לאומית נשים: מ-3 תרד אחת

במוקד מחזור הסיום בליגה הלאומית לנשים יעמוד הקרב נגד הירידה - כש-3 קבוצות רוצות להימנע מהמקום שמובילה לליגה הארצית. כאוכב שכבר הייתה עם הרגל וחצי שם ועשתה קאמבק מדהים בחודש האחרון תצא לרמה"ש, נתניה מול מג'דל כרום ויבנה נוסעת צפונה לגלבוע.


| safsal

 

מחר (שלישי) ייערך המחזור האחרון בעונה הסדירה של הליגה הלאומית לנשים, ולפנינו סיטואציה אותה לא ראינו בשנים האחרונות. 3 קבוצות מגיעות למחזור הזה עם מאזן זהה של נקודות, כשאחת מהן תיפרד בסוף המחזור הזה מהליגה ותרד לארצית. אליצור עירוני נתניה, אליצור יבנה והפועל כאוכב - כולן יוצאות השבוע למשחק חוץ ואחת מהן לצערה תצטרף להפועל באר טוביה ואליצור נתניה שכבר נפרדו מהליגה.

רגע לפני שניכנס לחישובים איך כל אחת מהן תשרוד - מילה על הפועל כאוכב. את חודש אפריל כאוכב פתחה כשהיא עם 4 נצחונות בלבד ובמקום הלפני אחרון, ונראה היה שהיא בדרך הנכונה לירידת ליגה. אבל בחודש וחצי האחרון כאוכב נלחמה על חייה, ועם מאזן מרשים מאוד של 4 נצחונות והפסד בודד, כולל 2 נצחונות על היריבות הישירות שלה לירידה, הגיעה למצב בוא היא תלויה בעצמה כדי לשרוד. אם אכן יעשו את זה, וגם אם לא - מגיע להם שאפו גדול על סיום העונה.

 

משחקי המחזור הרלוונטיים:
הפועל גלבוע מעיינות - אליצור יבנה (20:30, גן נר)
א.ס. רמה"ש - הפועל כאוכב (20:30, קרית יערים רמה"ש)
הפועל מג'דל כרום - אליצור עירוני נתניה (21:00, אולם פיס מג'דל כרום)
מכבי רעננה - אס"א ירושלים (20:30, הפרחים רעננה)

 

ועכשיו לחישובים. כל השלוש מחזיקות כאמור במאזן זהה של 8 נצחונות ו-19 הפסדים. במידה ואחת הפסידה והשתיים האחרות ניצחו - מן הסתם זאת שהפסידה תהיה עם נקודה פחות ותרד ליגה. במצב של בית משולש בו כולן ניצחו או כולן הפסידו במחזור האחרון - יבנה יורדת. במאזן הפנימי כאן לכאוכב יש 3 נצחונות והפסד, לנתניה 2 נצחונות ו-2 הפסדים, וליבנה ניצחון אחד ו-3 הפסדים כך שהיא זאת שכאמור תרד.

במצב בו אחת ניצחה והשתיים האחרות הפסידו: כאוכב מחזיקה במאזן פנימי עדיף על נתניה (ניצחה אותה פעמיים), תישאר אם שתיהן יהיו באותו מאזן מתחת ליבנה. כאוכב אבל מחזיקה במאזן נחות מיבנה (כל אחת ניצחה ויבנה עדיפה מבחינת ההפרשים), כך שבמצב כזה היא זאת שתרד. במאזן הפנימי בין נתניה ליבנה נתניה היא העדיפה שכן ניצחה פעמיים את יבנה.

עוד אופציה שאולי נשמעת לא הכי סבירה אבל אפשרית, במידה וכל הקבוצות התעלו אנחנו יכולים גם לסיים את העונה במצב של בית מרובע יחד עם אס"א ירושלים במידה והיא תפסיד לרעננה. במצב זה מי שתרד היא אליצור עירוני נתניה, כשהיא ויבנה עם אותו מאזן פנימי של 4-2 שלישי אבל נתניה עם יחס סלים נחות.

נסכם בקצרה: מצב של בית משולש כמו שיש עכשיו - כאוכב ונתניה נשארות, יבנה יורדת.
מצב בו קבוצה אחת הפסידה והשתיים האחרות ניצחו - הקבוצה שהפסידה יורדת.
מצב של בית מרובע עם אס"א ירושלים - נתניה יורדת.
כאוכב ניצחה, יבנה ונתניה הפסידו - יבנה יורדת.
יבנה ניצחה, כאוכב ונתניה הפסידו - נתניה יורדת.
נתניה ניצחה, כאוכב ויבנה הפסידו - כאוכב יורדת.

בהצלחה לכל הקבוצות.