ל.נשים: חוזרים לשיגרה

מצב חירום שהוכרז בישראל בבוקר המחזור הוביל לפיצולו כש-3 משחקים נדחו. במשחקים שהתקיימו הגלבוע נלחצו כשנקלעו לפיגור ברבע האחרון בכאוכב לפני שהשיגה ניצחון בשיניים. בגליל מורגשת תחושת חירום עם הפסד שלישי ברציפות, רעננה יצאו ממצב דומה עם ניצחון בכורה בליגה ואליצור ת"א הסכימה לשחק למרות שניתנה לה דחיה והפסידה לרמה"ש.


| שי ברק

 

 

לקראת המחזור הרביעי

ביום שלישי (19/11) יתקיים המחזור הרביעי בליגה, למרות שעבור חלק מהקבוצות יהיה זה רק המשחק השלישי (מאחר ו-3 משחקים נדחו עקב המצב הביטחוני). המחזור הרביעי גם יהיה האחרון לפני פגרת הגביע ולפני שקבוצות יחלו להתחזק בחלון ההעברות שייפתח.

שימו לב שהמחזור יתקיים בשעות הערב המאוחרת כשמלבד 2 משחקים כל היתר יחלו בשעה 20:00 והלאה כולל שני משחקים שייפתחו רק ב-21:00.

המשחק שסומן כמרכזי ערב פתיחת העונה בין הפועל כפ"ס לגליל עליון הופך למשחק קצוות כשהגליל העליון יגיעו להתארח בכפר סבא כשהן במשבר עם 3 הפסדים רצופים, בעוד כפ"ס התאוששה מההפסד לירושלים עם ניצחון על רעננה וזכתה לשבוע פנוי כדי להמשיך ולהתחבר. מכאן שהמשחק המרכזי עובר לגלבוע, לשתי קבוצות שטרם הפסידו העונה. ירושלים מגיעה לגלבוע עם מאזן מושלם (אך יש לשים לב ששיחקה רק 2 משחקים). בירושלים לא הרשימו במחזורים הראשונים אך הצליחו דרך הגנה טובה לנצח את כפ"ס ולשרוד משחק צמוד בנתניה בעוד הגלבוע נראו טוב בשני המחזורים הראשונים וגם הראו אופי בשבוע שעבר כשלא נלחצו אחרי שאיבדו פיגור 16 מול כאוכב.

שני משחקים מסקרנים נוספים יתקיימו כשוינגייט שנמצאת בכושר טוב אחרי ניצחון החוץ בגליל יגיעו לתל כביר למשחק נגד אליצור ת"א. קבוצת נערות נגד ותיקות הליגה, גארדיות זריזות מול סנטריות מנוסות והאם אליצור ת"א יצליחו לשמור על מאזן מושלם בבית החדש שלהן?

ביבנה, יארחו את רעננה. אחרי שרעננה השיגה את הניצחון הראשון שלהן העונה במחזור האחרון, הן ינסו להמשיך ולייצר מומנטום גם במשחק החוץ ביבנה. יבנה אמנם לא שיחקו בשבוע שעבר, אך במחזור האחרון התקשתה מאד נגד קבוצה צעירה (כאוכב). האם נערות רעננה יצליחו לעשות מה שכאוכב עשו וגם לשמור על היתרון או שביבנה יראו הפקת לקחים ויישמרו על מאזן מושלם לקראת משחק צמרת ראשון נגד בני יהודה במחזור החמישי?

הפועל גלבוע - אס"א ירושלים (18:30, עין חרוד)
הפועל באר טוביה - הפועל כאוכב (19:30, בי"ס כנות)
אליצור תל אביב - אקדמית וינגייט (20:00, מתנ"ס תל כביר)
הפועל כפר סבא - הפועל גליל עליון (20:30, בי"ס "רמז")
אליצור נתניה - בני יהודה (20:30, אולם "אלדד")
אליצור יבנה - מכבי רעננה הס (21:00, אולם "רלף קליין")
א.ס רמת השרון - הפועל מג'דל כרום (21:00, "קרית יערים")

 

עם 14 נקודות מעלה את רמת השרון למאזן חיובי, עידן שלוש

 

סיקור משחקי המחזור השלישי

הפועל כאוכב 55 - הפועל "קרן" גלבוע 58 (במחצית 22 : 35)

לכאוכב בוודאי כבר נמאס לשמוע שמגיעות לה המחמאות על הכדורסל הטוב והמשחק הצמוד כשבסיומו הן יוצאות ללא הניצחון. בשבוע שעבר הקבוצה מכאוכב היתה קרובה להדהים את יבנה, אך נכנעה בסיום ולאחר הארכה למארחת. הפעם מחקה פיגור דו ספרתי במחצית, נגד הקבוצה הטובה בליגה ואף הובילו בתחילת הרבע האחרון, אך שוב את המשחק סגרה היריבה ששמרה על הניצחון. בגלבוע ניצלו את סגל ה"כוכבות" המנוסה כדי לגבור על הקבוצה הצעירה מכאוכב. אחרי שבועיים בהם ניצחו בהפרשים דו ספרתיים ברוטציה הארוכה, הפעם שהתקשתה הקבוצה לברוח הרוטציה התקצרה והאורחת בשיניים חזרה עם הנקודות ושמרה על מאזן מושלם.

הפתיחה היתה של האורחות. טודרוב ובן ישי הובילו את הקלעיות של הגלבוע ויחד עם שלשה של לברון עלתה ליתרון 15:7 בתשע הדקות הראשונות של המשחק. אז פיירוז חאג' ונקודות מהקו של סלע השלימו ריצת 7-0 ובסוף הרבע הראשון רק 15:14 לגלבוע. ברבע השני הצטרפו לטודרוב רוס ונחמה, בגלבוע הצליחו לעצור הגנתית את היריבה וברחו. הפעם 8 נקודות של כאוכב ברבע לא הוכפלו בדקה האחרונה, אלא דווקא ענבר לברון היתה זו שסגרה את המחצית עם שלשה שקבעה 35:22 במחצית.

עוד שלשה של האורחות (עמית גור) עם תחילת המחצית השניה הקפיצה את ההפרש ל-16 ונראה היה שהגלבוע בדרך לניצחון קל, אבל בכאוכב ידעו להגיב ולעצור את האורחות. הנערות המוכשרות של המארחת יחד עם בר סלע (מחצית שניה מצוינת), הובילו קאמבק מדהים 33-15 מאותו הרגע ועד שתי דקות לסיום. היא סלאח ואסיל עודה הצטרפו לסלע וחאג' בקאמבק עד 43:35 בסוף הרבע השלישי. שלשות של סלאח, ליאן עודה ואסיל עודה בתחילת הרבע האחרון איפשר לכאוכב לעלות ליתרון למרות שלשה נוספת של גור ונקודות של רוס. אך כשכאוכב עלו ליתרון 55:53, בגלבוע לקחו פסק זמן ואחריו ההגנה התיישרה, רוס השוותה בלייאפ, ושלשה שלה בשניות הסיום קבע את תוצאת המשחק. לכאוכב עוד היתה הזדמנות להשוות את התוצאה, אך פיירוז חאג' החטיאה את הזריקה האחרונה במשחק ובגלבוע נשמו לרווחה.

קלעו להפועל כאוכב:  פיירוז חאג' 14, בר סלע 12, אסיל עודה 10, היא סלאח 7, ליאן עודה ונור נג'מי 3 כ"א, פריאל חטיב, סירין מוחמד ודאליה חטיב 2 כ"א.
קלעו להפועל גלבוע:  ענבר לברון וטלי בן ישי 13 כ"א, רבקה רוס 12, קרן נחמה 8, עמית גור 7, ג'ני טודורוב 5.

 

מכבי רעננה הס 63 – אליצור נתניה 55 (במחצית 32 : 24)

רעננה פתחה את העונה עם שני הפסדים רצופים, נראתה טוב בבית נגד וינגייט לפני שהפסידה בהארכה ונכנעה בחוץ לכפ"ס. נתניה כמו היריבה, הפסידה בחוץ בהפרש גדול (לכאוכב) וכשאירחה את ירושלים היתה קרובה ליריבה והוליכה בתחילת הרבע האחרון לפני שנכנעה לה. שתי הקבוצות חיפשו ניצחון ראשון והשקיעו במאמץ ההגנתי בתקווה שיחפה על אחוזי הקליעה הנמוכים.

לאורחות בכתום לקח כמה דקות להיכנס למשחק, כשבנתיים נעה גבעון ורותם שוסטר העלו את רעננה ליתרון קל. שלשות של רוני מנצל ועלית כהן שמרו את נתניה קרובה ליריבה ובסוף הרבע הראשון 17:12 לרעננה. המקומיות המשיכו את המומנטום ברבע השני עם נקודות של עמית כהן ואמי רינת שהקפיצו את הפער לדו ספרתי (16:29). בנתניה היתה זו בעיקר מנצל שהמשיכה להוביל את ההתקפה האורחת והצליחה לצמק ל-24:32 בהפסקה.

רעננה פתחה את המחצית השניה עם שתי חטיפות וסל של מאיה לוינשטיין שהחזיר את היתרון הדו ספרתי. אבל כאן המארחות נתקעו ואיבדו לא מעט ונתניה החלה להתעורר. דניאל שקד עם שני סלים מחצי מרחק, עמית כהן (ה"נתנייתית") חפרה בצבע וגם ההגנה האורחת עבדה שעות נוספות. היתרון של רעננה קוזז למינימום (37:35) ולנתניה עוד היו מספר הזדמנויות לעלות ליתרון, אך אחוזי הקליעה היו נמוכים וההזדמנויות החומצו. עמית כהן (ה"רעננית") קטעה את הבצורה עם שלשה, וכמה דקות של החטאות משני הצדדים סגרו את הרבע השלישי על 38:40 רעננה.

רעננה פתחה את הרבע האחרון עם מיני ריצה 0-5, נתניה הגיבה מהר עם ריצת 7-0 משלה עם 5 רצופות של מנצל והמשחק הגיע לשוויון. אבל דווקא אז נתניה איבדה את הריכוז בהתקפה והחלה לאבד כדורים. שוב לא הצליחה להעביר את היתרון אליה וכמו בשבוע שעבר, דקות ההכרעה היו כולן של היריבה שמולה. רעננה צלפה 3 פעמים מחוץ לקשת וברחה שוב ליתרון קל, כהן ומנצל בצד השני הצליחו לשמור את נתניה בחיים. אך גבעון, שהייתה מצויינת במאני טיים, קלעה את הנקודות החשובות וסל מריבאונד התקפה שלה קבע 54:62 דקה לסיום. נתניה אומנם הצליחה למנוע מרעננה לקלוע בדקה האחרונה, אבל רשמה סדרה של החטאות ממצבים נוחים ובסיום ניצחון בכורה ללירון שרף ומכבי רעננה. נתניה תנסה להמשיך לחפש את הניצחון הראשון.

קלעו למכבי רעננה:  נעה גבעון 18,  אמי רינת ועמית כהן 12 כ"א, רוני זהות ורותם שוסטר 9 כ"א, מאיה לוינשטיין 3.
קלעו לאליצור נתניה:  רוני מנצ'ל 21, דניאל שקד 12, עמית כהן 8,  עלית כהן 7, הילה מימון 5, עדן מצארווה 2.

 

א.ס רמת השרון 80 – אליצור תל אביב 60 (במחצית 46 : 19)

המשחק בין שתי הקבוצות שהפסידו במחזור הראשון של העונה והתאוששו במחזור השני עם ניצחונות יפים – היה בסכנת ביטול. בבוקר בו הוכרז מצב חירום ברחבי הארץ נקבע כי לא יתקיימו משחקים, בין היתר, בתל אביב וקבוצות מתל אביב לא ייצאו למשחקי חוץ. לאחר בקשה משותפת של שתי הקבוצות אושר המשחק.

יתכן שעבור ת"א היה עדיף שהמשחק יידחה, מאחר שכבר מהפתיחה המשחק הלך לכיוון של רמה"ש שעלתה ליתרון 2:8 משלשות של עידן שלוש ואופיר אליהו. ההתקפה של אליצור ת"א לא הסתדרה מול האישית של רמה"ש, ושלוש, במשחק ממצוין, המשיכה להוביל את המארחות בהתקפה כשהפער גדל לדור ספרתי והגיע ל-12 הפרש (6:18). האורחות המשיכו להחטיא, גם המארחות לא הבריקו יותר מדי בהתקפה אבל כן הצליחו להגדיל עוד קצת ל-10:22 אחרי 10 דקות.

הרבע השני המשיך באותה מגמה כשת"א ניסתה ללכת פנימה לזואי רייכמן שהייתה מנקודות האור בהתקפה של הקבוצות בחצי הראשון, אבל היא התקשה מול השמירה הכפולה שקיבלה בצבע. רמה"ש החלה לקלוע בקצב גבוה מאוד ועם 6 רצופות של אופק אפרגן ושלשות של הדר לוי וחופית וקסלר הקפיצו את הפער ל- 27 הפרש (!) והתוצאה 19:46 בהפסקה. הרבע השלישי נפתח עם קצב טוב משני הצדדים כשסבינה מרדנוב ויאנה שפירו הצליחו להקטין מעט את ההפרש זמנית, לפני שחופית וקסלר עם עוד שלשה החזירה את המומנטום לרמה"ש. הקבוצה שלה המשיכה לרוץ כשהיתרון בשיא עמד על 28:66, בדרך ל-33:68 לקראת הרבע האחרון.

הרבע האחרון נפתח עם שלשה של אופיר אליהו, אבל אז המשחק התהפך לחלוטין. רמה"ש הפסיקה לפגוע, איבדה כדורים וקלעה רק 2 נקודות בכמעט 6 דקות. מנגד, אליצור תל אביב, שבשבוע שעבר הדהימה עם ניצחון גדול על הגליל העליון ברבע אחרון מצוין, התעוררה. פתאום קלעה את כל מה שהחטיאה בשלושת הרבעים הראשונים, כשרייכמן, שפירו ושני ננקין מובילות ריצת 17-2 מטורפת. לצערן של האורחות ההפרש שנפתח בשלושת הרבעים הראשונים היה גבוה מדי וגם הקאמבק לא הספיק. ההפרש ירד ל-20 אחרי דקות ארוכות, אך המהלכים האחרונים במשחק היו של הדר לוי שמנעה אפשרות לסנסציה וקבעה את תוצאת המשחק, ב-20 הפרש מדויק.

קלעו לא.ס רמת השרון:  הדר לוי 20, עידן שלוש והילה הניג 14 כ"א, אופיר אליהו וחופית וקסלר 9 כ"א, רוני קלינגר 6, אופק אפרגן 5, שני אלקיים 3, לי אורן 1.
קלעו לאליצור תל אביב:  יאנה שפירו 15, שני ננקין 14, זואי רייכמן 13, סבינה מרדנוב 9, עדי שינזי 4, לנה פדולובה 3, שירי יום טוב 2.

 

הפועל גליל עליון 54 – אקדמית וינגייט 67 (במחצית 25 : 31)

האם מדובר כבר במשבר אצל הגליל? אמנם הנסיבות מקלות, ללא מיתר אסולין (הסנטרית) וניצן עמר (הרכזת), גליל עליון פתחה את העונה בסגל חסר, אך גם בסגל הקיים לא חשבו בגליל שהעונה תפתח עם 0 ניצחונות ו-3 הפסדים רצופים. הפעם, לעיניי כ-100 אוהדים, פתחה הגליל טוב את המשחק והוליכה ביתרון 8 בפתיחה, אך האורחות מוינגייט חזרה למשחק והוליכו בסיומו 20:18. ברבע השני המשיכה וינגייט והגדילה את ההפרש, כשלקראת הרבע האחרון כבר הוליכה ב-9 הפרש במה שהסתיים בסופו של דבר בניצחון בהפרש דו ספרתי והאקדמיה מתאוששת מההפסד בשבוע שעבר וחוזרת למאזן חיובי.

קלעו להפועל גליל עליון:  יעל גלילי 15, שני פרידמן 12, נועה רודה 8, שיר רביב 6, יפית כהן 3, אור דוידי וקרן פיבניק 2 כ"א.
קלעו לאקדמית וינגייט:  לא התקבלו נתונים.

 

משחקי השלמה - 28/11:

בני יהודה 58 - הפועל כפר סבא 70

קלעו לבני יהודה: מאיה איסרוב 18, ירדן עיבל 14, טל יעקב 11, מיקה יקיר ועינב אסולין 7 כ"א, בר אביטל 2.
קלעו להפועל כפר סבא: אורטל אורן 21, רוני גולדין 14, סהר דגן 10, ענבל יערי 7, אופיר פרפרה 6, דרור מייברג 5, אלואיזה כץ 4, שלי שפית 3.

 

אס"א ירושלים 65 - אליצור יבנה 79

קלעו לאס"א ירושלים: לירז קניג ודבי בלייברג 15 כ"א, קרן בויס 13, גילי ליאור 7, עדן פורת 6, מוריה חסון 5, טליה פרידמן 4.
קלעו לאליצור יבנה: חנה הללי 21, לי קפיטולניק ומורן שטרית 16 כ"א, הדר רפאל 10, ולדה אברמוב 6, מאיה מדרי 5, שחר עמית 3, ליאור שטיינברג 2.


הפועל מג'דל כרום 67 - הפועל באר טוביה 58