עלית כהן חוזרת לעמק

יותר מעשור אחרי הפעם האחרונה בה שיחקה בעמק יזרעאל, עלית כהן חוזרת לקבוצה בה גדלה מעמדת הישראלית הבכירה וסוג של המבוגר האחראי בקבוצה לצידן של בר אביטל ואלה פינצי שממשיכות לעונה נוספת. מי שעוד תחזק את הקבוצה בעונה הקרובה היא שיר רביב שמגיעה אחרי עונה אישית מוצלחת במיוחד בגלבוע מעיינות, נעמה הלוי ממשיכה בכרטיס כפול.


| safsal

 

בדיוק 10 עונות עברו מאז עלית כהן נפרדה מהפועל עמק יזרעאל, הקבוצה בה גדלה ובה עלתה לראשונה לבוגרות בליגה הלאומית. בעונה הקרובה כהן (30, 1.75) תחזור לאולם הביתי בגבת, ותחזור גם לשתף פעולה עם ירדן עיבל (שממשיכה על הקווים) ששיחקה איתה בנערות ובבוגרות בעמק כשהשתיים גם זכו בגביע המדינה לנערות א' בעונת 09/10. כהן נחשבת לאחת משחקניות ההגנה הטובות בליגה (בעונת 16/17 נבחרה לשחקנית ההגנה של העונה), ולצד יכולת קליעה לא רעה מבחוץ עושה הרבה על המגרש מעבר למה שרואים בסטטיסטיקה - כשהיא מוסיפה הרבה מבחינת נסיון וניהול משחק. כהן חוזרת לעמק אחרי שנתיים מוצלחות במג'דל כרום בהן העפילה עם הקבוצה לרבע וחצי גמר הפלייאוף, כשבעונה החולפת קלעה 9.3 נקודות למשחק. בשנים הקודמות שיחקה גם בנתניה, כאוכב, חיפה וגלבוע, וגם בליגת העל בחולון וגליל עליון.

חיזוק נוסף לעמק יזרעאל לקראת העונה הקרובה היא הגארדית שיר רביב (25, 1.71) ששומרת על הקו הצפוני בקריירה שלה. רביב הובילה בעונה האחרונה את גלבוע מעיינות לעונה די מפתיעה שהסתיימה במקום השמיני, כשהיא קולעת 13.8 נקודות למשחק (ונכנס לטופ 10 בדירוג מלכת הסלים) ונכנסת גם לחמישיה השניה של העונה. לרביב יש ברקורד אליפות אחת עם מכבי חיפה בעונת 18/19, והיא שיחקה גם בהפועל גליל עליון שנתיים.

שיר רביב.

 

פרט לצמד ההחתמול הנ"ל, בעמק מתכוונים להמשיך עם הסגל מהעונה החולפת במטרה שוב לשלב כמה שיותר את שחקניות מחלקת הנערות. הפורוורד אלה פינצי (26, 1.78), הרכזת בר אביטל (26, 1.68), הגארדית תומר נוב (21, 1.65) והגארדית המקומית שירז כץ (22, 1.62) ימשיכו כולן לעונה שניה ברציפות בקבוצה. אגב אביטל ורביב כבר שיחקו ביחד בעבר שנתיים במכבי חיפה בעונות 16/17 ו-17/18. שחקנית נבחרת הנערות ליאן אשל (17, 1.68) תמשיך גם כן לשחק בבוגרות במקביל לנערות, ואורי אהרוני (19. 172) שסיימה גיל נערות תשחק בהתאם לכך רק בקבוצה הבוגרת.

ויש כמובן גם את נעמה הלוי. שחקנית נבחרת העתודה והנערות הייתה אחת השחקניות המבוקשות בליגת העל הקיץ, ובחרה בסופו של דבר להישאר בעמק בכרטיס כפול יחד עם מכבי חיפה. הלוי (18, 1.74) סיימה את העונה החולפת כמלכת הסלים בלאומית נשים עם לא פחות מ-25.6 נק' בממוצע למשחק, כשראינו ממנה כמה תצוגות קליעה מרשימות במיוחד. היא נבחרה לחמישיית העונה בליגה, והובילה גם את קבוצת הנערות של העמק לגמר הפלייאוף ונבחרה לשחקנית העונה בליגת נערות א'.

 

 

.