ל. נשים: העולות החדשות עובדות

הפועל לוד והפועל לב ירושלים, שתי המצטרפות החדשות לליגה הלאומית לנשים, החלו לבסס את הסגל לעונה הקרוב. הקבוצה מהבירה צירפה את קרן נחמה ולצידה ממשיכות רבקה רוס ונעם גבריאלי, בלוד הצטרפו רוני גולדין ואופיר קירשטיין.


| safsal

 

לפני קצת פחות מחודשיים הפועל לב ירושלים השלימה עוד היסטוריה קטנה למועדון, כשהעפילה לראשונה לליגה הלאומית לנשים, והנה היא כבר עובדת חזק על העונה הבאה כדי להמשיך בצמיחה של המועדון. גם השנה הקבוצה תתבסס על שחקניות הבית ומחלקת הנערות, ויש גם שם מעניין במיוחד שיגיע לחזק את המועדון - קרן נחמה (32, 1.75). הגארדית שזכתה לא מזמן עם הפועל כפ"ס באליפות הייתה אחת השחקניות המשמעותיות ברוטציה ונבחרה גם לחמישיה השניה בליגה, כשהיא קולעת 10.1 נקודות בממוצע. גם אשקתד עם אליצור ת"א נחמה זכתה באליפות מעמדת מפתח, ועונה לפני כן עם גלבוע מעיינות הובילה את הליגה עד שהקורונה סגרה את הסיפור. לפני כן העבירה לא מעט שנים בליגת העל, ושיחקה בלאומית גם בגליל עליון ובאס"א ירושלים איתה גם כן זכתה באליפות ב-08/09.

נחמה חוזרת לשתף פעולה עם מי שהקימה את המועדון, רבקה רוס (33, 1.60), שממשיכה לעונה נוספת  במועדון שלה אחרי שאשתקד הייתה חלק מהסגל שהעלה אותו מהארצית. השתיים שיחקו יחד בלא מעט קבוצות, בין היתר באליצור ת"א, גליל עליון, גלבוע מעיינות ואס"א ירושלים וזכו ב-2 תארים ביחד. כמו נחמה גם לרוס יש רקורד מרשים של תארים קבוצתיים, תארים אישיים (שחקנית העונה ב-16/17) ועונות בליגת העל. גם נעם גבריאלי (26, 1.65) שגם לה עבר בליגת העל ממשיכה לעונה נוספת בסגל הקבוצה.

מי שיעמוד על הקווים בלב ירושלים הוא יוני אורן (41), שמגיע אחרי עונה לא רעה עם רמה"ש ומקום שישי בליגה. קודם לכן אימן גם באליצור תל אביב, הרצליה והגלבוע. את תל אביב והרצליה הוביל לזכיה בגביע האיגוד ולליגת העל ועם הגלבוע היה קרוב גם כן להעפלה לליגה הראשונה (אז אימן את הצמד נחמה - רוס) אך הקורונה קטעה את העונה בשיאה.

 

ומעולה לעולה - גם הפועל לוד העפילה הקיץ לראשונה לליגה הלאומית, אחרי שהוקמה לפני כ-6 שנים. מי שהוביל את הקבוצה ללאומית הוא המאמן תמיר פרץ (38), שימשיך גם העונה בקבוצה וזאת תהיה עונה רביעית ברציפות שלו בבוגרות במקביל לאימון במחלקת הנוער המקומית וכן בצוות של קבוצת הגברים.

בגזרת המצטרפות בנתיים ל-לוד יש 2: רוני גולדין (23, 1.76) ואופיר קירשטיין (20, 1.73), שתיהן שיחקו בעונה החולפת בבני יהודה בליגה הלאומית כשהקבוצה סיימה במקום החמישי. גולדין הייתה מהשחקניות הבולטות בקבוצה וסיימה את העונה עם 11.3 נק' למשחק. בעבר שיחקה בליגת העל במכבי רמת גן וברמה"ש, וקודם לכן בלאומית עם הפועל כפ"ס המועדון בו גדלה. קירשטיין שיחקה העונה בכרטיס כפול גם בליגת העל בהפועל פ"ת שם לא קיבלה יותר מדי דקות, בעוד בבני יהודה שהייתה התחנה הראשונה שלה בלאומית קיבלה קצת יותר קרדיט וסיימה את העונה עם קרוב ל-6 נקודות בממוצע למשחק.

 

 

 

.