצחונות ביתיים. מחזיקת הגביע נקלעה בשלב מוקדם של המשחק לפיגור דו ספרתי, אבל עם רבע אחרון של 28 נקודות הפכה וניצחה, ברמלה אחרי מחצית ראשונה שקולה החלה הבריחה של המארחת לניצחון. (צילומים: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

תוצאות המשחקים:

אליצור רמלה - מכבי עירוני ר"ג 74:85 (1-0 בסדרה)
הפועל לב ירושלים - מכבי בנות אשדוד 79:87 (1-0 בסדרה)

 

בקצרה:

למרות פתיחת משחק לא טובה, הפועל לב ירושלים בהופעת הבכורה שלה במעמד חצי גמר הפלייאוף הצליחה לשמור על הבית וניצחה את אשדוד. האורחת מהדרום הובילה במשך 3 רבעים ולא מעט זמן מזה גם ביתרון דו ספרתי, אבל ברבע האחרון התקשתה לעצור את המומנטום של ירושלים שקלעה ברבע הזה 28 נקודות והשיגה את היתרון בסדרה. שיר תירוש הצטיינה בשורות המארחת עם 33 נקודות, אליסה בארון הוסיפה 21, 15 לסטאשה קארי. באשדוד ויקטוריה ויויאנס הקלעית המובילה עם 24 (10 רב', 4 חט'), 17 לטל יעקב ו-13 לדניאל קארש (7 אס'). 

כאמור, ירושלים פשוט לא נכנסה טוב למשחק. 2 סלי שדה בלבד ב-5 ומשהו דקות מצד אחד, חוסר ריכוז בהגנה שאפשר לאשדוד להגיע פעם אחר פעם עד לטבעת שם היא העמידה אחוזי קליעה טובים מצד שני, והתוצאה היא יתרון דו ספרתי לאורחת בשלב די מוקדם של המשחק. הפער הזה נשמר עד לאזור אמצע הרבע השלישי, כשלמרות שירושלים שיפרה את ההתקפה (אחוזים גבוהים ל-2 וכמעט מושלמים בצבע ברבע השני) היא עדיין אפשרה לא מעט ליריבה שלה לטייל אצלה ברחבה ולייצר נקודות קלות. ואם אשדוד הייתה יותר יעילה בניצול ריבאונד ההתקפה שלה לנקודות, הפער היה יכול להיות אפילו יותר גדול. 

ברבע השלישי ירושלים כנראה נזכרה שהיא יודעת לעשות הגנה טובה, וגם הראתה לנו את זה מה שעזר לה לקזז את הפער בעקביות ברבע השלישי ולהפוך את התוצאה ברבע הרביעי. אשדוד למרות הלחץ ההגנתי המקומי עשתה עבודה די טובה בהתקפה עם הנעת כדור וקליעות מבחוץ, וגם כשכבר מצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי הצליחה כל פעם לפתח מיני מומנטום ולחזור לעניינים. אבל זה לא הספיק, כי ירושלים הציגה רבע חזק של 28 נקודות (6/9 מתחת לסל, 3/4 מבחוץ) ובכל פעם שאשדוד התקרבה, היא ברחה שוב. 

 

משחק מעניין היה לנו גם ברמלה, שם המארחת ניצחה את ר"ג אחרי שברחה ברבע האחרון ליתרון דו ספרתי גבוה (ריצת 2-18 בין סוף שלישי לתחילת רביעי). במשך שניים וחצי רבעים בערך קיבלנו משחק שקול מאוד עם חילופי הובלה שהתקדם בקצב טוב. בעוד רמלה שמרה על יציבות (20 נקודות בדיוק בכל אחד מ-3 הרבעים הראשונים), ר"ג התנדנדה לה בין רבע חלש לרבע כמעט מושלם לעוד רבע חלש, ובסופו של דבר גם רבע אחרון של 21 נקודות ומטווח שלשות לא עזר לה לסגור את הפיגור שנקלעה אליו. דניאל רבר הובילה את קלעיות רמלה עם 23, ג'ני סימס הוסיפה 22 וטריפל דאבל שני ברציפות. גילי אייזנר הפציצה מחוץ לקשת וסיימה עם 23 לזכות ר"ג, 19 לקנישה בל.

אם נשים בצד את הדקות באמצע הרבע הראשון בהן רק רמלה הייתה מאופסת בהתקפה וברחה ליתרון 9, המחצית הראשונה נשמרה די שקולה וסיפקה רמה טובה משני הצדדים. המארחת שיחקה הרבה פנימה עד לטבעות ושמרה שם על אחוזי קליעה טובים מאוד, ר"ג הלכה יותר על זריקות מחוץ לקשת וגם לקחה את ההובלה לכמה דקות במהלך הרבע השני. גם ברבע השלישי המגמה נמשכה, אך לקראת סיומו היא המשיכה רק בצד אחד - רמלה שמרה על קצב ייצור נקודות גבוה מאוד בצבע (סיימה את המשחק עם 22/33 שם), השלשות של ר"ג לא נכנסו והמשיכו לא להיכנס גם ברבע הבא, ומפה ועד ליתרון דו ספרתי גבוה של רמלה הדרך הייתה קצרה מאוד. ומשם, לר"ג כבר לא נשאר מה לעשות חוץ מלצמצם.

 

קצת מספרים וקצת מעבר:

* שיר תירוש ניפצה את שיא הקריירה שלה (בליגת העל) וקלעה כאמור 33 נקודות, 12 מתוכן ברבע האחרון. אליסה בארון שסיימה את המשחק עם 21 עשתה זאת בין היתר עם 6/6 מהקו, וזה משחק שלישי ברציפות ורביעי ב-5 האחרונים בו היא שומרת על 100% מהקו. סטאשה קרי הציגה אחוזי קליעה טובים במיוחד עם 5/7 ל-2 ו-5/5 מהקו.

* ירושלים היא לא מהמצטיינות של העונה באחוזים מקו העונשין, ומדורגת די נמוך בטבלה במדד הזה, אבל אתמול היא הציגה משחק מצויין עם 88% ו-3 החטאות בלבד מ-25 זריקות. ירושלים קלעה את כל 9 הזריקות האחרונות שלה במשחק. גם אשדוד אגב הציגה אחוזים גבוהים במיוחד במשחק הזה - 16/18. 

* גילי אייזנר שכבר שבוע שעבר דיברנו על רצף האסיסטים שלה עשתה זאת גם אתמול עם עוד 7 כאלו. לזה היא גם הוסיפה שיא עונתי של 23 נקודות ב-7/10 מדהים מחוץ לקשת. 

* דניאל רבר הגיעה בפעם הרביעית העונה אל מעבר ל-20 נקודות במשחק אחד (23, 9/13 ל-2) והוסיפה לזה גם 12 רב' ו-4 אס'. זהו משחק רביעי ברציפות שלה עם 4 אס', כלפני זה גם היה לה אחד עם 5.  

* ג'ני סימס רשמה טריפל דאבל שני ברציפות, ולמי שמעדכן את אגף ההיסטוריה באתר יהיה הרבה עבודה בקיץ לעדכן את הרישומים שלה. 22 נקודות (7/10 ל-2), 11 רב' ו-10 אס', וזה אגב משחק רביעי בו היא מוסרת מספר דו ספרתי של אסיסטים.