נערות: פער אדיר

4 משחקים שהסתיימו בהפרשים דו ספרתיים, רעננה וראשל"צ שהמשיכו להגדיל את יתרונן בצמרת, חיפה וכאוכב שהתרחקו מהפיינל פור והכל מוכן למחזור המסקרן בו ייפגשו קבוצות צמרת ראש בראש וקבוצות שנאבקות על מקומות 3-4 ביניהן. מהמחזור הקרוב נצא עם הרבה סימני שאלה וביניהם איזה פער ייסגרו טרנר וקארש שהשבוע קלעו יחד 46 נקודות


| שי ברק

(בתמונה: עמית טרנר, 27 נקודות בניצחון על חולון)

 

לקראת המחזור הרביעי

אחד המחזורים היותר צמודים צפויים במחזור הרביעי כשקשה להעריך מי יהיו המנצחות בכל אחד מהמשחקים. הצלבה בין מקום ראשון לשני בצפון והדרום , בשני המשחקים שייפתחו את המחזור ואחריהן מאבקים בין 3-4 של הדרומיות ומקומות 3-4 שהגיעו מהמחוז הצפוני.

במוקד המחזור תגיע חיפה לראשל"צ ותחושה שלמרות שהן מגיעות עם 3 הפסדים הן יכולות לנצח בראשון לציון. משחק בין שחקניות שיובילו בקיץ את נבחרת הקדטיות ומפגש נוסף  בין זיו ארז לעומרי צירלין המאמן שגבר עליו בליגת העל רק בשבוע שעבר. 

מכבי רעננה יגיעו למפגש ראשון נגד האקדמיה בליגת הנערות. מאחר והקבוצות דומות מאד זו לזו בליגה הלאומית נשים ובליגת הנערות, וינגייט מגיעות עם הרבה ביטחון למשחק ועם 2-0 לזכותן במפגשים בין השתיים. רק במחזור האחרון גברה האקדמיה על רעננה באותו האולם בדיוק. כעת תנסה רעננה להשיג ניצחון ראשון על היריבה העיקשת.

חולון ורמת השרון הוא המשחק המסקרן באמת בין שתי קבוצות שרוצות פיינל פור. חולון נראית מצוין מתחילת משחק הפלייאוף למרות שני ההפסדים שספגו ובבית ירצו לשמור על מאזן מושלם ולנצח את רמה"ש, אלא שרמת השרון מגיעה למשחק עם הרבה ביטחון. אחרי הניצחון בסיבוב הקודם באותו האולם ממש (74:63) השחקניות יודעות שיכולות לעשות את זה. רמה"ש גם מגיעה אחרי ניצחון במשחק הליגה האחרון והניצחון בגביע ביום שישי האחרון כך שירצו להמשיך במומנטום החיובי ויקוו שהעומס לא ישפיע.

במשחק שינעל את המחזור עמק יזרעאל צפויה לנצח את כאוכב. נדמה שהאורחות כבר ויתרו על ליגת הנערות, במוצ"ש שיחקו עם סגל שברובו נערות נגד נתניה במשחק לאומית נשים ו-24 שעות אחרי מתייצבות למשחק חוץ קשה בעמק. העמק מגיעות עם הביטחון שהביא איתו הניצחון על חיפה, אך זוכרות בוודאי את המשחק הקודם בין השתיים כשכאוכב הגיעה לגבת ויצאה מהמשחק עם הניצחון 61:52, האם העייפות תכריע את כאוכב או דווקא הלחץ והציפיות יעבדו לרעת העמק?

הפועל ראשון לציון - מכבי חיפה (19:00, אולם "גמי")
אקדמית וינגייט - מכבי רעננה (19:00, אולם י"א)
אליצור חולון - א.ס רמת השרון (19:30, אולם "שמיר")
הפועל נעם עמק יזרעאל - הפועל כאוכב (20:00,  גבת)

 

משחקי המחזור השלישי

מכבי חיפה 63 - אקדמית וינגייט 76

כשחיפה התארחה בשלב המחוזות בוינגייט היתה קרובה לניצחון חוץ אך נכנעה בקושי 57:53 , היה זה הפסדה היחיד של חיפה שהוביל אותה למקום השני במחוז הצפוני, אמנם חיפה המשיכה עם רצף ניצחונות במחוז אך זה נגמר בפלייאוף העליון. עוד לפני שתפגוש את רעננה וראשל"צ לחיפה כבר 3 הפסדי ליגה כולל 2 בבית. חיפה ידעה שאחרי הפסד החוץ בעמק תהיה חייבת ניצחון על האקדמיה.  חיפה פתחה טוב יותר. שילוב של משחק פנימה לליכטנטריט עם 8 נקודות ברבע הראשון ושלשות של זינגר, בנקר ושמר הובילו את המקומיות ליתרון 24:18, גם בוינגייט תקפו מבחוץ עם 3 שלשות (שתיים של נשר). יכולת טובה של מיילין גוא ותמר ברגל קיזז מההפרש של חיפה אך זינגר, בנקר וליכטנטריט קלעו 13 נקודות יחד ושמרו על היתרון 37:34 בהפסקה.

לרבע השני עלתה וינגייט עם הגנה טובה. נשר המשיכה להפציץ מבחוץ והוסיפה עוד 2 שלשות, קופילביץ היתה טובה בצבע וברמן טובה כהרגלה, זה הספיק לריצת 24-13 שמחקה את היתרון הירוק ואחרי 58:50 בסוף הרבע בוינגייט קיבלו שלשה של אלטמן עוד 6 נקודות רצופות של נשר וטיילו לניצחון כשמאיה בנקר ניסתה כמעט לבדה להחזיר את חיפה אך 9 נקודות אישיות שלה לא הספיקו וחיפה אחרונה בבית התרחקה מאד מהפיינל פור.

קלעו למכבי חיפה: תמר זינגר ומאיה בנקר 17 כ"א, נטע ליכטנטריט 13, ירין שיטרית 7, ליהיא שמר 6, טופז מרץ 2, נועה נונו 1.
קלעו לאקדמית וינגייט: מאי נשר 22, שני ברמן ותמר ברגל 12 כ"א, עדי אלטמן 8, מיילין גוא 7, שירה חג'ג' 6, תמר קופילביץ 4, זיו דוידוביץ 3, שירה אלקיס 2.

 

הפועל כאוכב 47 - א.ס רמת השרון 63

גם כאוכב עמדה בפני מבחן מכריע. הפסד בית שני כבר בשלב הזה יכול לגמור להן את הסיכויים לפיינל פור. פיירוז חאג' חזרה לראשונה בפלייאוף העליון למשחק נערות (חלוקת עומסים בין הנערות ללאומית נשים) והיתה נהדרת כהרגלה, אך מלבדה וליאן עודה האחרות היו רחוקות מהכושר שהתרגלנו לקבל מהן ורמת השרון ניצחו דיי בקלות והראו שהן כרגע רמה אחרת ביחס לכאוכב. אמנם הפתיחה היתה צמודה ועם 11 נקודות של פיירוז חאג' כאוכב הצליחה להישאר קרובה ליריבה, רק 19:17 הוליכה רמה"ש בתום הרבע הראשון (6 נקודות של אלה נר ושלשה של אוטולנגי היו המהלכים הבולטים ברבע של האורחת), אבל לרבע השני עלו האורחות מרוכזות יותר והראו הגנה מצוינת על חאג' שנבלמה על 2 סלי שדה עד לסוף המשחק. 5 נקודות של ליאן עודה ושלשה של פאטמה חליל היו כל מה שכאוכב הצליחה לעשות ברבע ומנגד 7 נקודות של רוני קלינגר עוד 5 נקודות של נר ושלשה של אוסמו הורידו את רמה"ש ביתרון דו ספרתי (38:27) בסוף הרבע. ברבע שלישי ההגנה של רמה"ש השתפרה עוד יותר, רק 2 סלי שדה קלעה כאוכב ורמה"ש עם אוסמו, אפרגן ובן דוד ברחו עד 54:35 במה שסגר את המשחק. 

אמנם את הרבע האחרון ניצחה כאוכב אך בסך הכל קלעה 12 נקודות ברבע (נעמה חליל 6 נקודות) וכשההפרש היה 19 נקודות , 12 לא מספיקות לניצחון ורמת השרון חוזרת עם הנקודות בדרכה לצמרת.

קלעו להפועל כאוכב: פיירוז חאג' 19, ליאן עודה 12, נעמה חליל 8, אליסאר סלמאן 5, פאטמה חליל 3
קלעו לא.ס רמת השרון: אלה נר 17, רוני קלינגר 13, הגר בן דוד ויובל אוסמו 7 כ"א, אופק אפרגן 6, מיטב פינקלשטיין ושני אלקיים 5 כ"א, שיאל אוטולנגי 3.

 

מכבי רעננה 89 - הפועל נעם עמק יזרעאל 58

עמק יזרעאל הגיעו לרעננה אחרי הניצחון הגדול על חיפה והבינו שמדובר בסיפור שונה לחלוטין. כדי להגיע לפיינל פור הדרך לא עוברת בניצחון על רעננה אלא נגד יריבות ב"סדר הגודל" שלהן, אבל השתיים גם ייפגשו בגביע ולשם צריכה העמק להגיע בכושר טוב יותר. המשחק הוכרע למעשה כבר במחצית הראשונה. רבע ראשון אותו ניצחה רעננה 28:8 (10 נקודות של רינת, 4 של לוינשטיין ושוסטר כ"א) הגדיר את פערי הוכחות בין הקבוצות. רעננה הגדילה במעט את ההפרש עד ההפסקה לונדנר עם 5 נקודות ואיתה זהות ושוסטר הגדילו את ההפרש ליתרון 42:20 במחצית. מכאן למעשה המשחק היה לפרוטוקול , למרות שכבר ראינו קאמבקים גם מהפרשים כאלה רעננה ידעה לשמור עליו ולא להסתבך במקביל לשילובן של כל שחקניות הסגל, העמק נלחמה ולא מיהרה להתפרק אך גם היא חילקה כוחות וברבע שלישי נטול הגנות (23-21) ירדה רעננה עם 65:41 לקראת הרבע האחרון כשהניצחון מובטח.

קלעו למכבי רעננה: אמי רינת 20, רותם שוסטר 12, מאיה לוינשטיין 11, שירה לונדנר, רוני זהות, רותם כחלון 7 כ"א, דוריאן דהן סואץ ועמית כהן 6 כ"א, שירי גור 5, צליל אגמי 4, שיראל נחום וליעד פסטרנק 2 כ"א
קלעו להפועל עמק יזרעאל: הילה בלוך 18, נעמה הלוי 14, נסטיה קוזניצוב 12, מיה בר אב 5, עומרי ברמן 3, ארבל אדלר ורותם שיין 2 כ"א.

 

הפועל ראשון לציון 78 - אליצור חולון 48

משחק ענק של עמית טרנר נגד אליצור חולון הוביל לניצחון של המקומיות על האורחות. ההפרש מעט משקר, חולון נראתה טוב בפתיחה ובמשך שלושה רבעים החזיקו מעמד והתמודדו מול המארחות. נכון, כבר הרבע הראשון הסתיים ביתרון לבן כשעמית טרנר קלעה 10 נקודות ברבע ועדן ציפל הוסיפה עוד 4 נקודות בדרך ל-22 נקודות שקלעה הקבוצה, אבל בחולון ענו. 7 נקודות של יארין סארג' ועוד 7 שקלעה נורבינד השאירו את חולון קרובות, 22:18 בסוף הרבע הראשון. עוד 4 נקודות של נורבינד ו-3 של סארג' בדקות טובות גם של דיאנה חומין ותמר קרניאלי השאירו את חולון בפיגור חד ספרתי בהפסקה. 6 נקודות של הילה קארש, 4 אישיות של יעל טננבוים ושלשה נוספת של טרנר הגדילו רק במעט את יתרון קבוצתן 37:31 במחצית.

אלא שבמחצית השניה הסיפור כבר היה אחר, השלשות של ראשל"צ החלו להיכנס. מאי רווח קלעה פעמיים, קארש הוסיפה עוד אחת וכשרווח השלימה 10 נקודות ברבע הקבוצות ירדו בהפרש דו ספרתי זו מזו (55:43). מכאן לחצה ראשל"צ על הדוושה וברחה לניצחון הגדול. טרנר קלעה 10 נקודות רצופות , אחריה קארש הוסיפה 4 משלה וגם גלאובך עלתה על הלוח. ההפרש חצה את 20 הנקודות והמשחק הוכרע בניצחון גדול של ראשל"צ אבל דווקא חולון יכולה לצאת ממנו מעודדת עם הרבה דברים טובים להמשך.

קלעו להפועל ראשל"צ: עמית טרנר 27, הילה קארש 19, מאי רווח 13, עדי וקנין 5, עדן ציפל, הדר גלאובך, יעל טננבוים 4 כ"א, מעיין זילברמן 2.
קלעו לאליצור חולון: עדי נורבינד 17, יארין סארג' 16, יהלי בן הרוש 5, דנה חומין 4, תמר קרניאלי, דיאנה חומין ורהב בראון 2 כ"א.

 

משחקי הפלייאוף התחתון

מ.ל.ה.ש ירושלים 75 - מכבי רעננה כוכבות 67

ניצחון חשוב של מלה"ש (peace players) במשחקי הפלייאוף התחתון על המקום בליגה גם בעונה הבאה. אחרי שהיו צמודות לרעננה ואס"א ירושלים בתחתית המשחק בין השתיים הרחיק את מלה"ש משחק וחצי מהירידה. הפתיחה היתה צמודה ברבע ראשון שהסתיים בשוויון 20 , גרינבויים וארוטשאס הובילו את התקפת ירושלים, אך ההגנה לא היתה בשיאה. ברבע השני שיפרו המקומיות את ההגנה, עצרו את היריבה על מחצית מהנקודות שקלעה ברבע הראשון והפער נפתח. שלשות של מור יוסף וארוטשאס (7 נקודות שלה ברבע), ברחה ירושלים ליתרון 37:30 בהפסקה. גם ברבע השלישי המשיכו להגדיל את ההפרש בקליעות מחוץ לקשת, שלשה נוספת של מור יוסף ועוד אחת של אבוגוב הרחיקו את ירושלים ליתרון דו ספרתי שנע סביב 15 נקודות, ברבע שהסתיים 56:42 ומבטיח את הניצחון למקומיות. רעננה לא נשברו וחזרו לקלוע ברבע האחרון (24 נקודות) כשיעקובוביץ, מרחב וזמסקי הוציאו לפועל, אך ההפרש היה גדול מדי בכדי לסגור אותו בזמן שנותר וירושלים עם הניצחון.

קלעו למ.ל.ה.ש ירושלים: הדר מור יוסף 20, תמר גרינבויים 19, קרני ארוטשאס 17, טנא אבוגוב 8, ניצן דניאל 5, אופיר גרון 4, סרין מחארמה 2.
קלעו למכבי רעננה כוכבות: נטע מרמלשטיין 17, הילה מרחב 10, עדן בז'רנו 9, מיכאלה יעקובוביץ 10, עלמה כהן 7, גפן דורון 6, יעל זמסקי 4, רותם נחום 3

 

תוצאות נוספות:

דרום: בנות הרצליה 66 - אס"א ירושלים 36

צפון: אליצור עירוני נתניה 85 - הפועל גלבוע 64
הפועל גליל עליון 81 - הפועל נצרת אורתודוכסים 39