ל.נשים: ההצגה של גבעון

36 נקודות של נעה גבעון הוא שיא עונתי (כשבשנתיים האחרונות רק פעם אחת קלעו יותר), בניצחון על רמה"ש. קאמבק משמח נרשם כשליטל סולקוביץ חזרה לליגה במדי באר טוביה. בפסגה הסטטוס קוו נשמר כשגלבוע עדיין ללא הפסד ואחריה צמודות ירושלים, בני יהודה ורעננה שניצחו יחד עם יבנה ורמה"ש שהפסידו ואיבדו את יתרונן בצמרת.


| שי ברק

מכבי רעננה 89 – א.ס רמת השרון 71 (במחצית 46 : 34)

הצגה גדולה של נעה גבעון ומשחק שיא עם 36 נקודות(!) של השחקנית בת ה-18 , שהובילה את קבוצתה לניצחון על רמת השרון. גבעון שמתחילת העונה מראה שיפור והתקדמות היא השחקנית הראשונה העונה שקולעת מעל 30 נקודות, ועשתה זאת נגד יריבת צמרת וקבוצת הגנה טובה. בזכות הניצחון רעננה שוב יכולה לחשוב על פיינל פור כשהתקרבה מרחק משחק מכניסה אליו.

בזמן שבגלבוע, אפשר לראות "כוכבות" מובילות קבוצה לצמרת, ברעננה אפשר לראות את העתיד של הענף. בשח שהוקדם לשישי בצהריים, היריבות שעוד ציפה להן בהמשך השבוע משחק בחצי גמר ליגת העל לתיכונים. בנות אוסטרובסקי רעננה לוקחות חלק גם בקבוצת הלאומית ובנות רוטברג רמת השרון משתלבות גם הן בליגת המשנה וכדי לא להעמיס עליהן ביום אחר יום, הוקדם המשחק.

כבר ברבע הראשון נראה היה ששחקניות רעננה הגיעו מוכנות ונחושות למשחק. 25 נקודות קלעו השחקניות של לירון שרף ב-10 הדקות הראשונות של המשחק. גבעון קלעה 8 מהן ולצידה הפגינו יכולת טובה מאיה לוינשטיין, אמי רינת ורותם שוסטר. ברמת השרון 6 נקודות של הדר לוי ו-4 של קלינגר היו מעט מדי ברבע שהסתיים 25:12 למקומיות. מכאן המשחק הלך והתאזן. ההתקפה של רמה"ש הראתה מגמת שיפור ברבע השני כשקלעה כמעט כפול (22 נקודות). רוני קלינגר (מצוינת) והדר לוי המשיכו להיות השתיים שהרבו לקלוע עבור רמת השרון, הן קלעו מחוץ לקשת, מתוכה ומכל טווח אפשרי למעשה. 19 מ-22 היו שלהן ורמה"ש נשארה קרובה לרעננה. אבל הגנתית שוב האורחות לא הצליחו לעצור את המקומיות ובעיקר את גבעון שקלעה 12 נקודות בחצי השני ועם הנקודות של עמית כהן ירדה רעננה ביתרון דו ספרתי גם למחצית, 46:34. 

המחצית השניה המשיכה באותה המגמה. רעננה קלעה באחוזים נהדרים ובכל רבע ששיחקה בו קלעה מעל 20 נקודות, רמה"ש לא הצליחה לעצור את המומנטום המקומי ואחרי 68:51 בסוף הרבע השלישי הרבע האחרון שהיה שקול לא איפשר לאורחות לחזור. רעננה, רגע לפני נסיעה למחנה אימון בברצלונה, מוצאת עצמה כבר חמישית בליגה.

קלעו למכבי רעננה: נעה גבעון 36, אמי רינת ומאיה לוינשטיין 13 כ"א, עמית כהן 12, רותם שוסטר 9, צליל אגמי 6.
קלעו לא.ס רמת השרון: הדר לוי 23, אופיר אליהו 18, רוני קלינגר 17, אופק אפרגן 5, עידן שלוש 4, הילה הניג וחופית וקסלר 2 כ"א.

 

הפועל גליל עליון 60 – הפועל 'קרן' גלבוע 68 (במחצית 30 : 36)

אפס סיכונים לוקחים השנה בגלבוע שמתרגלת לליגת העל. בלי קשר למספר האימונים ולכשירות הקבוצה נצמדת ל"זרות" שיובילו אותה לניצחון. זה יכול להיות מינוס 9 ברבע הראשון או ניצחון ב-8 בסיום. על כוכבותינו נקום וניפול וכשהקבוצה גם מציגה את התקציב הגדול בליגה ואת השחקניות הטובות בליגה ההימור לא כזה גדול והן כבר מרחק 4 משחקים מהמקום החמישי, קרובות להבטיח את היעד הראשון בדרך לליגה העליונה.

גליל עליון הגיעו למשחק עם ביטחון עצמי משופר אחרי ניצחון חשוב במחזור שעבר ביבנה, נגד מי שטרם נוצחה העונה, עד שפגשה בגליל,  ולא פחדה לעלות נגד הגלבוע עם שחקנית בית בחמישייה כשדנה ביתן ממשיכה לקבל קרדיט ומציגה יכולות טובות. החמישייה של הגלבוע, מהצד השני, המשיכה להראות שהיא מעל הענף כשידעה לחזור מפיגור שנפלה אליו מול החבורה הצעירה מהגלבוע וניצחה את המשחק הצמוד.

בגליל, למרות הפסד הבית יצאו מרוצים מ-25 נקודות שקלעו הגארדיות הצעירות ניצן עמר וקרן פיבניק. המשחק כאמור נפתח ביתרון של הגליל שהובילו ברבע הראשון כבר ב-9 נקודות בזכות יכולת טובה ונקודות של ביתן, אסולין, עמר ושלשה של יעל גלילי. בגלבוע היתה זו טלי בן ישי שקלעה ברבע הראשון 8 נקודות אישיות ועם שלשה של ענבר לברון בסוף הרבע, המקומיות ירדו "רק" ביתרון 16:14.

ברבע השני הגיע המהפך בניצחון 22-14. 4 שחקניות חלקו בנקודות, כשלשלשות של בן ישי ולברון הצטרפו הנקודות של קרן נחמה ורבקה רוס, כאשר מולן 6 נקודות של עמר ו-6 נקודות של גלילי שמרו את הגליל בפיגור חד ספרתי בהפסקה 36:30. עוד שלשה של בן ישי ועוד שלשה של לברון, ביחד עם נקודות של רוס ויערי המשיכו והגדילו את ההפרש לזכות הגלבוע עד 57:44. ברבע האחרון ההגנה של הגליל הגיבה לרביעייה, עצרה אותן על 2 סלי שדה וביצעה קאמבק כשבשיאו ירד ההפרש ל-6 נקודות. עד לפני שנה היתה קרן פיבניק בגלבוע, אך עבר השנה לגליל ומאז פורחת, 3 שלשות רצופות שלה החזירו את הגליל למשחק ואיימו על ניצחון האורחות, אך 7 קליעות עונשין שמרו על הניצחון של האורחות שממשיכה להוליך בביטחה את הטבלה בדרך לליגת העל.

קלעו להפועל גליל עליון: ניצן עמר 16, מיתר אסולין 11, קרן פיבניק ויעל גלילי 9 כ"א, שני פרידמן 6, נועה רודה 5, דנה ביתן ויפית כהן 2 כ"א.
קלעו להפועל גלבוע: רבקה רוס 18, טלי בן ישי 16, קרן נחמה 14, ענבר לברון 9, אלה יערי 8, ג'ני טודורוב 2, נעה שמעוני 1.

 

הפועל כאוכב 86 – אליצור תל אביב 59 (במחצית 42 : 31)

בהפועל כאוכב ממשיכות להישאר קרובות לצמרת. בליגה הצמודה שיש השנה התוצאות עד כה מציבות אותן במקום השביעי אך מרחק משחק בלבד מהמקום השלישי. כאוכב, ללא כוכבות נאלצת במשחקים האחרונים להסתדר גם ללא מוליכת הכדור נור נג'מי שנפצעה וסיימה את העונה. כאוכב עד כה מציגה את ניצחונותיה בזכות ההגנה הטובה בליגה שסופגת כ-50 נקודות בממוצע. ההגנה הזו עבדה מצוין גם במשחק נגד אליצור ת"א שהתקשתה הגנתית לעצור את נערות כאוכב ומעל כולן את בר סלע, שפציעתה בתחילת העונה הקשתה עליה להיכנס טוב לעונה אבל בשבועיים האחרונים חוזרת לעצמה עם תצוגות של 20 נקודות. 17 נקודות משותפות של בר סלע ופיירוז חאג' הובילו את כאוכב לרבע של 23 נקודות, אותו חתמה ליאן עודה. פדולובה, שינזי וננקין דאגו לשמור שהרבע יסתיים בחד ספרתי, 23:14 למקומיות. הרבעים הבאים, שתיים ושלוש היו צמודים יותר. משחק טוב של גורביץ עם פדולבה ויום טוב הצליחו להשאיר את ת"א סביב אותו הפרש מהרבע הראשון כך שבמחצית 42:31 ברבע טוב של היא סלאח ואסיל עודה, וברבע השלישי סלאח, עודה וסלע הגדילו את ההפרש בעוד נקודה בלבד, כשת"א הסתדרה מול הגנת המארחת וקלעו 19 נקודות (גורביץ 9 נק'). אבל ברבע האחרון העייפות של ת"א הורגשה ובכאוכב ניצלו את הסגל הארוך כדי לברוח, 8 נקודות של סירין מוחמד הצעירה ואיתה פאטמה חליל הובילו את הבריחה כשעודה וחאג' רק חתמו את תוצאת המשחק בניצחון הגדול וברבע של 25-9 הכפילו את ההפרש.

קלעו להפועל כאוכב: בר סלע ואסיל עודה 20 כ"א, פיירוז חאג' 14, היא סלאח וסירין מוחמד 10, ליאן עודה ופריאל חטיב 4 כ"א, דאליה חטיב ופאטמה חליל 2 כ"א.
קלעו אליצור תל אביב: אינה גורביץ ולנה פדולובה 19 כ"א, שירי יום טוב 8, עדי שינזי 7, סבינה מרדנוב 4, שני ננקין 2

 

בני יהודה 71 – הפועל באר טוביה 47 (במחצית 43 : 32)

שתי בשורות גדולות הגיעו מהמשחק. הראשונה בהן היא שבני יהודה חוזרת לנצח. אחרי רצף הפסדים שדירדרו אותה למרכז הטבלה הצליחה לחזור ולנצח, תוך שצוברת מחדש את ביטחונה. אך הבשורה הגדולה יותר היא קאמבק מרגש של שחקנית שהיתה בליגה הזו סמל. ליטל סולקוביץ, היום ליטל מויאל אבל לנצח "סולקו", זכורה מעונת השיא כשהובילה את רמת חן (אז עם אורית פרחי, דניאל חג'ג', הילה הניג, ליהי דורון ואחרות) כקלעית המובילה עם 18.9 נקודות כולל אותו משחק היסטורי של 40 נקודות(!). שנתיים לאחר מכן זכתה עם בנות הרצליה בגביע האיגוד והעפילה איתן לליגת העל, שנה לאחר מכן שיחקה באליצור ראשל"צ ופרשה ממשחק. חמש שנים אחרי מגיע הקאמבק. אמנם סולקו לא עזרה לבאר טוביה לנצח את בני יהודה אך אין ספק שתתרום להן. הרבע הראשון הסתיים ב-23:15 למקומיות . כל החמישייה חלקה בנקודות ומשחק קבוצתי הקשה על באר טוביה לעצור את ההתקפה היריבה. מנגד באר טוביה הצליחה להישאר במשחק עם נקודות מחוץ לקשת. 5 שלשות היו כל סלי השדה שהצליחו האורחות לקלוע ברבע. פעמיים שי רחמים ואיתה נונו, ביסמוט ו-וייסבורט. ברבע השני גם בני יהודה החלה לקלוע מחוץ לקשת כשענבל מיכל קלעה את השלשה הראשונה ואחריה ירדן עיבל. עוד 6 נקודות קלעה טל יעקב ובני יהודה הגדילה את ההפרש עד ההפסקה וירדה ביתרון 43:32. שלשה שלישית של רחמים ו-4 נקודות של נונו השאירו את באר טוביה במשחק. בר אביטל ברבע השלישי הבלטה יחד עם מיקה יקיר ובני יהודה המשיכה והגדיל את ההפרש וכשהתוצאה אחרי חצי שעה של משחק היתה 59:43, המשחק למעשה הוכרע ועד הסיום ההגנה הכתומה הצליחה לעצור את האורחות על 4 נקודות בלבד (נופר לוי ושי רחמים) והשלימה את הניצחון שאולי מחזיר להן גם את הביטחון.

קלעו לבני יהודה: טל יעקב 18, ירדן עיבל 13, מאיה איסרוב ומיקה יקיר 11 כ"א, עינב אסולין 8, בר אביטל 7, ענבל מיכל 3, נור כיוף 2.
קלעו להפועל באר טוביה: חן ביסמוט 12, שי רחמים 11, ראם נונו 9, נופר לוי 8, חן וייסבורט 7.

 

אס"א ירושלים 70 – הפועל מג'דל כרום 36 (במחצית 33 : 16)

אחרי הניצחונות הגדולים שעשתה מג'דל כרום נגד באר טוביה ואליצור ת"א, היה נראה שהן בדרך למעלה, אך הפסדי הבית הדחוקים נגד רעננה וכאוכב עצרו את התנופה שלהן ובירושלים גם קבוצות גדולות ממנה איבדו נקודות. ירושלים מצידה ממשיכה להשיג את הניצחונות שצריכה וכרגע מקומה בפיינל פור יציב. בירושלים עלו לשחק ללא דבי בלייברג הפצועה, אבל יכולת גבוהה של טליה פרידמן ומוריה חסון הצעירות עם קרן בויס חיפו על חסרונה. הרבע הראשון הסתיים ביתרון מקומי 20:11. 10 נקודות של קרן בויס ו-6 של קניג היו אלה שיצרו את היתרון בפתיחה. ברבע השני המשיכה ירושלים והגדילה את ההפרש. טליה פרידמן הצטרפה לבויס ועם נקודות של מורן שחם הקבוצה המשיכה וקלעה 13 נקודות, אך הסיפור היה הגנתה המצוינת שעצרה את מג'דל כרום על 5 נקודות, 33:16 במחצית. עם פתיחת המחצית השניה המגמה נמשכה. 10 נקודות של גילי ליאור ברבע אישי טוב הוביל את ירושלים לרבע של 20 נקודות, ההגנה המקומית המשיכה לתפקד היטב ועצרה  את מג'דל כרום על 7 נקודות וסל שדה יחיד ( שלשה של שדא כנעאן) וכשהתוצאה אחרי שלושה רבעים היתה 53:23 הרבע האחרון כבר היה פרוטוקול בלבד.

קלעו לאס"א ירושלים: קרן בויס 18, לירז קניג וגילי ליאור 12 כ"א, טליה פרידמן 11, מוריה חסון 9, עדן פורת 7, מורן שחם 3.
קלעו להפועל מג'דל כרום: ג'ואן מוחמד 7, עדן עודה, איה אבו רוסתם ורואן חמדאן 6 כ"א, שדא כנעאן 4, יארה בדראן 3, אסמאהן בדראן ועולא גבריס 2 כ"א.

 

אקדמית וינגייט 64 – אליצור יבנה 51 (במחצית 29 : 20)

הפסד שני ברציפות ליבנה הפעם בוינגייט. הקבוצה התקשתה לייצר נקודות וסיימה את הרבע הראשון על 9 נקודות בלבד ו-20 בכל המחצית הראשונה. יבנה עדיין בפיינל פור אך התרחקה מהפסגה.

מעבר לכך לא התקבלו נתונים על המשחק.

קלעו לאקדמית וינגייט: שני ברמן 16, שירה חג'ג' 12 תמר ברגל 11,  עדי אלטמן 9, מיכל דהן ומאי נשר  7 כ"א, דניאל אורן 2.  
קלעו לאליצור יבנה: מורן שטרית 14, הדר רפאל 13, חנה הללי 8, ולדה אברמוב 6, שחר עמית 5, ליאור שטיינברג ומאיה מדרי 2 כ"א, לי קפיטולניק 1.