לאומית נשים: העולות החדשות הפתיעו

הניצחונות של נהריה ויבנה העולות החדשות במחזור הפתיחה, היו הסיפור הראשון. ניצחון גדול של כאוכב בכפ"ס היה הסיפור השני והסיפור הגדול היה הניצחון של הגלבוע במשחק המרכזי של המחזור בהפרש דו ספרתי על הגליל העליון. סיכום המחזור וטור סיכום חדש שילווה את העונה.


| שי ברק

 

 

"במילים שלי" סיכום המחזור הראשון/ טור של הכותב

סיקור המחזור הראשון עלה באיחור ומתוך המחשבה האם בכלל להמשיך ולסקר את הליגה הלאומית. ענף כדורסל הנשים עושה הכל כדי שיפסיקו לסקר אותו ומרחיק ככל הניתן את אוהבי הענף, האם הוא ראוי לסיקור ולאהבה?

התשובה היא כן. כי ברמה"ש היו קרוב ל-150 אוהדים רובם ילדות וילדים שהגיעו לעודד את הקבוצה. כ-100 הגיעו לכפ"ס בשעת ערב מאוחרת לדחוף את קבוצתם האהודה, עוד 150 היו בעין חרוד ואלה האולמות שהספקנו לפקוד השבוע , עם האחרים הסליחה.  כל אלה, מאות אוהדים, אוהבים כדורסל ישראלי, אוהבים את השחקניות הישראליות – הן, כך זה נראה, אוהבות אותם לא פחות ועשו הכל (גם אם לא בכושר שיא) כדי להחזיר לקהל בחזרה.

התשובה: כן. כי בליגה יש כ-45 שחקניות בגילאים 23-27, כמחצית מהן שיחקו בנבחרות ישראל השונות. עוד שחקניות רבות שלא בטווח הגילאים הזה גם הן עם עבר (או הווה בנבחרות כולל בנבחרת הבוגרת). הן כולן חזרו או המשיכו לשחק כדורסל במקום שמכבד ומעריך אותן (ולא כזה שדחק אותן בתקופת 4 הזרות והיום לא מסתכל לכיוונן כי הזיכרון הוא כ-ל כ-ך קצר). הן מצאו מקום שהן אוהבות ומקבלות את האהבה בחזרה.

התשובה: כן. כי זו ליגה עם אולמות ברמה גבוה, כמעט בכל קבוצה יש כיום לפחות 2 שחקניות שגדלו באגודה שלה. יש המשכיות, חיבור לקהילה, השקעה ביסודות. ואהבה, שנותנים ומקבלים.

איך הסיקור ייראה? האם ימשיך במהלך כל העונה? כמה ואיך? – מוקדם להגיד, כל עוד יש את האהבה, כל עוד הפוליטיקה נשארת בכל מקום שהוא לא הליגה הלאומית. אז אתם תקראו על המקום שהוא "בית" באתר שהוא "בית לכדורסל הישראלי.

 

3 הצהרות שילוו את כל העונה – עבור אלה שכבר יש להם מה להגיד, ורק מחפשים את כל מה שהוא ההפך מ"אהבה":

1. כל דבר שנכתב בסיקורים, הוא בשמו, על דעתו ומתוך מחשבותיו של הכותב החתום על הכתבה. מי שרוצה לטעון שמדובר בסיקור שלא מאפיין את המשחק, רשאי לציין את שם הכותב+מילת ביקורת/כינוי 'חביב'. הכותב מבטיח לא להיעלב. (מקווה שזה עונה על צורך "הבהרה")

2. כל קורא שמבקש לומר שמאחורי הסיקור יש אינטרסים זרים, כל אינטרס שמבקש לומר שמאחורי הסיקור יש קורא זר – רשאי לעשות זאת ואפילו עם כמה סימני קריאה.

3. הכותב, מסקר כי הוא חושב שזה חשוב, עושה את זה על בסיס הטפסים והנתונים הרשמיים המוכרים בליגה, לאחר צפיה במשחקים (בלייב או ש"ח ושיחה עם הנוכחים במגרש) – אבל מותר להגיד עליו שהוא לא.

 

הפועל 'קרן' גלבוע מעיינות  65 – הפועל גליל עליון 51

המשחק שפתח את יום המשחקים המרכזי של הליגה הלאומית (המשחק הראשון להוציא את המשחק שהוקדם בין רמה"ש ליבנה) היה גם המשחק המרכזי של המחזור. פיינליסטית העונה שעברה הגיעה להתארח אצל הגלבוע שהתחזקה הקיץ כדי לחזור לפיינל פור.

שני נתונים היו בולטים ומשכו תשומת לב כבר בפתיחה, 150 אוהדות ואוהדים שהגיעו לדחוף את קבוצת הלאומית באולם ה"חדש-ישן" בעין חרוד, אליו עברה הקבוצה מגן-נר. והספסל של האורחת שלא היה עליו (או לצידו) מנהל/ת משחק, כשרבקה רוס, מאמנת הקבוצה, פתחה על הפרקט מתוקף היותה גם שחקנית בנוסף למאמנת (או מאמנת בנוסף לשחקנית).

שחקנית הרכש של הגלבוע, טלי בן ישי, פתחה את המשחק עם סל בכורה שלה, בהמשך שני לוי וענבר לברון החליפו סלים עד שהאחרונה החלה בריצה. שלשה שלה יצאה יתרון חמש נקודות, השלשה הבאה שלה יצרה יתרון 8 (14:6) ומהמגרש ביקשה המאמנת פסק זמן וירדה עם חברותיה לספסל כדי לתדרך אותן. עד סוף הרבע ההפרש נשמר ובסוף הרבע הראשון 23:14 למקומיות, 11 מתוכן של ענבר לברון. ריצת 7-2 של האורחות ברבע השני הראתה על שינוי מומנטום. רוס פתחה עם חמש נקודות, נחמה הוסיפה עוד שתיים וההפרש ירד ל-4 נקודות בלבד בדרך לשווין 27. הגליל נשארו צמודות עד 31:29 ואז בן ישי גוטין ולברון יצאו לריצת 8-0 והחזירו את ההפרש מתחילת הרבע ובמחצית, אחרי 5 שלשות של ענבר לברון יתרון 41:32 למקומיות.

ההפרש נשמר במחצית השניה. יעל טויטו ועדי פירסטנברג מצד אחד, שלשה של אמה רוזנסטון מהצד השני ורבע שהתנהל סביב הפרש דו ספרתי לכל אורכו הסתיים ביתרון 51:41 ללבנות מהגלבוע. העייפות נתנה אותותיה ובתחילת רבע אחרון החטאות רבות בשני הצדדים עד שמאיה ברקוביץ' שברה את הקרח והעלתה ל-12 הפרש, קרן נחמה סיימה מתפרצות עם עבירות וקלעה 4 מהקו להשאיר את הגליל במינוס עשר, אבל בקצב של המשחק ובתחושה, היה זה פער בלתי מחיק והניצחון הלך לכיוון של המארחות בטח אחרי שני הסלים של גוטין והשלשה השישית(!) של ענבר לברון שהכריעה סופית את המשחק.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות: ענבר לברון 22, הדר גוטין 14, טלי בן ישי 13, עדי פירסטנברג וג'ני קלכמן 4 כ"א, מאיה ברקוביץ, עדי וינד, קרן בויס ויעל טויטו 2 כ"א.
קלעו להפועל גליל עליון: רבקה רוס 17, קרן נחמה 14, שני לוי 7, מיתר אסולין 4, אמה רוזנסטון 3, חן צלציון, גל קלמר, קרן מוזס 2  כ"א

הפועל כפר סבא 56 – הפועל כאוכב 61

למרות התוצאה הנמוכה, למרות שמדובר במשחק פתיחת עונה ולמרות הפציעה המוקדמת מאד של שרון רשף, היה משחק מהנה במיוחד בכפר סבא. קצב גבוה, אינטנסיביות, קרוב ל-100 צופים ביציעים של "רמז" ואווירה מושלמת למחזור פתיחה ראשון בין שתי קבוצות שאמנם לא סומנו כ"חומר לפיינל פור" אך מכוונות ורוצות להפתיע את כולם.

המשחק נפתח בשליטה של כאוכב שעלו ללא רגשי נחיתות וברחו בשלב מוקדם של המשחק ליתרון 7:2. בר סלע הנהיגה, הרגיעה ואיזנה את הסגל בקור רוח מרשים כשלא כפתה את המשחק והרבתה לפרגן, היא סלאח ריכזה היטב והרכש החדש של הורודות, עלית כהן, פתחה עם חמש נקודות רצופות, בר סלע הוסיפה עוד שתיים לפני ששרון רשף בשלשה משלה התחילה לסגור את ההפרש. פירוז חאג' הגיבה, רוני גולדין ענתה בשלשה משלה (מתוך 7 נקודות אישיות ברבע) והמשחק נצמד לכמה רגעים כשהלוח הראה 9:8. עבודה טובה עשתה ההגנה הירוקה על סלע עם חן הולצד וענבל גבע אך במצב של 12:8 לאורחות התרחש אירוע משמעותי ראשון כששרון רשף נפצעה בידה ופונתה מהמגרש לבדיקות רפואיות בבית חולים. עד סוף הרבע ולמרות השליטה האורחת הצליחה כפ"ס לייצב את ההגנה ולרדת בשוויון 15.

הרבע השני היה שקול מצד אחד קליעות מבחוץ של דאליה חטיב ועלית כהן ומהצד השני סלים בצבע של דרור מייברג וענבל גבע וההפרש שנע סביב 4-5 הפרש השאיר את המקומיות במשחק. השמירה החזקה על סלע פינתה את חברותיה ואסיל עודה עם חאג' דאגו לייצר נקודות אך בהגנה לא הגיבו טוב למשחק החוץ של הירוקות. נטלי לוי במשחק ראשון אחרי שנתיים צלפה מבחוץ ואחריה דרור מייברג הוסיפה 5 נקודות משלה וכשאת הרבע סגרה רוני גולדין, התוצאה על הלוח 33:32 לכאוכב.

הרבע השלישי היה לא פחות מ-מדהים. כשכאוכב עלו בטירוף. פתחו בנקודות של פירוז חאג' וסלע ואחרי נקודות של נטלי לוי שקבעו 41:36 התחילה הבריחה. חאג' וסלאח טסו למתפרצות ולסלים קלים, עלית כהן צלפה שלשה שלישית ונור נג'מי חתמה ריצת 11-0, במשחק כדורסל קבוצתי ויפייפה, בתוצאה 53:36  ואז השתנה המומנטום. את הרבע סגרה דרור מייברג בשלשה (55:41) ומשם כפר סבא ביצעה את הקאמבק. הגנה אדירה בחצי המגרש של כאוכב הובילה לחטיפות, שליטה מוחלטת בריבאונד ההתקפה , למרות הנחיתות בגובה ודקות מצוינות של ענבל יערי ונטלי לוי החזירו את המקומיות עד 55:52 עם ארבע דקות לשחק (ריצת 16-0).  בכאוכב החזירו את החמישייה הראשונה שלהן ודווקא היא סלאח הצעירה היתה זו שלקחה אחריות, חדרה בלי פחד לטבעת וייצרה 4 נקודות שנתנו את הניצחון לכאוכב. כפ"ס עוד ניסתה לחזור אחרי 61:52, עם עונשין של מייברג ושלשה מהפינה אבל ב-40 השניות שנותרו לא הצליחה עוד לייצר נקודות ונחלה הפסד בייתי בפתיחת העונה.

קלעו הפועל כפר סבא: רוני גולדין 14 ונטלי לוי 14 כ"א, דרור מייברג 12, חן הולצר 5, ענבל גבע וענבל יערי 4 כ"א, שרון רשף 3.
קלעו להפועל כאוכב: בר סלע 17, עלית כהן 13, פירוז חאג' 9, היא סלאח 7, אסיל עודה 6, דאליה חטיב 3.

 
אקדמית וינגייט 53 - מכבי חיפה 65

מכבי חיפה המחודשת הגיעה לוינגייט ואחרי מחצית ראשונה צמודה ברובה והרבה דקות של גישושים הגיעה הבריחה ברבע השלישי. 22-7 של האורחות בירוק עם שלוש שלשות של ספיר תירוש ו-6 נקודות של נור כיוף הובילו לניצחון של האורחות. וינגייט פתחו בחמישייה עם שתי שחקניות חדשות, כולל רומי לוי, ראש הקבוצה שהצטרפה הקיץ כבוגרת. השניה שעלתה היא עדי אלטמן שהגיעה מהגלבוע והיא היתה זו שקלעה את הנקודות הראשונות במשחק עבור קבוצתה. בחיפה הציגו 3 גארדיות חדשות ממעגן מיכאל (חג'ג', אלון וגור) ובצבע השחקניות הותיקות תירוש ובהיר. כיוף, יערי וחג'ג' חלקו ביניהן את 12 הנקודות הראשונות של הקבוצה שירדה ביתרון 12:10 בתום הרבע הראשון.

וינגייט הראתה כדורסל טוב ברבע השני ונהנתה משלשות של מאי נשר (5 נקודות ברבע) ורומי לוי (6 נקודות ברבע) שהובילו למהפך ברבע אותו סגרה ליאור גרזון בנקודות 24:20. כאמור ברבע השלישי חיפה השתחררה והכריעה את המשחק כשאחרי 6 נקודות של שי אלון השתלטו תירוש וכיוף על המשחק, 42:31 היתה תוצאת הרבע השלישי וברבע האחרון ההפרש צמח כבר ל-20 נקודות לפני שוינגייט חזרו עם עוד שלשות של נשר ולוי ונקודות בסיום של שני ברמן שגם קבעה את תוצאת המשחק.

קלעו לאקדמית וינגייט: ליאור גרזון 14, רומי לוי 12, שירה חג'ג' 9, מאי נשר 8, עדי אלטמן וניצן עמר 3 כ"א, שני ברמן 2.
קלעו למכבי חיפה: דניאל חג'ג' 20, נור כיוף 14, שי אלון 12, ספיר תירוש 9, ניר בהיר ואלה יערי 5 כ"א

 

א.ס. 'קורקט טים' רמת השרון 41 – אליצור יבנה 47

המשחק שפתח את העונה הציג לא מעט חידושים מאד-מאד משמחים ומרעננים. תחילה בכניסה לאולם... האולם החדש של רמת השרון, בקרית יערים, הוא אחד האולמות היפים והמהנים בליגה. קהל שיושב קרוב במיוחד לפרקט, תאורה נהדרת, סלים מהריצפה, לוח אלקטרוני בסטנדרט החדש ועוד. את פני האוהדים (קרוב ל-150) הרבה מהם קהל צעיר ומקומי, קיבל כרוז שסיפק אווירה חגיגית למשחק והכל היה מוכן כדי לקבל את העולה החדשה מיבנה שסיפקה רעננות ושילוב בין שחקניות מובילות בליגה כרג'י גליידה, נופר לוי ולי קפיטולניק, עם קאמבק משמח של בת אל לזמי ושמות חדשים מהמחלקה המקומית כטל ברזל (המצטיינת במשחק) שעלתה בחמישייה.

גם רמת השרון הציגה פנים חדשות בקבוצתה (חופית וקסלר, הילה הניג, סהר דגן...) וצעירות מקומיות בחמישיה (אופיר אליהו) והיא זו שפתחה טוב ועלתה ליתרון מוקדם 8:2 מנקודות של אליהו, דגן ומיטל לוי. הפציעה של סהר דגן (שלא חזרה לשחק עד הסיום) עצרה את המומנטום ההתקפי שרמה"ש נכנסה אליו ועד סוף הרבע ברזל וגליידה החזירו את יבנה לשוויון.  המשחק אמנם לא התעלה לרמה גבוהה (התוצאה מעידה) אבל סיפק מתח ועניין. הקבוצות שיתפו את כל שחקניות הסגל כמעט וגם זה היה מרענן למשחק פתיחת עונה. לי אורן בשלשה עוד שמרה על היתרון המקומי, אבל נקודות של קפיטולניק, נופר לוי ובת אל לזמי קבעו מהפך כשגם שלשה של לורן בניטה לא שינתה ובמחצית 20:18 לאורחות.

רמת השרון ניסתה להישאר בתמונה עם חמש נקודות של חופית וקסלר, אך התקשתה למצוא את החמישייה המתאימה עקב בעיית עבירות. מיטל לוי ומאיה מדרי שבלטו בהגנה הסתבכו בשלב מוקדם מדי וביבנה ניצלו זאת כדי לייצר נקודות 6 נקודות של ברזל ו-6 אישיות של גליידה ברבע השלישי הריצו את האורחות ליתרון משמעותי ומול וקסלר שקלעה את כל סלי השדה של קבוצתה ברבע זה הספיק לרדת ביתרון 38:27 בסוף הרבע השלישי.

רמה"ש לא ויתרו והצליחו לחזור ברבע האחרון. מאיה מדרי עשתה כמה מהלכים חשובים וגם 4 נקודות, רוני קלינגר ו-וקסלר הוסיפו סלים של מומנטום וההפרש התקזז לכדי 3 נקודות בלבד, אבל ביבנה ידעו לעצור את המומנטום המקומי ושתי שלשות של לי קפיטולניק בדקות הסיום סגרו את סיפור המשחק ונתנו לעולה החדשה ניצחון בכורה.

קלעו לא.ס רמת השרון: חופית וקסלר 11, מאיה מדרי 6, רוני קלינגר 5, לורן בניטה, מיטל לוי והילה הניג 4 כ"א, לי אורן 3, אופיר אליהו וסהר דגן 2 כ"א.
קלעו לאליצור יבנה: טל ברזל 13, רג'י גליידה 11, לי קפיטולניק 8, בת אל לזמי 6, נופר לוי 4, דבי בלייברג 3, עמית שחר 2

(בתמונה: טל ברזל מאליצור יבנה ורוני טמיר מרמה"ש)

 

אליצור נתניה 62 – הפועל באר טוביה 77

אליצור נתניה היתה העולה החדשה היחידה שאירחה במשחק הפתיחה יריבה באולמה הבייתי. נתניה נהנתה מיריבה מוכרת. הסיבה: השתיים נפגשו ביניהן שבועיים קודם לכן במסגרת טורניר בוינגייט וסיפקו משחק צמוד ושקול אותו ניצחה באר טוביה רק בדקות הסיום. נתניה שהיתה שם בסגל חסר קיוותה להפתיע כמו שתי העולות האחרות (יבנה ונהריה) ולנצח את הקבוצה החזקה שנבנתה בבאר טוביה אבל בבאר טוביה, עדיין לא בכושר משחק אידיאלי ועדיין זקוקות עוד לזמן להתחבר, יש שלוש שחקניות מוכשרות ובכושר קליעה נהדר שיחד קלעו 66 נקודות (יותר ממה ש-10 קבוצות ליגה קלעו) והבטיחו את הניצחון החשוב.

המשחק נפתח בקאמבק משמח של ליאור הלוי שהתאוששה והחלימה מהפציעה ברגלה שהשביתה אותה לכמעט עונה שלמה אשתקד. הלוי תרמה 4 נקודות בפתיחה ואז הגיעו הדקות של ירדן עיבל. שלוש שלשות רצופות ובסך הכל 13 נקודות ברבע הראשון הובילו את האורחות ליתרון 22:17. מהצד השני שלחה מסר דפנה מלר שגם היא נמצאת בכושר מצוין ואחרי 4 נקודות מהשדה צלפה גם היא שלוש שלשות רצופות (גם לה 13 נקודות ברבע). השלשה הרביעית של מלר ועוד 4 נקודות של עדן אהובים הנתנייתית עזרו למקומיות לצמצם במעט את ההפרש ברבע השני. בבאר טוביה עיבל והלוי הסתפקו ב-6 נקודות יחד, אבל מי שהצטרפה ונכנסה למשחק היתה אוריאן אמסלם 7 נקודות יו לה ברבע ובסך הכל 35:31 בהפסקה.

ברבע השלישי באר טוביה שיפרה את ההגנה. אמסלם עם בורודובסקי והלוי חזרו לקלוע 20 נקודת ברבע, אבל את נתניה עצרו על 12 בלבד, שלשות של אהובים וליאור ראשית לא הספיקו, נתניה נפלה לפיגור דו ספרתי 55:43 בסוף הרבע השלישי והתקשתה לחזור ברבע האחרון שכמולה היתה הלוי עם 11 נקודות ברבע, כך שגם 7 נקודות של מלר ו-4 של הילה מימון לא הספיקו לנתניה כדי לנצח.

קלעו לאליצור נתניה: דפנה מלר-קדוש 25, עדן גיוסי 13, עדן אהובים 7, הילה מימון 6, שירה בן דוד וליאור ראשית 5 כ"א, לירון אלבג 1.
קלעו להפועל באר טוביה: ליאור הלוי 25, ירדן עיבל 21, אוריאן אמסלם 20, מור בורודובסקי 6, בר אביטל 5.

 

מכבי תל כביר 77 – הפועל נהריה 89

המשחק ההתקפי של המחזור אולי לא התעלה לרמה גבוהה של הגנה וטקטיקה, אבל כשנהריה קלעה לבד יותר נקודות מבכל המשחק בין רמה"ש ויבנה – הקהל שהגיע נהנה מקצב טוב והצגות של הרבה שחקניות. הדר לוי שהצטרפה לנהריה נהנתה מניצחון במחזור הפתיחה  עם 31 נקודות, תיקון אולי לעונה שעברה. מי שעוד נהנתה מתיקון לעונות האחרונות היא יפית כהן, שסבלה מלא מעט פציעות ואת העונה הנוכחית פתחה כשירה והפציצה 28 נקודות כבר במחזור הפתיחה.

עוד שתי שחקניות שיהיה מעניין לעקוב אחריהן השנה, קלעו כל אחת 9 נקודות. חן ביסמוט אצל המנצחות בסגול חוזרת לבמה ראשית אחרי שנעדרה ממנה לא מעט שנים כששיחקה בליגה הארצית. בתל כביר שני חכים, הופעת בכורה בליגה הלאומית הפתיעה עם 9 נקודות וזה שם ששווה לשים אליו לב.

המשחק עצמו כאמור התנהל בקצב גבוה כשכבר הרבע הראשון הסתיים עם 42 נקודות. 22:20 הוליכה נהריה בסיום הרבע שתי שלשות של ילנה איזנשטט פתחו את משחק ההתקפה של נהריה ואחריה 7 נקודות של הדר לוי ו-6 של שפיצנדל יצרו את היתרון מול השלשות של יפית כהן, לירון שיפטר ושני חכים כשבין לבין חנה הללי מהצבע הוסיפה 7 נקודות. שלשה של רוני מנצ'ל התווספה לשלישית של אייזנשטט ויחד עם הדר לוי נהריה המשיכה לחגוג מול הגנת תל כביר והגיעה בסוף המחצית ל-50 נקודות (50:40) כששלוש שלשות של יפית כהן לא הספיקו. השלשות של כהן הספיקו ברבע השלישי כשהגנת תל כביר חזרה לתפקד. כהן קלעה שלוש נוספות ובסך הכל 14 נקודות ברבע ובמשחק שקול נשמר לבסוף ההפרש 69:59, כשהדר לוי מנעה מהמשחק לברוח עם 9 נקודות ברבע. ברבע האחרון לצד לוי ואיזנשטט היו אלה חן ביסמוט עם דקות טובות ונופר פקין ורוני מנצ'ל שחזרו לקלוע 20 נקודות בעשר דקות, מנעו מתל כביר אפשרות לקאמבק והשיגו ניצחון חוץ יקר בתחילת העונה.

קלעו למכבי תל כביר: יפית כהן 28, חנה הללי 20, לירון שיפטר 10, שני חכים 9, יאנה שפירו 8, מזל קאב 2.
קלעו להפועל נהריה: הדר לוי 31, ילנה איזנשטט 18, מרינה שפיצנדל 12, חן ביסמוט 9, נופר פקין 8, אלה פינצי ורוני מנצ'ל 5 כ"א, מרינה מלצב 1.

 

אס"א ירושלים 74 – אליצור תל אביב 27

על פניו הסגל הירושלמי האיכותי והאולם הבייתי ב"קוסל" הפך את המארחת לפייבוריטית, אך גם היא לא חשבה שהמשימה תהיה כ"כ פשוטה וחד צדדית. אליצור ת"א שווה הרבה יותר מ-27 נקודות במשחק והפסד ב-47 נקודות הפרש, אך ככל הנראה לקבוצה שחצי מהסגל שלה לא שיחק בליגה בעונה הקודמת עוד ייקח זמן להתחבר ומשחק בירושלים הוא לא אידיאלי לכך.

ירושלים, עם מאמן חדש על הקווים, איציק באבאי, פתחה עם 6 נקודות של הרכש החדש מורן שטרית שהצטיינה במשחק נגד האקסית. עוד 6 נקודות תרמה גילי ליאור ו-5 היו של הדר רפאל ברבע שהסתיים 20:6, כשזואי רייכמן קלעה ארבע נקודות לאורחות. הרבע השני כבר הכריע את המשחק. ת"א קלעה שתי נקודות בלבד (שני זר אביב) ובירושלים עוד 6 נקודות הוסיפה שטרית ואיתה עדן פורת ונטע רפאל הורידו את הלבנות להפסקה ביתרון 32:8.  כשירושלים קיבלה עוד 4 נקודות מעדן פורת בתחילת הרבע השלישי היה ברור שהמשחק הולך לגארבג' טיים ארוך ואת ההזדמנות שקיבלה אור מור יוסף הצעירה היא לקחה בשתי ידיים והראתה שהספסל של ירושלים עמוק משחושבים. הרבע השלישי הסתיים 55:22 ובסיום ניצחון גדול לירושלים.

קלעו לאס"א ירושלים: מורן שטרית 19, הדר רפאל 14, עדן פורת 13, גילי ליאור 10, אור מור יוסף 7, נטע רפאל 6, יולי גרוסמן 4, אריאל ג'אקוור 1.
קלעו לאליצור תל אביב: זואי רייכמן ויובל ניצן 7 כ"א, טלין אלבה 5, ענבל מיכל ועדן מצארווה 3 כ"א, שני זר אביב 2.