נערות: רעננה מושלמת

הקלאסיקו שהיה ב"חצי כוח" שוב כחול. רעננה משלימה 3 ניצחונות בייתים רצופים על ראשל"צ . על הפיינל פור הרבה משחקים דרמטיים. מכבי חיפה עם שלשת ניצחון "חזרה לחיים" עם ניצחון ראשון בפלייאוף העליון כשניצחה בבית את חולון. עמק יזרעאל ניצלה את ההפסד של חולון והשיגה ניצחון דרמטי משלה ברמה"ש כדי לטפס למקום השלישי. ניצחון גם לוינגייט בכאוכב.


| שי ברק

טבלת הליגה

1. מכבי רעננה - 10 נק' (5 - 0)
2. הפועל ראשון לציון - 9 נק' (4 - 1)
3. אקדמיית וינגייט - 8 נק' (3 - 2)
4. הפועל עמק יזרעאל - 7 נק' (2 - 3)
5. אליצור חולון - 7 נק' (2 - 3)
6. א.ס רמת השרון - 7 נק' (2 - 3)
7. מכבי חיפה - 6 נק' (1 - 4)
8. הפועל כאוכב - 6 נק' (1 - 4)

לקראת המחזור השישי

חוזרים למאבקי המיקום. אחרי מפגש הצמרת בין רעננה וראשל"צ שהסתיים בניצחון הגדול של רעננה, יתמודדו רעננה וראשל"צ במשחקי קצוות עם חיפה וכאוכב המדורגות 7-8 בבית. בעוד כאוכב ככל הנראה תגיע עם הסגל הצעיר יותר (העומס על השחקניות שמשחקות בליגה לאומית נשים גדול מדי עם משחק הגביע שנערך במוצ"ש ושני משחקי ליגה בשלישי שלפני ושלישי שיבוא) כך שראשל"צ לא צפויה להתקשות לרעננה צפוי להיות קשה יותר בחיפה. חיפה, עם הניצחון במחזור הקודם וכשהעונה בליגת העל תסתיים בעוד שבועיים, יחזרו לחשוב על הישגי קבוצת נערות א' וינסו בוודאי להתברג לפיינל פור. באולמה הבייתי כל קבוצה מתקשה וניצחון על המוליכה יהווה בונוס גדול. רעננה מגיעות אחרי שרק אתמול התמודדו בלאומית נשים, משחק קשה נגד נתניה והעייפות בוודאי לא תעזור.

שני המשחקים הנוספים בעלי השפעה ישירה על שני הכרטיסים הנותרים בפיינל פור. רמת השרון שנמצאת בתקופה פחות טובה ומגיעה עם 2 הפסדים אמנם תפגוש יריבה קשה במשחק חוץ, אבל א'-רמת השרון כבר הוכיחה שיכולה לנצח כמעט כל יריבה, כולל רעננה. ב'-אין להן ברירה אלא ניצחון. דווקא היכולת הטובה של קבוצת לאומית נשים במחזורים האחרונים והחלק של הנערות בקבוצה יכול לעודד לקראת המשחק והכושר שמגיעות בו.

חולון ועמק יזרעאל יתמודדו באופן ישיר על המקום הרביעי, לעמק יזרעאל יהיה זה משחק חוץ שני ברציפות אך אם תצליח לנצח בחולון כמו שעשתה בשבוע שעבר ברמה"ש, תסיים את הסיבוב ברביעייה הראשונה ותשיג יתרון משמעותי כשבסיבוב הבא תארח את יריבותיה. ניצחונות חוץ על המחוז השני שוות בליגת לנערות שאין בה הרבה הפתעות, יכולים להוות את שובר השוויון. חולון מגיעה הביתה אחרי ההפסד הכואב בחיפה ומבינות שהפסד בייתי יסבך אותן מאד להמשך העונה. המשחק המרכזי של המחזור וכזה שמי שנמצא באיזור כדאי לו להגיע ולצפות בו.

מכבי חיפה - מכבי רעננה  (19:00, אולם "אסי" בביכורים)
הפועל ראשון לציון - הפועל כאוכב (19:00,  אולם "גמי")
אקדמית וינגייט - א.ס רמת השרון (19:00, אולם י"א)

אליצור חולון - הפועל נעם עמק יזרעאל (19:30, אולם "שמיר")

 

משחקי המחזור החמישי

מכבי רעננה  69 - הפועל ראשון לציון 54

עודף משחקי הקלאסיקו ועומס משחקי הליגות השונות הורידו מעט מחגיגיות המשחק. הקבוצות בעיקר רצו לעבור את המשחק בשלום ולהמשיך הלאה. לכן, המשחק החל בשעת צהריים מוקדמת (17:30) ובאופן יחסי גם מעט קהל למשחקים אלה. רעננה הופיעה למשחק ללא אמי רינת ומאיה לוינשטיין, משורות ראשל"צ נעדרו עדן ציפל, עמית טרנר וג'וי אוסיגוואי.  כשמאמני הקבוצות מיעטו לעצור את המשחק, תוך פחות משעה וחצי הגיע לסיומו, הרבה לקחת להמשך העונה אי אפשר... אולי מלבד העובדה שרעננה עשתה צעד ענק להבטיח את יתרון הביתיות.

את ההישג הגדול שלהן עשו שחקניות רעננה בשלוש הדקות האחרונות של המשחק. אמנם רעננה הובילה לכל אורך המשחק ולרוב בהפרשים דו ספרתיים, אבל קאמבק של ראשל"צ ברבע האחרון החזיר את האדומות לפיגור 2 בלבד, 56:54. משם הקבוצה נתקעה ומבלי לחשוב על חשיבות ההפרש לא עצרו את שחקניות רעננה שרצה 13-0 עד הסיום ומגיעות לגומלין עם יתרון 15 הפרש (כמובן הכל יכול להשתנות אם אחת הקבוצות יפסידו לעוד יריבה מהפלייאוף העליון, אבל....).

הפתיחה היתה כולה של רעננה, 24 נקודות ללא שלשות בכלל, רעננה תקפה את הצבע, ניצלה את חסרונן של ציפל וטרנר שמוסיפות לראשל"צ את הסייז המתאים, וכך הכדורים נכנסו לדוריאן דהן (9 נק' ברבע הראשון) ולגרזון (5 נק' ברבע) שנתנו לרעננה את היתרון המוקדם. בראשל"צ ניסו לחזור ולהיצמד ליריבה מבחוץ אך השלשות לא נכנסו, רק שלשה אחת של אטינגר , ראשל"צ נשארו קרובות יחסית עם 6 נקודות של הילה קארש ועוד 6 של רווח ו-וקנין, יחד. 24:15 לרעננה בסוף הרבע הראשון. ראשל"צ לא היתה במשחק גם בתחילת הרבע השני כשהמקומיות המשיכו והגדילו את ההפרש. שוסטר, עמית כהן וגרזון המשיכו 7-2 עד יתרון 31:17. אז הגיעו ניצוצות מהאורחת, 3 דקות של הגנה טובה ומשחק פנימה של טננבנוים ו-וקנין עם שלשה של קארש והאדומות חזרו למשחק עד 33:27, ההגנה לא נתנה לרעננה להניע כדור בסבלנות בה שיחקו בפתיחה, ונראה היה שהמשחק נפתח מחדש, אך בדקה האחרונה למחצית האורחות הורידו הילוך ובהפסקה 34:27.

המחצית השניה היתה צמודה, הקבוצות החליפו ביניהן נקודות והיתרון של רעננה נשמר סביב הדו ספרתי. רוני זהות ודוריאן דהן הוציאו לפועל, בראשל"צ אטינגר סוף-סוף הגיעה למשחק עם רצף של 7 נקודות ואחריה שלשה נוספת של קארש ונקודות של טננבוים סיימו רבע בשוויון 16, 50:43 אחרי שלושה רבעים. בתחילת הרבע האחרון אחרי רותם שוסטר והילה קארש החליפו שלשות, גרזון הוסיפה סל ועבירה והעלתה  את רעננה ליתרון דו ספרתי 56:46, רק שאז במאמץ אחרון של מאני טיים ראשון לציון שיחקה מצוין, עדי וקנין ניהלה את המשחק היתה וגם קלעה 2, קארש ואטינגר קלעו גם הן ומהקו מאי רווח סגרה את ההפרש, 56:54 כשנותרו שלוש דקות לסיום. את הריצה האורחת עצרה רותם שוסטר כשהגיעה כל הדרך לטבעת, לראשל"צ היתה שלשה חופשית להוריד את ההפרש לנקודה אבל הכדור יצא החוצה ומשם האורחות עשו כל טעות אפשרית, המקומיות ניצלו אותן ורצו למתפרצות גרזון לקחה אחריות עם 7 נקודות רצופות וכשההפרש חזר לדו ספרתי דקה לסיום המשחק הוכרע ואת התוצאה קבעה שוסטר עם עוד 2. רעננה לבד בפיסגה ועם 3-0 העונה על האלופה.

קלעו למכבי רעננה: ירדן גרזון 20, דוריאן דהן 19, רותם שוסטר 11, רוני זהות 10, עמית כהן 6, גלי אונטר 2, שירה לונדנר 1.
קלעו להפועל ראשון לציון: הילה קארש 17, נגה אטינגר 12, יעל טננבוים ועדי וקנין 9 כ"א, מאי רווח 7.

 

א.ס רמת השרון 68 - הפועל נעם עמק יזרעאל 72

משהו לא טוב עובר על רמה"ש בשבועיים האחרונים. הקבוצה משחקת טוב ונראית טוב לפרקים, אך פעמיים איבדו יתרון ברבע האחרון להפסד דרמטי בדקות הסיום. אחרי ההפסד עם הבאזר בסיבוב הקודם, הפעם שוב זה קרה להן בדקות ההכרעה. עמק יזרעאל עם ניצחון גדול מוכיחה גם הפעם שהיא קבוצה מצוינת, ותקווה שזה גם יספיק בסוף העונה ולא יחסרו להן הנקודות מההפסד בשבוע שעבר לכאוכב. העמק הראו הרבה אופי כשחזרו פעמיים למשחק ובעיקר ידעו לסגור נהדר את המשחק. רבע ראשון צמוד כשרמה"ש הולכת בכוח פנימה וסוחטת עבירות הסתיים ביתרונה 17:16(עם רק 4 סלי שדה), בצד השני הילה בלוך הובילה את פתיחת המשחק של העמק כשקלעה 8 נקודות עבור קבוצתה. ברבע השני שהמשיך להיות צמוד הצליחה העמק לשמור על יתרון קטן ולהוביל במחצית 38:35, 7 נקודות של נעמה הלוי ושלשות של שיין וקוזניצוב הובילו את העמק ברבע הזה כשאת רמה"ש שמרה במשחק יובל אוסמו (6 נק'), המצטיינת בשורות קבוצתה. הנדנדה המשיכה גם ברבע השלישי, שיאל אוטולונגי ומיטב פינקלשטיין הובילה ליתרון 55:51, אבל לרבע האחרון חזרה הילה בלוך כדי להכריע את המשחק. השחקנית שקלעה "רק" 7 נקודות ברבע השני והשלישי, התפוצצה ברבע האחרון כשצלפה שלוש שלשות , נעמה הלוי הוסיפה עוד שלשה (וסה"כ 8 נקודות ברבע המכריע) והשתיים הצליחו לעלות ליתרון בדקות ההכרעה בדרך לניצחון החוץ הגדול.

קלעו לא.ס רמת השרון: יובל אוסמו 14, אלה נר 12, מיטב פינקלשטיין 11, אופק אפרגן ורוני קלינגר 9 כ"א, שיאל אוטולנגי 8, הגר בן דוד 3, שני אלקיים 2.
קלעו להפועל עמק יזרעאל: הילה בלוך 24, נעמה הלוי 19, אנסטסיה קוזניצוב 14, רותם שיין 11, ליאן אשל ועומרי ברמן 2 כ"א.

 

מכבי חיפה 65 - אליצור חולון 64

אחרי מחצית ראשונה צמודה בסיום הרבע הראשון חיפה הובילה ביתרון קל 18:17 בדקות טובות של יובל טאו ומאיה בנקר. ברבע השני בחולון הצליחו לעצור את חיפה על 3 סלי שדה (זינגר עם 6 נקודות ברבע) ובמחצית מהפך  33:30 לחולון לפני שהמשחק שוב התהפך. יהלי בן הרוש הציגה רבע שלישי מעולה לזכות חולון, אבל ההגנה האורחת לא תיפקה וחיה עם 25 נקודות ברבע (8 נקודות של בנקר ושתי שלשות של ליהיא שמר) הובילה אחרי 30 דקות של כדורסל  55:50. חולון לא ויתרו ועוד חזרו ואף הובילו דקה וחצי לסיום 62:64 משלשה של חומין ונקודות של סארג', אבל בחיפה היתה ליהיא שמר במשחק מצוין, ועם שלשה גדולה קבעה מהפך ואת תוצאת המשחק, כשעד הסיום אף אחת מהקבוצות לא הצליחה לייצר נקודות מה ששירת כמובן את חיפה שצעדה ביתרון נקודה עד לניצחון.

קלעו למכבי חיפה: תמר זינגר 21, ליהיא שמר 16, מאיה בנקר 13, נטע ליכטנטריט 9, יובל טאו 6.
קלעו לאליצור חולון: יארין סארג' 17, חן קובה 13, עדי נורבינד 12, יהלי בן הרוש 9, דיאנה חומין 8, דנה חומין 3, הודיה קבדה 2.

 

הפועל כאוכב 53 - אקדמית וינגייט 67