נערות: חולון כבר רביעית

אליצור חולון השיגה ניצחון שלישי ושמרה על מאזן בייתי מושלם בדרך למקום הרביעי בטבלה. הפתעות נוספות לא נרשמו כשהמדורגות 1-3 ניצחו את מקומות 5-8. ביום ראשון יינעל הסיבוב עם המחזור השביעי, כשחיפה ועמק יזרעאל ינסו לשמור על סיכויים לפיינל פור במשחקי הבית נגד כאוכב ו-וינגייט (בהתאמה).


| שי ברק

(עדן ציפל, 22 נקודות בניצחון קבוצתה על כאוכב)

טבלת הליגה

1. מכבי רעננה - 12 נק' (6 - 0)
2. הפועל ראשון לציון - 11 נק' (5 - 1)
3. אקדמיית וינגייט - 10 נק' (4 - 2)
4. אליצור חולון - 9 נק' (3 - 3)
5. הפועל עמק יזרעאל - 8 נק' (2 - 4)
6. א.ס רמת השרון - 8 נק' (2 - 4)
7. מכבי חיפה - 7 נק' (1 - 5)
8. הפועל כאוכב - 7 נק' (1 - 5)

לקראת המחזור השביעי

איך הזמן "עף"... המחזור הקרוב יהיה זה שינעל את הסיבוב הראשון בפליאוף העליון. כך שכבר עכשיו ברור שמכבי רעננה היא אלופת הסיבוב, גם הפסד מפתיע לחולון לא יכול לשנות את מיקומה. את הסיבוב נסכם במחזור הבא, בינתיים כמה משחקים שיכולים עוד לשנות ולהשפיע. 3 המוליכות יישחקו נגד הקבוצות ממקומות 4-6. חולון, עמק יזרעאל ורמת השרון שמתמודדות על 2 כרטיסים לפיינל פור יתקשו להשיג ניצחון במחזור הנעילה אך מי מהן שתצליח להפתיע את היריבה תוכל לעשות צעד משמעותי לכיוון הפיינל פור. מבין המשחקים הצפויים נדמה כי לעמק יזרעאל הסיכוי הטוב ביותר להשיג את הניצחון. העמק ייארחו את וינגייט בביתן. לעמק הפסד בודד עד כה בבית ואין קבוצה שקל לה בגבת. בשלב המחוזות התארחה העמק בוינגייט והפסידה 83:60, אלא שהעמק היא קבוצה אחרת כשמשחקת בביתה וכמו שחוותה זאת חיפה בתחילת משחקי הפלייאוף, גם וינגייט יכולה לאבד שם נקודות.

רעננה תארח את הקבוצה שהרשימה בסיבוב הקודם, אליצור חולון. חולון "עשתה את שלה" עד כה עם הניצחונות שהיתה צריכה לקחת בבית נגד יריבותיה הישירות לפיינל פור והמשחק ברעננה לא נלקח בחשבון כמקום בו יכולה להשיג נקודות. חולון פגשה את רעננה בחודש נובמבר במשחקי הבית הדרומי והפסידה 72:36. רעננה אמנם בתקופה פחות טובה, תקופה שהעומס בה מתחיל להשפיע ולתת אותותיו, אך בליגת הנערות הקבוצה מסתדרת עד כה וגם במשחקים צמודים כמו בחיפה יודעת לחזור עם הנקודות. אחרי 4 ימי מנוחה ממשחק הליגה הלאומית הן יגיעו עם האנרגיות הנכונות כדי לסיים את הסיבוב הראשון במאזן מושלם, חולון תתחיל להתכונן לסיבוב השני. גם רמת השרון תתקשה להשיג את הנקודות דווקא נגד ראשון לציון. אמנם רמה"ש תארח את המשחק, אך הקבוצה מגיעה בסיטואציה שרחוקה מאידיאלית ונראה גם שהראש במשחק הגביע. נערות רמה"ש שלוקחות חלק בליגה לאומית נשים מצויות בעומס כבד. הן שיחקו ביום ראשון משחק נערות (שהסתיים בהפסד לוינגייט) המשיכו למשחקי לאומית בשלישי ושישי כך שהמשחק נגד ראשל"צ יהיה הרביעי ב-8 ימים, לוח המשחקים שגזרו על עצמן מרמז על חשיבותו של המשחק הקרוב. רמה"ש תנסה להפתיע במשחקי הגביע (נערות ונשים) ותתכונן למחזור הבא כשתארח את חיפה ותנסה להשלים ניצחון כפול נגדה. בפעם הקודמת שרמה"ש וראשל"צ נפגשו התוצאה היתה 84:46 לראשל"צ.

המשחק שעל פניו צפוי להיות הצמוד מכולם יהיה בין מכבי חיפה להפועל כאוכב. תיאורטית המנצחת בין הקבוצות שחולקות את מקומות 7-8 עוד יכולה בסיטואציה מסוימת למצוא את עצמה בפיינל פור (בטח אם המדורגות לפניה יפסידו במחזור הקרוב) , אך לשתי הקבוצות צפוי עומס גדול לפחות בשבועיים הקרובים. כאוכב שבסיבוב הקודם הפסידה בחיפה 57:44 תנסה אולי להשיג ניצחון שני, אך העומס שצפוי על השחקניות בשתי מסגרות עד סוף השנה כנראה יביאו את הקבוצה "לוותר" על המסגרת הזו (כבר היו למשחקי חוץ הקבוצה לא מגיעה בסגל מלא , אלא במקרים נדירים). חיפה שכבר ניצחו את כאוכב נמצאת במצב טוב יותר. הקבוצה הבוגרת תסיים את העונה בעוד שבועיים. בנערות שבוע אחד יהיה פגרה, כך שלסיבוב הבא חיפה תגיע משוחררת ממסגרות נוספות והשחקניות שלה יתפנו להתמקד בליגת נערות א', ניצחון של הירוקות במשחק שינעל את הסיבוב יכול להוות יריית פתיחה לסיבוב שני מוצלח שיוביל אותן לפיינל פור, לשם כך הקבוצה צריכה לנצח במשחק חוץ במגרש קשה.

 

הפועל כאוכב - מכבי חיפה  (18:30, בי"ס מקיף כאוכב)
א.ס רמת השרון - הפועל ראשון לציון (19:00,  "קרית יערים")
מכבי רעננה - אליצור חולון (19:30, חט"ב "השרון")

הפועל נעם עמק יזרעאל - אקדמית וינגייט (20:00, גבת)

 

משחקי המחזור השישי

מכבי חיפה 67 - מכבי רעננה 72

חלוקת העומסים והפציעות ברעננה הביאו את האורחות לחיפה ללא אמי רינת, ירדן גרזון, צליל אגמי ושירה לונדנר, בחיפה חילקו גם הן את הדקות מול העומס אבל אחרי רצף ההפסדים בתחילת הסיבוב וכדי לשמור לעצמן עוד סיכוי ממשי להיאבק על הפיינל פור עלו לשחק בהרכב החזק שלהן. התוצאה, משחק צמוד ושקול אך כזה שבסיומו חיפה ללא הנקודות ומחמאות בשלב הזה של העונה לא מספיקות. רעננה בתקופה קשה ועמוסה במיוחד רק רצו לעבור את המשחק בשלום ובשלב הזה קצת פחות חשוב להן יכולת מרשימה או הפרשים גבוהים. מאיה לוינשטיין שחזרה מהפציעה בכושר מצוין שוב (כמו במשחקי קבוצת הנשים) סיימה עם מספר דו ספרתי של נקודות ולצידה דוריאן דהן שהצטיינה שבוע שעבר המשיכה להפגין יכולת גבוהה. השתיים הובילו את רעננה בתחילת המשחק כשדהן עם שלוש שלשות כבר במחצית הראשונה ולוינשטיין בעיקר בנקודות בצבע. השתיים קלעו יחד 15 נקודות ברבע הראשון והובילו את רעננה ליתרון 22:15, כשבחיפה ליכטנטריט מתחת לסל וטופז מרץ מחוץ לקשת החזיקו את חיפה. ברבע השני חיפה הצליחה לעצור את התקפת רעננה על 15 נקודות בלבד, רעננה לא הרשימה ונשארה ביתרון בזכות שלשות של זהות ועמית כהן ודקות טובות של אלה שוסטר הצעירה, בצד ההתקפי 10 נקודות משותפות (5 כ"א) של זינגר וטאו השאירו את ההפרש כמו שהוא בהפסקה 37:30. חיפה המשיכה לשמור טוב גם ברבע השלישי על רעננה שנראו עייפות, תמר זינגר הובילה רבע התקפי של 21 נקודות עם 10 נקודות משלה, מאיה בנקר וליהיא שמר הוסיפו שלשות כל הדרך למהפך, לקראת מחצית שניה צמודה ורבע שלישי שהסתיים ביתרון חיפאי 51:50. 

רעננה אמנם לא הרשימה אבל גם לא רצתה לחזור הביתה עם הפסד, ולוינשטיין שנעלמה קצת ברבע השני והשלישי לקחה את המשחק עליה, ברבע מדהים עם 14 נקודות אישיות (כולל 3 שלשות), מי שהגיבה ללוינשטיין היתה מאיה בנקר עם 7 נקודות רצופות, אך בסיומו של מותחן, רעננה סגה את המשחק עם סלי שדה של דוריאן דהן ומאיה לוינשטיין , אלה שפתחו היו גם אלה שחתמו, חיפה יכולה לצאת מעודדת אבל את הנקודות חייבת להתחיל לאסוף מעכשיו כדי להתברג ברביעייה.

קלעו למכבי חיפה: מאיה בנקר 20, תמר זינגר 19, יובל טאו ונטע ליכטנטריט 10 כ"א, ליהיא שמר וטופז מרץ 3 כ"א, נועה נונו 2
קלעו למכבי רעננה: מאיה לוינשטיין 24, דוריאן דהן 16, עמית כהן 12,  רוני זהות 11, אלה שוסטר 6, רותם שוסטר 2.

 

אליצור חולון 88 - הפועל נעם עמק יזרעאל 40

עמק יזרעאל הגיעו למשחק ללא הילה בלוך, אבל גם בלי אנרגיות לשמור וזה היה הרבה יותר חמור מצידן של האורחות. בחולון קלעו בכל אחד מהרבעים מעל 20 נקודות וככה קבוצה אורחת לא יכולה לנצח. אם ברבע הראשון עמק יזרעאל עוד יצאו יחסית בטוב עם שתי שלשות של נעמה הלוי ונקודות של קוזנצוב שסגרו רבע ראשון בפיגור חד ספרתי (23:14) הרבע השני ואלה שאחריו הבהירו שמדובר במגמה. חולון קלעה 23 נקודות גם ברבע השני וכשעצרה את העמק על 7 נקודות ברבע השלישי היה ברור מי תנצח את המשחק. חולון שיחקה נכון, מצאה את הדרך להגיע לטבעת פעם אחר פעם ובסך הכל 3 שלשות קלעה במחצית של 46 נקודות. אחרי שלשה של חן קובה , 9 נקודות של יהלי בן הרוש הובילו את חולון ליתרון 9 בסוף הרע הראשון. ברבע השני עדי נורבינד לקחה פיקוד עם 11 נקודות משלה, שלשות של מיכל אור שחר ואליאור קולה הכפילו את ההפרש עד ההפסקה 46:25.  חולון לא עצרה ואל בן הרוש ונורבינד הצטרפה ברבע השלישי יארין סארג' במשחק טוב ואמילי בולשוב עם 4 נקודות משלה, 66:32 היה ההפרש אחרי 30 דקות והרבע האחרון כבר היה לפרוטוקול.

קלעו לאליצור חולון: עדי נורבינד 22, יהלי בן הרוש 14 , יארין סרג’ 9, דיאנה חומין והודיה קבדה 8 כ”א, מיכל אור שחר 7, דנה חומין ותמר קרניאלי 5 כ”א, אמילי בלשוב 4, אליאור קולה וחן קובה 3 כ”א.
קלעו להפועל עמק יזרעאל: ליאן אשל 10, עומרי ברמן 7, נעמה הלוי 6, אורי אהרוני ונסטיה קוזניצוב 5 כ"א, מאיה בראב 3, גילי עמר וניצן מאיר 2 כ"א 

 

הפועל ראשון לציון 84 - הפועל כאוכב 36

כאוכב הגיעו למשחק בעיצומו של שבוע עמוס במיוחד במשחקי לאומית נשים. משחק גביע בשבת, משחקי ליגה בשלישי ובשישי, כך שדיי ברור היה שאת המשחק נגד ראשל"צ לא סימנו כמפתח. כאוכב הגיעה (כמו לרוב משחקי החוץ) בהרכב חסר וללא פיירוז חאג' ורק רצו לחזור הביתה בשלום. ראשל"צ התייחסה למשחק כאל עוד משחק ליגה, מכוונת עדיין למקום הראשון ולא לוקחת סיכונים - התוצאה, משחק שהסתיים בכשעה ברוטו, השעון רץ וכולם היו מרוצים בדרך ליעדים הבאים שלהן בקבוצת הבוגרות. כאוכב עוד נראו טוב ברבע הראשון , עם 10 נקודות של ליאן עודה ו-4 של נעמה חליל הקבוצה החזיקה מעמד וירדה בפיגור 8 (24:16) בסוף הרבע הראשון כשראשל"צ עם 9 נקודות של ציפל ו-8 של הילה קארש. ברבע השני ראשל"צ עבדה כדי להכריע את ההתמודדות. הגנה חזקה עצרה את כאוכב על 2 נקודות בלבד (עאישה חגאזי) ובצד השני קלעה 19 משלה. עוד 9 נקודות הוסיפה עדן ציפל, ג'וי אוסיגוואי עם 5 לצידה וטרנר עלתה גם היא על הלוח לקראת ההפסקה ובמחצית 43:18. משם המשחק הלך לכיוון ראשל"צ שקלעה ברבע השלישי 24 נקודות כדי להכריע את ההתמודדות. לצד 9 נקודות של קארש קלעה נגה אטינגר 9 משלה וראשל"צ סגרה שלושה רבעים ביתרון 67:28 בדרך לרבע אחרון בו השעון כלל לא עצר בדרך לניצחון.

קלעו להפועל ראשל"צ: עדן ציפל 22, הילה קארש 21, ג'וי אוסיגוואי 13, נגה אטינגר 12, עמית טרנר 8, עדי וקנין ויעל טננבוים 4 כ"א.
קלעו להפועל כאוכב: ליאן עודה 12, מריח בראא 10, נעמה חליל 6, עאישה חגאזי 4, יסמין אבו אל-היג'א ואליסאר סלמאן 2 כ"א.

 

אקדמית וינגייט 74 - א.ס רמת השרון 54

רמת השרון הגיעה למשחק עם שני הפסדים רצופים ובידיעה שחייבת להשיג ניצחון חוץ מול אחת היריבות הבכירות כדי לחזור ולאיים על הצמרת. וינגייט לא עשתה הנחות ופתחה חזק עם מטווח שלשות. 5 שלשות קלעו המארחות ברבע הראשון, שתיים של אלטמן ועוד אחת של חג'ג', קופילביץ ונשר (7 נק' ברבע הראשון), הובילו את המקומיות ליתרון דו ספרתי 27:13 ברבע הראשון, כרוני קלינגר החזיקה את רמה"ש עם 8 נקודות רצופות בפתיחה. ברבע השני המגמה התהפכה, המארחות "נתקעו" על 14 נקודות (שוב 7 נק' של מאי נשר) וברמת השרון החלו בקאמבק עם 6 נקודות של שיאל אוטולנגי ו-5 נוספות של קלינגר ההפרש הצטמצם ואת תוצאת המחצית קבעו יובל אוסמו ומיטב פינקלשטין, רק 5 לוינגייט, 41:36. וינגייט הגיבה עם הגנה הרבה יותר טובה במחצית השניה ורמה"ש התקשו. מול 23 נקודות שקלעו ברבע השני, קלעו 18 נקודות בכל המחצית השניה. כשרמה"ש קלעה ברבע השלישי 8 נקודות בלבד, עדי אלטמן מולה קלעה לבדה 10 נקודות, נשר וברמן קלעו נקודות גם כן וההפרש צמח שוב לדו ספרתי 58:44. הפעם לרמה"ש כבר לא היו הכלים לחזור כשמלבד קלינגר ואוסמו (10 נקודות יחד) אף אחת לא הצליחה לקלוע ברבע המכריע ועם 10 נקודות אי אפשר לסגור פער של 14 ו-וינגייט עם שירה חג'ג' ותמר ברגל הגדילו את ההפרש עוד עד הסיום.

קלעו לאקדמית וינגייט: עדי אלטמן 17, מאי נשר 16, שירה חג'ג' 11, שני ברמן 10, תמר ברגל 8, תמר קופילביץ 6, מיילין גוא, ליאם בסטקאר ונוי חביב 2 כ"א.
קלעו לא.ס רמת השרון: רוני קלינגר 21, מיטב פינקלשטיין 10, יובל אוסמו 7, שיאל אוטולנגי 6, אלה נר 5, שני אלקיים 3, אופק אפרגן 2