שינויים ראשונים ברמה"ש

עם תחילת שנת 2021, הוחלט על שינויים פרסנוליים על הקוים ברמת השרון. בשעות הבוקר המוקדמות הוחלט לאחר פגישה בין ההנהלה ונמרוד מיטל על פרידה ממאמן הקבוצה, לאחר שהצדדים הסכימו כי נדרש שינוי. בקבוצה החלו בבחינת חלופות למיטל ואף נעשו שיחות ראשונות שיימשכו בתחילת השבוע הבא. ככל הנראה ביום שני, אלי רבי מנהל המועדון, יעמוד באופן זמני על הקווים.


| שי ברק

אלי רבי, דרושה סבלנות (צילום: FIBA.COM)

 

ביום הראשון של שנת 2021, מאמן ראשון בליגת העל מוחלף. ללא ספק המפגש שנקבע ברבע גמר גביע המדינה בין א.ס רמת השרון למכבי עירוני רמת גן, היה המרכזי והצמוד ולו היו משדרים משחק מרכזי בטלויזיה כנראה שזה היה המשחק המשודר.

א.ס רמת השרון שהגיעה למשחק לאחר הניצחון על השניה בטבלה, פתח תקווה, קיוותה להמשיך את היכולת הטובה ואף הובילה 39:30 במחצית ועלתה ליתרון דו ספרתי עם תחילת המחצית השניה, אך בסופו של משחק צמוד וקאמבק של רמת גן, טעות בין ג'ני סימס לג'קי יאנג בהתקפה המכריעה הפכה לחטיפה ונקודות של עדן רוטברג ובסיום 72:68 לרמת גן שהמשיכה לשלב הבא.

לאחר ההדחה וכשרמת השרון מדורגת בחלק התחתון של הטבלה עם 2 ניצחונות מול 4 הפסדים, החליטו הצדדים שהקבוצה זקוקה לשינוי והוחלט על סיום דרכו של נמרוד מיטל ברמת השרון.  דווקא כשהיה נראה שהקבוצה מתחילה להתחבר ושיפור (בעיקר הגנתי) נראה בקבוצה, הגיע ההפסד בגביע והתחושה שמדובר בקושי מנטאלי ושהקבוצה לא מממשת את הפוטנציאל שבה הובילה להחלטה לשינוי.

כזכור, זו הקדנציה השניה של נמרוד מיטל ברמת השרון. כשבעונת 17/18 סיימה הקבוצה במקום החמישי בליגה כשהמאבק על המקום הרביעי הוכרע עם ההחלטה לשחרר את לורין ארווין ולהישאר עם 2 זרות. אך מדובר בעונות שונות כשהקודמת נפתחה עם 4 ניצחונות ורק 2 הפסדים (אחרי מאזן שלילי 1 – 2 בפתיחה).

 


אלי רבי ונמרוד מיטל, בימים אחרים (צילום: איגוד הכדורסל)

 

כאמור, ביום הראשון של שנת 2021 החליטה ההנהלה ששינוי חייב להיות בקבוצה ולאחר שיחה בבוקר עם המאמן הוחלט בין הצדדים שהשינוי והזעזוע יחל בעמדת המאמן.

מוקדם להגיד מי יבוא במקומו של נמרוד מיטל. ככל הנראה לאור לוח הזמנים הצפוף והעובדה שכבר ביום שני הליגה ממשיכה, הסכים מנהל ובעלי הקבוצה, אלי רבי, לעמוד על הקווים במשחק הליגה הקרוב, אך כפי שהצהיר מאז נכנס לתפקיד, בכוונתו להתמקד בניהול וקידום האגודה ולא לחזור לאמן ולכן נראה ששינוי יבוא בקרוב.

מספר שעות לאחר ההחלטה על השינוי, בקבוצה כבר החלו לבדוק מספר חלופות מקצועיות ולחלקם נעשו פניות עוד היום. כך למשל, נודע, שאחר הצהריים, סמוך לכניסת השבת, התקיימה פגישה בין אלי רבי לרועי לוין. לוין אותו רבי מעריך, היה חלק מהצוות המקצועי של רבי באליצור רמלה בעונה שעברה. השניים מכירים ומשתפים פעולה כבר מספר שנים עוד מימיו של לוין כמאמן בגני תקווה.

אלי רבי, שרואה בלוין בן טיפוחיו, חשב על שינוי אפשרי בקונספט ומי שמכיר את רבי יודע שבעברו הצמיח לצידו לא מעט מאמנים להם נתן הזדמנות ראשונה. עם זאת, האפשרות שהשניים יחזרו לשתף פעולה הספיקה לרדת מהפרק לאחר שרועי לוין הביע רצונו להמשיך ולאמן בנוער ונערים א' בקרית אונו.

 

נראה שברמת השרון לא ויתרו על העונה , ומקצועית, ביום שאחרי הגביע, הקבוצה עם הפנים קדימה למשחק הליגה הקרוב במטרה לסגור את המאזן השלילי עם ניצחון שני ברציפות. הקבוצה תחזור להתאמן במוצ"ש ובמקביל תמשיך לעבוד כדי להחזיר את המועדון למקום אליו שייך בצמרת הליגה, כשבתחילת השבוע הבא ימשיכול לבדוק אופציות ואפשרויות לגיבוש צוות האימון שיתאים לד.נ.א של העמוד ושיכול להוביל את הקבוצה למקום אליו שייכת.