ל.נשים: שש נאבקות על עוד כרטיס

כאוכב בניצחון על וינגייט נכנסה לטופ 4, גלבוע מעיינות חזרה למקום הראשון (זמני לפני המשחק בין ירושלים וחיפה). רמה"ש, באר טוביה ויבנה, עם ניצחונות, נשארות מרחק משחק מהמקום הרביעי , והגליל סופרת ניצחון עשירי ברציפות.


| שי ברק

-

טבלת הליגה וחדשות נוספות

 

מהפועל כאוכב 61 - אקדמית וינגייט 53 (במחצית: 36:29 לכאוכב)

סיפור המשחק:  וינגייט חזרו מהטורניר בבלגיה אחרי שסיימו שם במקום השני ובמשך לא מעט דקות היו צמודות מול כאוכב במגרש החוץ הקשה, אך המארחות ממשיכות את העונה המצוינת שלהן וינסו לסיים את הסיבוב ברביעייה הראשונה.

שם המשחק: ליאן עודה. אמנם רק חמש נקודות, אבל בדקות ששיחקה ההגנה שלה על השחקניות המובילות בוינגייט והתרומה להתקפת הקבוצה עשו את שלהם ואפשרו לכאוכב לברוח להפרש שהאורחות יתקשו למחוק.

סיכום המשחקהמחצית הראשונה היתה הכי צמודה שאפשר כשאף אחת מהקבוצות לא הצליחה לברוח ליריבה. בכאוכב שיחקו פנימה ל-10 נקודות משותפות שקלעו בר סלע ואסיל עודה ועם 4 נקודות של עלית כהן נשארו בשוויון מול וינגייט שקיבלה 7 נקודות מרומי לוי ו-5 שקלעה תמר קופילביץ. שוויון 15 בסוף הרבע הראשון. בוינגייט החליטו "להעתיק" את השיטה של כאוכב ושיחקו על ואל שירה חג'ג' פעם כדור פנימה ופעם זריקה מבחוץ והליכה לריבאונד התקפה, בסך הכל קלעה חג'ג' 9 נקודות רצופות (מתוך 11 של קבוצתה ברבע), אבל בכאוכב היתה ליאן עודה כדי להוביל את הקבוצה ליתרון. היא זו שסגרה את הקלעיות של וינגייט ולא איפשרה להן להרים זריקה, היא גם הוסיפה עוד 4 נקודות ונעזרה בנור נג'מי ופיירוז חאג' לעלות ליתרון קטן, 21:19, שלוש דקות לסוף הרבע. היתרון עוד נשאר סביב 32:29 סמוך להפסקה מנקודות של אורן, אך את המחצית חתמה פיירוז חאג' בסל ועבירה 35:29 במחצית. למעשה מאז התוצאה היתה 32:29, יצאה כאוכב לריצה 11-0. שהתחילה ברבע השני ונמשכה בשתי הדקות הראשונות של הרבע השלישי עם ארבע נקודות של סלע ו-3 של עודה. כאוכב הרגישה בטוחה רק שאז קלעה ניצן עמר שלשה קשה רומי לוי הוסיפה אחריה שלשה נוספת ובסוף הרבע השלישי 52:41 מנקודות של עלית כהן ושלשה של דאליה חטיב. וינגייט עוד חזרו למינוס 7 בתחילת הרבע המכריע כששירה חג'ג' הורידה את ההפרש ב-4 נקודות משלה 52:45. אבל כשכאוכב ברחה 9-3 מנקודות של עלית כהן ובר סלע, עד 2 דקות לסיום, וינגייט לא הצליחה לסגור את ההפרש. כאוכב לא קלעה עוד אבל גם לא ספגה ובשתי הדקות שחלפו רק 3 נקודות עונשין קלעה וינגייט ו-10 שניות לסיום לקחו האורחות פסק זמן. כאוכב בעיקר לא הפריעו, שני ברמן טיילה לסל וקבעה את תוצאת המשחק.

מחשבה על העתיד למרות ששוב סלע וכהן סיימו עם מחצית מנקודות הקבוצה, אי אפשר להתעלם מהחשיבות של פיירוז חאג', ליאן עודה, נור נג'מי והיא סלאח לקבוצה. וינגייט ניצחה לא מעט יריבות בכירות העונה בזכות האינטנסיביות והקצב, וכאוכב הוכיחו שהן מסוגלות לעמוד בקצב שלהן ולגבור עליו. בוינגייט שירה חג'ג' ותמר קופילביץ חזרו מחו"ל בכושר טוב ונתנו למאמני נבחרת הנערות סיבות לאופטימיות שיש מי שיסגרו את הצבע ביולי.

משפט סיום:  וינגייט שהיתה ערב המחזור במקום הרביעי איבדה אותו לכאוכב ויהיה לה קשה לחזור אליו בשבועות הקרובים כשממתינות לה גלבוע וחיפה, מוליכות הטבלה. כאוכב אמנם זמנית נכנסה לרביעייה אך כדי להבטיח את המקום בסוף הסיבוב זקוקה לניצחון בייתי על הגליל אחרי המשחק נגד תל כביר. אך כשעוד סיבוב שלם לפניהן - הכל למעשה פתוח והקרב ימשיך לפחות עד סוף החורף.

קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 19, עלית כהן 11, אסיל עודה 7, פיירוז חאג' ודאליה חטיב 6 כ"א, ליאן עודה 5, נור נג'מי 4, היא סלאח 2, סירין מוחמד 1.
קלעו לאקדמית וינגייט: שירה חג'ג' ורומי לוי 18 כ"א, תמר קופילביץ 8, ניצן עמר 5, שני ברמן 4, דניאל אורן 2.

אליצור יבנה 75 - הפועל כפר סבא 60 (במחצית: 42:29 ליבנה)

סיפור המשחק:  אליצור יבנה התאוששה מההפסד לגליל עם ניצחון על כפ"ס ששוב מסתבכת בפיגור מוקדם ומתקשה להתאושש. הפעם מול האקסית רג'י גליידה.

שם המשחק: רג'י גליידה. שוב היתה נהדרת ונדמה שרק משתפרת משבוע לשבוע. השחקנית שחזרה משנה ללא כדורסל בעקבות חופשת לידה שלקחה, נכנסת לכושר משחק. בתשעת המחזורים האחרונים קלעה 8 פעמים בדו ספרתי ו-19 הנקודות שקלעה השבוע נותנות ליבנה את כל הסיבות לאופטימיות שהן יכולות לעשות משהו מיוחד העונה גם בסיבוב השני של הליגה ועוד קודם לקראת הגביע.

סיכום המשחק אליצור יבנה היתה הדומיננטית מהפתיחה. עם 7 נקודות של קפיטולניק ועוד 7 נקודות אישיות של לזמי, דווקא הגארדיות היו המוציאות לפועל המובילות בפתיחה והובילו לבריחה המקומית. 8 נקודות משותפות של גליידה ונופר לוי השלימו רבע בו יבנה קלעה 23 נקודות מול 13 של כפ"ס (שלשות של גולדין, גבע והולצר). עוד שתי שלשות של גולדין ו-4 נקודות רצופות של שרון רשף הפכו את הרבע השני לשקול יותר כשהאורחת לא הרימה ידיים, אבל אז 6 נקודות של גליידה ושלשה של לזמי נתנה ליבנה ניצחון גם ברבע השני 18-16, ובהפסקה 42:29. ברבע השלישי עוד סיימו הקבוצות בשוויון מה שהשאיר את ההפרש כמו שהוא. גליידה ורצף נקודות של הללי בצד אחד ומלחמה גדולה של שרון רשף (7 נק' ברבע) בצד השני, קבעו 56:43 אחרי שלושים דקות. ההכרעה הגיעה ברבע האחרון כשכפ"ס נתקעו על שלושה סלי שדה בלבד ו-7 נקודות (גם אם יבנה לא היתה קולעת בכלל זה לא היה מספיק, אבל יבנה קלעה). המארחת הגיבה ב-19 נקודות כולל דקות טובות של שחר עמית וענבר אנוליק ובסיום יבנה ממשיכה את דרכה לצמרת ומשיגה עוד ניצחון בייתי חשוב.

מחשבה על העתיד שחר עמית וענבר אנוליק זכו לדקות משחק עוד במאני טיים והיו יעילות עם 9 נקודות משותפות. יבנה בינתיים מסתדרת ללא אלכס גיטצ'נקו שממשיכה להיעדר עקב גיוסה לצה"ל. בכפ"ס רוני גולדין סיימה עם 11 נקודות וממשיכה את חודש דצמבר כשמתקשה לחזור ליכולת שהציגה בתחילת העונה. בכפ"ס עם גיוסה של אפרוני אין כיום שחקנית נערות שמקבלת את ההזדמנות "להוציא את העגלה מהבוץ".

משפט סיום:  אם יבנה תצלח בשלום את המשחק נגד נתניה, היא תגיע במחזור הנעילה של הסיבוב להתארח בירושלים ושם, ניצחון יצמיד אותה לרביעייה המובילה. כמו שהיא נראית כרגע, היא הכפ"ס שלפני שנתיים. כפ"ס מנגד תסגור את הסיבוב עם שני משחקים שהיא "חייבת" לנצח (ת"א ובאר טוביה). לירוקות כבר אין סיכוי להתמודד על תואר, אבל כל תוצאה שתוביל אותן לחלק העליון של הטבלה תהפוך את העונה למעט יותר נסבלת.

קלעו לאליצור יבנה: בת אל לזמי 21, רג'י גליידה 19, לי קפיטולניק 11, חנה הללי 9, נופר לוי 6, ענבר אנוליק 5, שחר עמית 4.
קלעו להפועל כפר סבא: שרון רשף 15, רוני גולדין 11, חן הולצר 7, נטלי לוי 6, ענבל יערי 5, ענבל גבע 3, דרור מייברג 2, מורן שחר 1.

 

הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות 82 - הפועל נהריה 51 (במחצית 37:28 לגלבוע)

סיפור המשחק:  בשבוע שאחרי ההפסד גלבוע מעיינות חזרו הביתה ודווקא בהרכב חסר החליטו להרחיב את הרוטציה. התוצאה - 11 שחקניות שסיימו עם נקודות ונערה שמסיימת כקלעית הרביעית בקבוצה. נהריה, ללא הדר לוי, הצליחה להישאר צמודה רבע אחד ואז המארחות ברחו.

שם המשחק: מאיה ברקוביץ. לא הרבה הזדמנויות קיבלה השחקנית, העונה, אך בהיעדרה של נועה שמעוני, הפצועה, קיבלה דקות משחק משמעותיות והחזירה עם ערב נפלא מחוץ לקשת, 4 שלשות ו-12 נקודות בסך הכל.

סיכום המשחק גלבוע מעיינות הגיעה חדה למשחק מול הפועל נהריה. אחרי שנחלה בשבוע שעבר הפסד ראשון ואיבדה את הפיסגה, חזרה הביתה ועשתה כמה שינויים. התוצאה, מול 100 אוהדים הרשימה בתצוגת קליעה של 14 שלשות מול ההגנות האזורית של נהריה. לא פחות מ-8 שחקניות שונות של הגלבוע קלעו מחוץ לקשת במשחק, כשמעל כולן מאיה ברקוביץ עם 4 שלשות. טויטו , פירסטנברג ולברון העלו את הגלבוע ליתרון דו ספרתי ראשון 7:4 כשאת הנקודות של האורחת קלעה שפיצנדל. ללא הדר גוטין לגלבוע היה קשה לעצור את משחק הפנים של נהריה, שהכניסה את הכדורים לשפיצנדל ולנופר פקין שהשאירו את האורחות קרוב. בגלבוע קלעה לברון שלשה שניה, איזנשטט ענתה לה מבחוץ והרבע הראשון הסתיים 15:13 לגלבוע. בגלבוע המשיכו לצלוף מבחוץ (7 שלשות במחצית הראשונה) עם ברקוביץ' וטויטו שהעלו את המקומיות ליתרון דו ספרתי, אבל איזנשטט שהמשיכה לצלוף מבחוץ עוד פעמיים ופינצי שלשה רביעית לנהריה, ההפרש במחצית היה חד ספרתי, ונעצר על 9 נקודות בשלשה של קרן פיבניק. תחילת הרבע השלישי נהריה הלכו פנימה והורידו את ההפרש ל-6 (מנצל ואיזנשטט) אבל שבת כהן עם שלשה עצרה מומנטום. אז איזנשטט שקלעה 13 מ-32 הנקודות של קבוצתה, נחתה לא טוב על הרגל וסיימה את המשחק כשבגלבוע ניצלו את ההלם של האורחות ועם שלוש שלשות רצופות (ברקוביץ' ו-וינד) חוזרות לדו ספרתי 55:41 בסוף הרבע השלישי. ללא הדר לוי ואיזנשטט ובפיגור 14 נקודות היה קשה לנהריה להישאר קרובות למוליכה וקרן בויס וטודורוב ברחו ל-20 נקודות הפרש, שחתם למעשה את המשחק. פינצי ושובל מור ניסו עוד להקטין את ההפרש אך ברקוביץ' ופיבניק המשיכו את ההפצצה מבחוץ כשמאיה וינד היתה האחרונה לקלוע מבחוץ וקבע את תוצאת המשחק

מחשבה על העתיד הגלבוע נעות בין חמישייה ותיקה מנוסה וחזקה, לשחקניות העתיד בוגרות המועדון ומנסה לאזן ביניהן. ללא גוטין ושמעוני נפתחה הזדמנות וברקוביץ עם 12 נקודות, קרן פיבניק עם 8 נקודות , וגם פירסטנברג, טויטו, עדי ומאי וינד קלעו 21 נקודות יחד. סה"כ 41 נקודות מחצית מנקודות הקבוצה.

משפט סיום:  לגלבוע מעיינות ממתין עוד מבחן אחד עד סוף הסיבוב, המשחק בוינגייט, היכן שלא מעט קבוצות נפלו. אך כמו שחיפה צלחו שם את המשחק במחזור הראשון גם הגלבוע צריכה לעשות את זה כדי להישאר בצמרת ואז תגיע למשחק החוץ נגד הגליל כשהיא עם הפסד בודד וסיטואציה מצוינת להבטיח את הביתיות בחצי הגמר.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: טלי בן ישי 18, מאיה ברקוביץ 12, נועה שבת כהן 9, קרן פיבניק 8, יעל טויטו 7, ענבר לברון, קרן בויס ועדי פירסטנברג 6 כ"א, עדי וינד 5, מאיה וינד 3, ג'ני טודורוב  2.
קלעו להפועל נהריה: מרינה שפיצנדל 14, ילנה איזנשטט 13, רוני מנצל 9, נופר פקין ואלה פינצי 6 כ"א, שובל מור 2, מרינה מלצב 1.

 

א.ס רמת השרון 83 - אליצור נתניה 57 (במחצית: 35:33 לרמה"ש)

סיפור המשחק:  למרות החשיבות הגדולה של המשחק לשתי הקבוצות, הן האמינו מספיק בסגל כולו והתוצאה. כל השחקניות שנרשמו בטופס המשחק סיימו אותו עם נקודות. סה"כ 140 נקודות התחלקו בין 20 שחקניות.

שם המשחק: לי אורן.עד המשחק נגד נתניה אורן לא קלעה בדו ספרתי העונה. גם במחצית הראשונה סיימה ללא נקודות, אבל אז בחצי השני הצליחה לצלוף 3 פעמים מחוץ לקשת, לסיים את המשחק עם 13 נקודות וכקלעית המובילה בקבוצה ואולי להיות הערך המוסף החדש ברמת השרון שייתן לקבוצה את האקסטרה להמשיך ולהתקדם לעבר הצמרת.

סיכום המשחק אליצור נתניה ראו את רמת השרון בכושר מצוין בשבועות האחרונים, אבל גם ראו שבבית הן פגיעות ולכן על  אף שעלו ללא שירה בן דוד וללא עדן גיוסי עם נחיתות גדולה בצבע (רק ניצן קוך) אבל הרבה אמונה שאפשר להפתיע. רמה"ש פתחה את המשחק בקצב גבוה ועם נקודות של הוניג, 4 של בניטה ואופיר אליהו עלו המקומיות ליתרון 9:3, שנשמר אחרי חמש דקות (13:5) בחילופי סלים בין מלר לאליהו ודגן. משם נתניה החלה לשמור, מנעה את המתפרצות משחקניות רמה"ש ורצו להתקפות מעבר משלהן. ניצן קוך ודפנה מלר קלעו לסרוגין עד שוויון 13, לפני שמיטל לוי סגרה את הרבע ביתרון 15:13. המומנטום של נתניה נמשך בתחילת הרבע השני עם דפנה מלר שקלעה שלשה ודבי בלייברג שסיימה מתפרצת ומהפך 18:17. מיטל לוי שוב היתה שם לנסות ולעצור את היריבה, אבל בנתניה לא עצרו. שלשה של מלר לצד דקות טובות של עדן אהובים ולירון אלבג העלתה את נתניה ליתרון 4 נקודות שנשמר רוב שלבי הרבע עד 28:24. שלוש דקות להפסקה חזרה סהר דגן לקלוע, צלפה מבחוץ ודקה אח"כ עם מתפרצת השוו המארחות את התוצאה. יעל ביטן עוד החזירה את נתניה ליתרון. אבל הוניג הפכה דקה להפסקה 32:31 ודגן בשלשה 35:31, כך שהמחצית הסוערת הסתיימה 35:33 לרמהש. למחצית השניה נתניה לא הופיעה. הוניג ובניטה רצו 10-0 עד 45:33 כשחולקות בנקודות. אלבג הורידה בשלשה, אבל דגן קלעה שלשה משלה, רמת השרון הוליכה 50:36, ונתניה הזעיקה פסק זמן שני ברבע השלישי. גם פסק הזמן הזה לא עזר. למגרש עלתה לי אורן שקלעה 8 נקודות רצופות בהן שתי שלשות, ההפרש זינק עד 63:38 שהיה תוצאת הרבע השלישי. המשחק הוכרע בשלשה השלישית של אורן שהצטרפה לנקודות של ענת לין וחופית וקסלר. רמת השרון הוליכה 70:46 , 8 דקות לסוף ומשם ההפרש לא ירד מ-20 עד לסיום. ניצחון גדול לרמה"ש שסוף-סוף הצליחה לנצח בבית.

מחשבה על העתיד למרות הפציעה של נועה שמשי, לרמת השרון יש עוד לא מעט שחקניות צעירות בסגל. רוני קלינגר המשיכה את היכולת הטובה שלה מהשבועות האחרונים וסיימה אמנם עם 4 נקודות, אבל גם עבודה טובה בהגנה, אופיר אליהו הוסיפה 7 נקודות חשובות שעזרו לקבוצה להכריע את המשחק ואופק אפרגן ממשיכה להשתלב בסגל הבוגר. בנתניה, אחרי העזיבה של עדן גיוסי, אין כרגע שחקנית צעירה שאפשר לעקוב אחריה.

משפט סיום:  אמנם רמה"ש השיגו ניצחון נגד יריבה מתחתית הליגה, אך בעונה בה אחרי 10 מחזורים היה לקבוצה ניצחון בית אחד, כל ניצחון באולם הבייתי חשוב ומוסיף ביטחון. בטח במחצית שניה כ"כ ברורה 48-24. נתניה יכולה להתנחם במחצית ראשונה טובה אותה היתה קרובה לסגור עם ניצחון, אבל גם עם סימני שאלה בכל הקשור לשיטת המשחק כשגיוסי עזבה ובן דוד פצועה, איך משחקים עם גבוהה אחת (שהיא בכלל גארדית באופי)?

קלעו לא.ס רמת השרון: לי אורן 13, סהר דגן 12, הילה הוניג 11, חופית וקסלר 10, לורן בניטה ומיטל לוי 9 כ"א, אופיר אליהו 7, רוני קלינגר 4, אופק אפרגן, דניאל קריינין, מאיה מדרי וענת לין 2 כ"א.
קלעו לאליצור נתניה: דפנה מלר 13, ניצן קוך 10, הילה מימון ולירון אלבג 7 כ"א, דבי בלייברג, יעל ביטן ועדן אהובים 6 כ"א, ליאור ראשית 2.

 

(נור כיוף, המצטיינת בניצחונה של חיפה על ירושלים)

 

אס"א ירושלים 59 - מכבי חיפה 76 (משחק השלמה שהתקיים בראשון)

סיפור המשחק:  אס"א ירושלים עלתה לשחק ללא גילי ליאור וביום בו הדר רפאל "לא היתה במשחק", הקבוצה חסרה את שתי השחקניות שהובילו אותן בעונה שעברה, בסגל קצר ובלעדיהן לירושלים לא היה סיכוי מול חיפה שהוכיחה שוב שלתת אמון בשחקניות הספסל משתלם, הרוטציה חיפתה על הפציעה של עמית גור כשכבר במחצית הקבוצה הובילה בהפרש דו ספרתי שנשמר.

שם המשחק: נור כיוף. שחקנית "הבית" שמגיעה ממחלקת הנערות, ראתה איך בקיץ ביצעו 4 החתמות שהיו אמורות לפגוע בה, אבל כיוף הוכיחה שלנשמה, כישרון ועבודה קשה אין תחליף ובמשחק הצמרת החשוב, כשחיפה יצאה למגרש חוץ קשה כיוף היתה מצוינת . שמרה נהדר, קלעה 13 נקודות ואת רובן עשתה במאני טיים עם סלי קלאץ' חשובים והיתה האקס פקטור וההבדל בין הקבוצות.

סיכום המשחק: עמית גור שהיתה בספק להתמודדות זכר לפציעה מול הגלבוע קלעה את הסל הראשון במשחק מחוץ לקשת, אלה יערי המשיכה והעלתה את חיפה ליתרון 6:0 מהיר, עד שמורן שטרית הכניסה את ירושלים למשחק עם 4 נקודות רצופות שקבעו 6:5. אז דניאל חג'ג', שמכירה את המגרש היטב (העלתה את ירושלים ליגה לפני שנתיים), השתלטה על המשחק עם שלשה שקבעה 13:7 לחיפה. שלשה של עדן פורת ועוד נקודות עונשין של נטע רפאל (משחק טוב מאד, נקודת האור היחידה בירושלים) החזירו את ירושלים לשוויון 13.ספיר תירוש נכנסה לפעולה ושתי שלשות שלה יחד עם סל של חג'ג' קבעו 21:13 חיפה. ירושלים חזרה עד 21:17 ואת הרבע חתמה אבני סימיונוביץ הצעירה עם סל יפה 23:17 חיפה אחרי רבע. הרבע השני נפתח עם שטרית ונטע רפאל בצד האדום ואילו בצד הירוק נקודות של סימיונוביץ' ורביב והפער נשמר. לקראת סיום המחצית נקודות של שי אלון ושלשה שלישית של תירוש קבעו יתרון דו ספרתי 39:28 לחיפה. נור כיוף על הבאזר קבעה את תוצאת המחצית 41:30 ירוק. ברבע השלישי עדן פורת הצליחה להשתחרר מעט מהשמירה החזקה של אלה יערי וצברה 6 נקודות עבור ירושלים אך בצד האורח היתה מי שתענה, דניאל חג'ג' עם שלשה שנייה ולא פחות חשוב הגנה מצוינת על הדר רפאל, נקודות של ניר בהיר בצבע והסטטוס קוו נשמר. 3 דקות לסיום הרבע במצב של 50:38 לחיפה המשחק הופסק עקב קצר בשעון ה-24. לאחר חצי שעה ארוכה של המתנה בקור של 2 מעלות חזרו הבנות לשחק. מההפסקה חזרה חדה מאד נור כיוף הצעירה. 7 נקודות רצופות שלה בזמן הקצר שנותר לסיום הרבע קבעו 14 נקודות הפרש, לפני ששטרית עם הבאזר צימקה, 57:45 בכניסה לרבע המכריע. ברבע האחרון ירושלים יצאה לניסיון אחרון של קאמבק והצליחה לצמק עד 59:51 עם נקודות של פורת. אך מפסק הזמן חזרו הירוקות חדות וסל ועבירה של ניר בהיר עצר את המומנטום האדום. 4 נקודות של יערי טרם יציאתה בעבירה חמישית שמרו על פער דו ספרתי. 4 נקודות של כיוף ועוד 2 של סימיונוביץ חתמו את התוצאה על 76-59 לחיפה ששומרת על מקומה בצמרת הליגה.

מחשבה על העתיד חיפה דחתה את פתיחת משחקי הבית העליון בנערות וראתה את הנערות נור כיוף ואבני סימיונוביץ קולעות יחד 19 נקודות (כ- 25% מנקודות הקבוצה), הן עשו את זה מול שחקניות ליגת על ואף נבחרת ישראל, הן עשו את זה במגרש חוץ ובעיקר ללא רגשי נחיתות. הן שלחו מסר ברור לכל מי שצריך (שבוודאי לא מתעניין בליגה הלאומית ונוהג לזלזל בה) אז כעת חובת ההוכחה עליהן גם בליגת הנערות, האם מה שעובד מול קבוצת צמרת בליגת הבוגרות יכול לעבוד מול רעננה או  ראשל"צ בנערות? ומתי הן כבר יזכו לחולצת הנבחרת שכבר שנים הן ראויות לה.

משפט סיום:  מכבי חיפה יצאה בסיבוב הראשון למשחקי חוץ בירושלים ובגליל וחזרה עם מאזן 1-1 שנותן להן מקדמה גדולה לקראת הסיבוב הבא. כעת אם ישמרו על הבית הן יבטיחו, לפחות בחצי הגמר, את יתרון הביתיות. בירושלים, כמו שנראות כרגע, חייבות לעבור ולהתמקד במשחקים הקרובים נגד רמת השרון, יבנה ולהתכונן למשחק החוץ בכאוכב. קשה לראות אותן מתקרבות למקום השלישי, אך כדי לא לאבד את המקום הרביעי חייבות לנצח את הקבוצות הנושפות בעורפן ונמצאות בכושר מצוין.

קלעו לאס"א ירושלים: נטע רפאל ומורן שטרית 18 כ"א, עדן פורת 14, יולי גרוסמן 5, אריאל ג'אקוור 4.
קלעו למכבי חיפה: דניאל חג'ג' 23 (14 ריבאונדים, 7 חטיפות), ספיר תירוש ונור כיוף 13 כ"א, אלה יערי 10 (12 ריבאונדים), אבני סימיונוביץ' 6, ניר בהיר 4, עמית גור 3, שי אלון ושיר רביב 2 כ"א.

 

אליצור תל אביב 69 - הפועל גליל עליון 92 (במחצית: 37:34 לת"א)

סיפור המשחק:  הגליל העליון שוב לא משכנעת ומול הקבוצה שבמקום ה-13, יורדת להפסקה בפיגור. מצד שני, הגליל שוב מראה הרבה אופי ומוכיחה שבמחצית אחת מסוגלת להכריע כל משחק ואפילו לסיים אותו עם תוצאה שמצביעה על כך שהיה "חד צדדי". למרות הכל אליצור ת"א יכולה לצאת מעודדת, הגליל העליון הרבה פחות.

שם המשחק: אמה רוזנסטון. גם ממשחקים נגד יריבות מהתחתית, שנגמרים בהפרש דו ספרתי גבוה אפשר להפיק יתרונות. רוזנסטון, הנשק העיקרי של הגליל מחוץ לקשת פתחה את העונה טוב, אך אחרי החודש הראשון התקשתה למצוא את הטבעת וקלעה 3-7 נקודות למשחק. החזרה שלה למספר דו ספרתי יכול להיות הבשורה הגדולה עבור הגליל שגם כך סובלת מסגל קצר יחסית וזקוקה לקלעית מאד-מאד.

סיכום המשחק עם הרבה התלהבות מהניצחון הראשון שלהן בשבוע שעבר עלו שחקניות ת"א בטירוף והפתיעו את הגליל. סבינה מרדנוב ב-3 שלשות ו-11 נקודות רצופות היתה נהדרת ושלשה נוספת של רינת בן יעקב סגרה את הרבע הראשון ביתרון 18:14 לת"א, שתי שלשות של רוס, שלשה של אסולין ועוד אחת של רוזנסטון שמרה את הגליל בפיגור נמוך. ההגנה של הגליל המשיכה להיכשל גם ברבע השני. אמנם את מרדנוב הן עצרו, אך ספגו 3 שלשות משני זר אביב, בצבע קלעו שפירו ורייכמן 8 נקודות יחד ות"א החזיקה ביתרון גם בהפסקה 37:34 (8 נקודות של קרן נחמה ושלשות של לפושניאנסקי ורוזנסטון, לזכות הגליל). כשת"א קיוותה לעשות את אחת הסנסציות הגדולות בלאומית, בגליל עשו התאמות ועלו לרבע שלישי אדיר.37 נקודות קלעו ברבע אחד (כמו כל הנקודות של ת"א במחצית הראשונה) שתי שלשות של רוזנסטון, עוד אחת של לפושניאנסקי ובעיקר משחק ענק של קרן נחמה (12 נקודות) ושני לוי (8 נקודות) ולא השאירו סיכוי לת"א. אמנם אליצור המשיכה באותו קצב קליעה עם עוד 18 נקודות (מרדנוב ורייכמן בלטו), אבל הרבע הסתיים ביתרון 71:55.  לאליצור ת"א כבר לא היו הכלים לחזור ברבע האחרון, אמנם גפן שטיין פתחה בשלשה ו-6 נקודות של רינת בן יעקב, אבל לא קלעה מספיק לסגור את 16 נקודות ההפרש אך בצד השני לפושניאנסקי בשלשה שלישית, מיתר אסולין בעוד חמש נקודות עם נחמה ולוי השלימו עוד רבע של 21 נקודות ולמרות מחצית נוראית סיימו עם 68 נקודות ב-30 דקות וניצחון קל שמשאיר אותן בצמרת. 

מחשבה על העתיד נוי לפושניאנסקי היא המרוויחה הגדולה מכך שהגליל מגיעות בסגל חסר למשחקי חוץ. לפושניאנסקי מקבלת דקות משחק משמעותיות, היא המחליפה הראשונה לגבוהה ועם 9 נקודות נגד רייכמן ושפירו מוכיחה שיש לה מה לתרום לקבוצה. זואי רייכמן אחרי משחק של 30 נקודות נתקלה ביריבה עם שחקניות פנים דומיננטיות, אך למרות המשחק הקשה נגד היריבה מהצמרת קלעה שוב מספר דו ספרתי של נקודות וממשיכה את העונה הטובה שלה (למרות שרייכמן כבר בת 23 שלא עונה על ההגדרה, עקב מחסור חמור בגבוהות אנחנו עוקבים אחריה).

משפט סיום:  גליל עליון צלחה את המשחקים נגד חיפה וינגייט וירושלים (אולי בזכות העובדה שאירחה את כולן), אבל כדי לסיים את הסיבוב ברצף ניצחונות היא צריכה לצלוח את המגרש הקשה בבאר טוביה וה-עוד יותר קשה בכאוכב. אליצור ת"א תנסה עוד להפתיע בכפר סבא רגע לפני "משחק העונה" שלהן כשיארחו את אליצור נתניה במטרה אולי להשיג ניצחון שישאיר אותן בליגה.

קלעו לאליצור תל אביב: שני זר אביב 15, סבינה מרדנוב 14, זואי רייכמן 12, רינת בן יעקב 11, גפן שטיין 5, ענבל מיכל ויאנה שפירו 4 כ"א, עדן מצארווה 3, טלין אלבה 1.
קלעו להפועל גליל עליון: קרן נחמה 24, שני לוי 16, מיתר אסולין 14, אמה רוזנסטון 12, רבקה רוס 10, נוי לפושניאנסקי 9, גל קלמר 6, פז אמיתי שמי 1.

 

הפועל באר טוביה 82 - מכבי תל כביר 56 (במחצית 40:25 לבאר טוביה)

סיפור המשחק:  הפועל באר טוביה ממשיכות כבר חודש וחצי בקצב של "ניצחון-הפסד-ניצחון"...השבוע הן בצד של הניצחון. תל כביר מן העבר השני, עדיין בסגל חסר, עדיין בסגל קצר, עדיין ללא ניצחון.

שם המשחק: מור בורודובסקי. שיא עונתי לגבוהה של באר טוביה, והפעם לא לליאור הלוי. התרגלנו שאת הנקודות בצבע מייצרת הלוי, אחת הסקורריות המובילות בליגה, אך כשההגנה מתמקדת בה, היא מפנה את המקום לבורודובסקי שקלעה 24 נקודות נגד תל כביר נטולת שחקניות הפנים.

סיכום המשחק ההרכב החסר של תל כביר שוב נתן אותותיו. באר טוביה, קבוצה בייתית מובהקת התקשתה נגד היריבה מתחתית הליגה וברבע הראשון הוליכה רק 19:14, אבל חמש שחקניות בלבד ובהיעדר שחקניות פנים דומיננטיות ברבעים השני והשלישי באר טוביה רצה 42-21 והמשחק הפך לחד צדדי. היתה זו שני חכים שפתחה את המשחק עם שתי שלשות ו-8 נקודות רצופות לזכות האורחת וגם יפית כהן הוסיפה 4 נקודות כדי להישאר קרובות לשלשה של בר אביטל ו-8 נקודות של מור בורודובסקי שהובילה את באר טוביה ליתרון 5 ברבע הראשון. חכים, נונו וכהן הצליחו לייצר רק 11 נקודות ברבע השני ומנגד שיר קרמר (6 נקודות ברבע השני) הצעירה ואוריאן אמסלם הצטרפו לבורודובסקי והלוי ,40:25 בהפסקה. הטריו של תל כביר (חכים-נונו-כהן) המשיך לקלוע לבדו גם ברבע השלישי אך הצליחו לייצר רק 10 נקודות, כשמולן בורודובסקי והלוי לבדן קלעו 11. כשאמסלם ואביטל הוסיפו את הנקודות שלהן מבחוץ הסתיים הרבע השלישי ביתרון 61:35 , ומשם המשחק היה לפרוטוקול בלבד במהלכו גם מעיין הר ציון וסול קרמר עלו על הלוח ברבע אישי טוב שלהן, וגם באר טוביה, על אף חסרונה של ירדן עיבל, נדמה שלא אמרה את המילה האחרונה העונה.

מחשבה על העתיד שיר קרמר סיפקה את אחד המשחקים הטובים יותר שלה העונה כשקלעה 9 נקודות. בהיעדרה של ירדן עיבל שסיימה את העונה לצעירות יש הזדמנות לקפוץ מדרגה. שיר וסול קרמר מקבלות דקות ואת הערב הן סיימו על 11 נקודות משותפות. מולן, ראם נונו, ממשיכה לקלוע במספרים דו ספרתיים (13 נק' המחזור) אך קשה לרכזת בלי שחקניות בצבע שיכולות לחסום ושהיא יכולה לחפש אותן ונאלצת לייצר בעצמה ומול הגארדיות של באר טוביה זו משימה לא פשוטה.

משפט סיום:  באר טוביה תארח בשבוע הבא את הגליל, ואחריו את כפ"ס. 3 משחקי בית רצופים יישברו את קצב ה"שבוע-שבוע"? תל כביר ייפגשו בשבועיים הקרובים עם שתי קבוצות צמרת חזקות מהצפון. כאוכב וגלבוע מעיינות. קשה לראות אותן יוצאות מהמשחקים האלה עם ניצחון לכן צריכות לעשות הכל להגיע מוכנות למשחק החוץ בנהריה בסוף החודש.

קלעו להפועל באר טוביה: מור בורודובסקי 24, אוריאן אמסלם 15, בר אביטל 12, ליאור הלוי 10, שיר קרמר 9, מעיין הר ציון 7, חן וייסבורט 3, סול קרמר 2.
קלעו למכבי תל כביר: יפית כהן 22, שני חכים 17, ראם נונו 13, ענת בוחניק וריאנה ג'קסון 2 כ"א.