שוב בגמר: אוסטרובסקי והגימנסיה הריאלית

שנה חמישית ברציפות שהגמר יהיה בין התיכון מרעננה לזה מראשל"צ. הגימנסיה מגיעה כאלופה המכהנת אחרי 2 זכיות רצופות ושנה 7 ברציפות במעמד. אוסטרובסקי רוצה לחזור ולזכות בתואר אחרי 3 שנים. אוסטרובסקי עם גרזון, גבעון ורינת (62 נק' יחד) והגימנסיה עם ציפל, קארש ואוסיגוואי (50 נק' יחד) לא השאירו סיכוי לרוטברג וקרית שרת. הגמר ב-2.1


| שי ברק

 

אוסטרובסקי רעננה 86 - רוטברג רמת השרון 55

המשחק שהיה צפוי להיות צמוד יותר, הוכרע בשלב דיי מוקדם שלו. רוטברג נבחרת תיכונים מוכשרת וחברה כמעט קבועה כבר בחצי הגמר התקשתה להיכנס למשחק מול הלחץ של השחקניות מאוסטרובסקי שקיוו להכריע את המשחק כבר במחצית הראשונה ובשני בליצ'ים מרשימים הצליחו לעמוד במשימה.

אחרי דקה ללא נקודות הלכה נעה גבעון פנימה וייצרה נקודות ראשונות לקבוצתה, חלפו דקה וחצי ללא נקודות, וברעננה קראו לפסק זמן ממנו דווקא חזרה רוטברג לשוויון 2. שלוש דקות מהפתיחה הגיע הסל השני של גבעון. הקבוצות המשיכו להחליף ביניהן נקודות וכשהיתה התוצאה 8:4 באוסטרובסקי השתחררו מהלחץ והחלו לרוץ ולדחוף פנימה, פעם גבעון פנימה ופעם אסיסט יפה של עמית כהן לאמי רינת הקפיצו את אוסטרובסקי ליתרון 12:4 ומשם הן לא הרפו . 6 דקות מהפתיחה יתרון דו ספרתי ראשון 16:6 מעוד שתיים של אמי רינת, הסל הראשון של גרזון היה הבא ובסך הכל ריצת 12-2 עד 24:6 (מנקודות של גרזון) נתן לאוסטרובסקי את ההפרש המרגיע 28:7 בסוף הרבע הראשון.

בפתיחת הרבע השני הראתה רוטברג את הכישרון שלה בעיקר דרך ההגנה. עמידה נכונה והפקת לקחים של שחקניות הקבוצה הצליחה לעצור את אוסטרובסקי במשך שתי דקות וחצי ללא נקודות, מהצד השני רוטברג רצה עם 6 נקודות של רוני קלינגר שהיתה המוציאה לפועל העיקרית ואחריה אלה נר בסל יפה השלימה מתפרצת וריצת 8-0 עד 28:15. שם נתקעה רוטברג. ירדן גרזון בסל מריבאונד התקפה עצרה את הריצה וקבעה 30:15 רק שאז חלפו מעל שתי דקות בהן אף אחת מהקבוצות לא הצליחו לייצר נקודות. אוסטרובסקי פתחה מבערים מחדש כשלוש דקות וחצי להפסקה. התקפת מעבר ראשונה מצאה את אמי רינת לשלשה מהפינה, גבעון הלכה פנימה ואוסטורבסקי הגיבה לריצה של רוטברג עם 13-3, דקה וחצי להפסקה. אז וכשעל השעון נותרו 1:15 להפסקה באוסטרובסקי החליטו להכריע את ההתמודדות. עברו ללחוץ על כל המגרש וזה עבד מצוין. 3 כדורים חוזרים בהתקפה, מתפרצת שהסתיימה בנקודות של גבעון, שתי חטיפות של אמי רינת פעם נקודות ופעם אסיסט לגבעון וחטיפה נוספת של עמית כהן הגיעה לירדן גרזון שסגרה את הרבע בנקודות קלות מתחת לסל. 8-0 מהיר במיוחד, 49:18.

בהתקפות הראשונות של הרבע השלישי גרזון מרעננה ואלה נר בשלשה לרמת השרון החליפו נקודות וההפרש היה 30 , אבל העייפות הורגשה בסגל הקצר של רוטברג ועל אף שלא נשברו והגיבו כמעט לכל מהלך של אוסטרובסקי הצליחו מנקודות של שוסטר ורוני זהות להגדיל את ההפרש עד 61:25. כשהתוצאה היתה 66:33 רוטברג עם יכולת גבוהה של נר (13 נק' ברבע) ונקודות ראשונות של רוני רביבו התקרבה מעט עד 69:38 בסוף הרבע. הרבע האחרון כבר היה לפרוטוקול ואחרי שגרזון ורינת חלקו ביניהן את 9 הנקודות הראשונות של קבוצתן וכשארבע דקות לסיום שירה לונדנר קבעה בשלשה את הפרש השיא 81:41, אוסטרובסקי נתנו דקות משחק גם לשחקניות שלא הרבו לשחק עד אותו הרבע ואת המשחק חתמה אלה שוסטר האחות הקטנה במשפחה ובסיום אוסטרובסקי חוזרת שוב לגמר נחושות גם להחזיר לעצמן את הגביע.

קלעו לאוסטרובסקי רעננה:
ירדן גרזון 24 נק'
נעה גבעון 20 נק'
אמי רינת 18 נק'
דוריאן דהן סואץ 6 נק'
רוני זהות 6 נק'
רותם שוסטר 4 נק'
שירה לונדנר 3 נק'
עמית כהן 2 נק'
אלה שוסטר 2 נק'

קלעו לרוטברג רמת השרון:
רוני קלינגר 22 נק'
אלה נר 21 נק'
שיאל אוטולנגי 5 נק'
רוני רביבו 4 נק'
יערה אנגל 2 נק'
הגר בן דוד 1 נק'

 

 

 

גימנסיה ריאלית 80 - קרית שרת חולון 36

גם במשחק השני של חצי הגמר יותר מדי דרמה או הפתעות לא היו. אחרי 3 דקות של גישושים וטעויות שחלפו ללא נקודות, הגימנסיה החלה במסעה לעבר הגמר. מי שהוציאה את הגימנסיה ממחסום הקליעה היתה ג'וי אוסיגוואי, המצטיינת במשחק, שברבע הראשון היתה בלתי ניתנת לעצירה וסיפקה הצגה מרשימה עם 11 נקודות. נקודות בצבע ועונשין העלו את קבוצתה ליתרון 4:0. קרית שרת קלעה את נקודות הבכורה שלה במשחק שתי דקות מאוחר יותר, חמש דקות בתוך המשחק עדי נורבינד קבעה 4:2. אבל כשהילה קארש עלתה לשחק המגמה השתנתה והריאלית החלה לברוח. הגנה טובה ויציאה מהירה להתקפות מעבר הריצו את התיכון מראשל"צ ליתרון דו ספרתי 14:3. גם פסק זמן לא עצר את הריצה שלהן ונקודות של טרנר הגדילו את ההפרש. מהלך יפה שהחלה מאי רווח שמצאה את אוסיגוואי מחוץ לקשת לשלשה קבעה 19:5. ואז, בדקה וחצי המשחק הוכרע כשראשל"צ לחצו, רצו למתפרצות ומה שלא הלך בחמש דקות מפתיחת המשחק עבד בדקה האחרונה של הרבע 8-1, רווח, קארש ואוסיגוואי חתמו את הרבע בתוצאה 27:6.

הרבע השני לא היה שונה, אמנם דקות טובות בפתיחת הרבע הצליחו לייצר חזרה מסוימת של חולון שהגיעה ל-10 נקודות, אבל שש דקות להפסקה הגיעו השלשות של רווח ואז של אוסיגוואי 35:12 היה יתרונה של הגימנסיה באמצע הרבע השני וכשציפל נכנסה למשחק ותרמה 6 נקודות משלה הושלמה למעשה ריצת 19-2 בשש דקות וראשל"צ התרחקה עד 48:12, כשגופר עוד הגדילה במעט את יתרון הגימנסיה בשלשה יפה וקרניאלי מהקו קיזזה לפני המחצית 51:16.

כשעדן ציפל פתחה את המחצית השניה בשלשה מהירה וההפרש עמד על 38 נקודות הפרש, היה ברור שהמחצית השניה תהיה לפרוטוקול והגמר של החמש שנים האחרונות ימשיך להיות בין התיכון מרעננה לזה מראשל"צ, אבל בראשל"צ לא לקחו סיכונים ואחרי 5-2 של קרית שרת, השלשות של וקנין וציפל הגדילו מחדש את ההפרש כשעמית טרנר חתמה את תוצאה הרבע השלישי 66:24. טרנר וקארש הובילו את הגימנסיה ליתרון 75:30, חמש דקות ברבע האחרון. הרוטציות החלו בשני התיכונים ובסיום כאמור ניצחון גדול לגימנסיה הריאלית שתנסה להשיג אליפות שלישית ברציפות.

קלעו לגימנסיה ריאלית ראשון לציון:
עדן ציפל 19 נק'
הילה קארש 16 נק'
ג'וי אוסיגוואי 15 נק'
עמית טרנר 8 נק'
רוני גופר 8 נק'
מאי רווח 5 נק'
עדי וקנין 5 נק'
יעל טננבוים 2 נק'
תהל קוור 2 נק'

קלעו לקרית שרת חולון:
עדי נורבינד 9 נק'
תמר קרניאלי 9 נק'
ירין סארג' 8 נק'
יהלי בן הרוש 3 נק'
עדי מוראידי 2 נק'
דיאנה חומין 2 נק'
יובל כהן 2 נק'
דנה חומין 1 נק'

 

שנה שביעית ברציפות שמעפילות לגמר, הגימנסיה הריאלית