ארצית נשים: שוויון בין נתניה לנסצי

לעיני כ-350 צופים בלב המושבה, עירוני נס ציונה ניצחה בבית 53:64 את אליצור עירוני נתניה והשוותה את סדרת העליה לליגה הלאומית. האורחת כבר הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי גבוה לשוויון ברבע האחרון, אבל כאן נס ציונה ברחה שוב והכריעה את המשחק. המשחק השלישי - בשבוע הבא באולם נייטרלי. (צילומים: גלעד חזון)


| safsal

 

הולכים למשחק שלישי. נתניה ונס ציונה, שתי הקבוצות שמהקיץ סומנו כפייבוריטיות הברורות לסיים את העונה עם הכרטיס ללאומית לאור הסגלים המרשימים ורווי השמות המוכרים שחתמו בהן, מספקות לנו בנתיים סדרה מעניינת במיוחד. השתיים שסיימו כל אחת את המחוז שלה במקום הראשון וללא הפסדים ניצחו גם את המשחק הביתי, וההכרעה עוברת לאולם נייטרלי ביום שלישי הבא. נתניה שניצחה בצורה חד צדדית את המשחק הראשון מוקדם יותר השבוע קיוותה להשלים את המשימה כבר היום בנס ציונה, אבל לאלופת מחוז מרכז היו תכניות אחרות. בתמיכת הקהל הביתי נס ציונה פתחה חזקה, ברחה מוקדם ליתרון דו ספרתי גבוה ולמרות שנתניה רשמה קאמבק מרשים, במאני טיים נס ציונה שוב ברחה וסיימה עם הניצחון. 

לצד כמות מרשימה של קהל שגם שילם 35 ש"ח על כרטיס כניסה למשחק, הייתה גם כמות מכובדת של מאמנים ומנהלי מחלקות מהענף שבאו לצפות במשחק.

 

סיקור המשחק:

בדקות הראשונות של המשחק ראינו קצב טוב עם חילופי סלים בין הצדדים, אך בהמשך הרבע הראשון נתניה בעיקר החטיאה ונס ציונה עם שלשות של מעין כהן ואיילה אורן וסל מריבאונד התקפה של עמית כהן עלתה ליתרון דו ספרתי - 7:18. גם אחרי פסק זמן נתניה לא ממש הייתה חדה בהתקפה כשהיא לא מנצלת גם כמה חטיפות, כשא. אורן מנגד עם 4 רצופות מגדילה ל-9:24 אחרי 10 דקות. גם ברבע השני האחוזים של נתניה לא היו גבוהים במיוחד, והיא גם השאירה לא מעט נקודות על הקו, אבל למרות זאת הצליחה לצמצם קלות את הפער (17:29) כשגם נס ציונה לא מייצרת יותר מדי. שלשה של לי אורן העירה קצת את ההתקפה של נס ציונה ששוב פתחה פער (22:39), ושלחה את נתניה לעוד פסק זמן. הפעם נתניה חזרה טוב עם לחץ מאסיבי בהגנה שגם תורגם לחטיפות ונקודות שהוביל אותה לקיזוז הפער ל-27:39 בירידה להפסקה.

עם תחילת הרבע השלישי נס ציונה הגדילה את יתרונה ל-14, אבל כאן החל הקאמבק של האורחת. נתניה הלכה פנימה וסיימה יפה מתחת לסל כש-4 רצופות של אורטל אורן מורידות ל-10 ובהמשך שלשה של קרן מוזס מורידה עוד קצת ל-36:43. נס ציונה הצליחה לשמור כמה דקות על יתרון של 8-10 הפרש, עד ש-שלשה של עדן אסטטקאו הורידה ל-5 בלבד כשבסיום הרבע 43:47 מקומי. את הרבע האחרון פתחו לנו 2 וחצי דקות של החטאות מהצבע, עד שהגיעה שלשה של יעל אהרונוב שקבעה שוויון 47. כאן נס ציונה התעוררה עם נקודות של ע. כהן וא. אורן, כשנתניה מנגד שוב מחטיאה וכ-4 דקות לסיום אנחנו ב-49:56 כתום. נתניה ירדה לפסק זמן שלאחריו איבדה 2 כדורים עליהם נס ציונה הענישה מיד, ופתאום זה שוב דו ספרתי שבהמשך גם הגיע ל-15 והסיפור נגמר. בסיום 52:64 לנס ציונה.

קלעו לנס ציונה: איילה אורן 18, ליאור הלוי 12, מעין כהן 9, עמית כהן 8, ענבר טנא אוריון 7, לי אורן 6, עינב אסולין 4.

קלעו לנתניה: אורטל אורן 12, עדן אסטטקאו 11, קרן מוזס 10, יעל אהרונוב 6, טלי בן ישי 5, ולריה דובינסקי 4, מעין זיידל ולורן בניטה 2 כ"א.