אכזבה: כפ"ס ויתרה על העליה

זה היה באוויר בשבועות האחרונים, והשבוע זה נסגר סופית. הפועל כפ"ס, שזכתה לפני כחודש באליפות הליגה הלאומית והכרטיס לליגת העל - לא תממש את העליה לליגה הבכירה. הסיבה? תלוי את מי שואלים. הקבוצה כבר נערכת לעונה הקרובה בליגה השניה עם מספר שחקניות שממשיכות מהעונה שעברה. במועדון סירבו להגיב.


| safsal

 

פחות מחודש עבר מאז הפועל כפ"ס השלימה עונה נהדרת עם זכיה היסטורית בדאבל והרוויחה גם את הכרטיס לליגת העל לנשים. על פי ההצהרות בשרון והבניה המדוייקת שנעשתה בקבוצה בשביל הזכיה (שלא נאמר הכספים שהושקעו), נראה היה שזאת בהחלט המטרה של כפ"ס, לבנות קבוצה לליגת העל שתאפשר גם לשחקניות מחלקת הנערות המקומות את הדקות והנסיון בליגת העל. אבל כמו שקורה ללא מעט קבוצות בלאומית נשים - כשמגיעים למאני טיים הרבה יותר קשה לבצע.

כפ"ס היא ממש לא הקבוצה הראשונה שמסיימת כאלופת הלאומית ואז מתנדנדת בין הליגות, אבל חשוב היה לה לקבל החלטה בשלב מוקדם של הקיץ ולא לחכות עם זה לרגע האחרון, כדי לשמור את האופציה על שחקניות העונה שעברה שטרם חתמו בקבוצות אחרות. בשבועות האחרונים בשרון בהחלט ניסו למצוא את התקציבים והפתרונות כדי שהקבוצה כן תשחק בליגה הבכירה, אבל בסופו של דבר זה נפל בגלל עניינים כספיים. בעיריית כפ"ס נרתמו לטובת הקבוצה, הראו רצון ונכונות לכדורסל נשים בעיר וכן הבטיחו תקציבים, אבל במועדון העדיפו לא להסתמך על הבטחות וכל עוד הכסף לא עבר מראש, בחרו ללכת על בטוח ולהישאר בלאומית.

ומה יהיה בלאומית בעונה הקרובה? קבוצה 'נוצצת' כמו בעונה האחרונה זו עדיין השאיפה בשרון, למרות ששיר תירוש וקרן נחמה חתמו בירושלים. הקבוצה עושה מאמץ להשאיר את שאר השחקניות ולחזק את הקבוצה, וכרגע מי שצפויות להמשיך הן ליעד אורבך, גלי קונטס ודרור מייברג, לצד השילוב הרגיל של שחקניות מחלקת הנערות המקומית.

גורמים בכפ"ס אישרו את הידיעה אבל סירבו לתת תגובה רשמית.

 

 

 

.