לאומית נשים: שירלי קאלו חוזרת

ה-החתמה של הקיץ! אחרי כמה עונות 'פרישה' עם מעגן מיכאל בליגה הארצית, שחקנית חמישיית העשור בלאומית חוזרת ללאומית ותחזק את הפועל גלבוע. קאלו (שבתאי במקור) רשמה בקריירה לא פחות מ-3 אליפויות ו-3 עונות בליגת העל.


| safsal

 

התגעגעתי אז באתי? כ-4 שנים עברו מאז שירלי קאלו (שבתאי) 'פרשה' מכדורסל מקצועני ועברה לשחק בליגה הארצית ב"בית" שלה מעגן מיכאל. ועכשיו היא חוזרת!! אחת השחקניות המעותרות ורבת ההופעות בגמרים בליגה השניה עושה את הקאמבק לליגה הלאומית, ולא זה לא עם מעגן מיכאל אלא דווקא עם הפועל גלבוע מעיינות שמתחילה לבנות את הסגל שלה לעונה הקרובה. 

זה בין הקאמבקים המרגשים שידעה הליגה הלאומית. נכון, כבר ראינו רק לפני שנתיים קאמבק של מיכל אפשטיין ועוד שחקניות גדולות ואגדות, אבל סמל כמו קאלו שפרשה מוקדם מדי (חופשות לידה והפסקה מכדורסל) מרגש לראות שחוזרת. עכשיו אפשר לפתוח את העונה!

קאלו (34, 1.77) היא אחד משהשמות הגדולים בליגה הלאומית בעשור הקודם בליגה הלאומית (וגם בזה שלפניו) ובאופן לא מפתיע גם נבחרה במקום הרביעי בסקר שחקניות העשור של האתר. ברקורד שלה תמצאו לא פחות מ-3 אליפויות עם גלגוליה השונים של מעגן מיכאל (כולל באיחוד עם זכרון יעקב), פלוס עוד 3 הופעות בגמר הגביע וגם עונה אחת היסטורית בליגת העל. לא רבים זוכרים אבל את הקריירה התחילה קאלו (אז שבתאי) במכבי רמת חן, שיחקה שם שנה אחת בליגת העל ואז עברה ללאומית. עוד 3 פעמים שיחקה בליגת העל, באליצור ראשל"צ, נתניה וכאמור עם מעגן מיכאל ב-2016. 

בהיותה בת 20 היתה חלק מנבחרת העתודה ששיחקה בדרג א' של אליפות אירופה, הישג שלא שוחזר עוד מאז (עד השנה הנוכחית?)

בין לבין גם זכתה בשלל תארים אישיים כולל בחירתה לשחקנית העונה ב-15/16, ופעמיים נוספות נכנסה לחמישיית העונה כשהיא מציגה יכולת קליעה ומסירה מרשימות במיוחד. עם השנים במעגן מיכאל גם תרמה הרבה מנהיגות ונסיון והכשירה דורות של שחקניות.

בעונה הקרובה היא כבר תחזור לבמה הראשית. גלבוע מעיינות העבירה עונה סולידית במרכז הטבלה וסיימה במקום השמיני, ובנתיים לא עשתה רכש משמעותי במיוחד. מי שהצטרפה בנוסף לקאלו היא בוגרת האקדמיה בוינגייט שירה אלקיס (18, 1.68) שתחזור למגרשים אחרי פציעה ארוכה. שחקנית הבית ונבחרת העתודה אליס חתוקאי (19, 1.63) תמשיך במסגרת הכרטיס הכפול יחד עם מכבי ר"ג, וגם שחקניות בית נוספות דוגמת מורג'אן סעדה, נגה הרן ונטע חן אמורות להמשיך במקביל לנערות א' של המועדון. רן רונטל ימשיך על הקווים.

 

 

.