ל.נשים: הבולטות בחודש דצמבר

נקודות זה לא הכל במשחק כדורסל ועדיין בליגה הלאומית נשים זו הסטטיסטיקה היחידה הקיימת. לכן וגם אם עושה עוול לשחקניות אחרות שהצטיינו והובילו את קבוצותיהן להשגים משמעותיים, אלא הקלעיות המובילות בדצמבר.


| שי ברק

 

 

9 מחזורים התקיימו עד כה בליגה לאומית נשים. חמישה משחקים מהם נערכו בחודש דצמבר. כמה משחקי צמרת ותצוגות בלתי נשכחות היו החודש ובעיקר שידרוג התקפי של השחקניות והקבוצות ביחס לחודש נובמבר. אם בחודש נובמבר הקלעית המובילה היתה טל יעקב עם 18 נקודות בממוצע, הפעם עם 18.8 נקודות היא "רק" במקום השלישי. מורן שטרית עם 16.5 נק' בממוצע ואורטל אורן 15.75 נק' בממוצע היו הבאות בתור. חודש דצמבר הביא איתו שידרוג התקפי, 7 שחקניות קלעו מעל 15.75...כולל כמה שמות מאד מעניינים.

 

הקלעית המובילה: הדר לוי (א.ס רמת השרון) - 22.8 נק'

לוי פתחה עונה טובה מאד בעיקר כרכזת ומנהלת המשחק של רמת השרון כשהיכולת הגבוהה שלה הביאה את רמה"ש בשלבים מוקדמים של העונה לצמרת הליגה ואף למקום השני. בחודש דצמבר לוי גם שיפרה את אחוזי הקליעה שלה והחלה לקלוע במספרים גבוהים, כולל רצף של 4 משחקים מעל 20 נקודות ומשחק השיא נגד בני יהודה משחק צמרת מטורף שהוכרע רק אחרי הארכה, בו קלעה 31 נקודות. לוי קלעה מספר גבוה של נקודות נגד כל קבוצות הצמרת, כך למשל קלעה 18 נקודות נגד הגליל במחוזר האחרון של החודש, עוד לא נמצאה מי שיכולה לעצור ואתה.  לוי שיפרה את הממוצע מחודש נובמבר ב-10 נקודות ממוצע.

נעה גבעון  (מכבי רעננה הס) - 20.2 נק'

חודש נפלא של נעה גבעון, שבשיאו כמובן אליפות התיכונים במדי "אוסטרובסקי". בחודש העמוס באופן חריג וריבוי המסגרות של גבעון היא היתה שם בשיאה עבור קבוצתה. משחק השיא שלה (שגם מהווה שיא עונתי בליגה הלאומית) קלעה 36 נקודות נגד רמת השרון והובילה את הקבוצה לניצחון גדול וחשוב שהחזיר את רעננה למאבקי הצמרת. יומיים לפני אליפות התיכונים התמודדה גם נגד הפועל כאוכב במשחק צמרת נוספת וקלעה בו 19 נקודות. גבעון שיפרה את הממוצע שלה בכ-9 נקודות ביחס לחודש נובמבר.

טל יעקב  (בני יהודה) - 18.8 נק'

יעקב קלעה בשני מחזורי הפתיחה של העונה 22.5 נקודות (22 ו-23) ומאז נמצאת בצמרת טבלת הקלעיות העונתית. את חודש נובמבר סיימה עם 18 נקודות בממוצע ובחודש דצמבר שיפרה את הממוצע עוד יותר  כשעד כה לא ירדה מדו ספרתי בכל אחד ממשחקיה העונה. משחק השיא של יעקב היה נגד רמה"ש בו סיימה עם 28 נקודות והיתה מהגורמים המרכזיים בניצחון הגדול של קבוצתה. עם זאת לצד היציבות של יעקב, ההתפוצצות של שחקניות אחרות בליגה הורידו אותה למקום השלישי בליגה, אך כמי שסימנה לעצמה מטרה לתארים קשה להאמין שהנתון הזה מטריד אותה.

רוני מנצ'ל  (אליצור נתניה) - 18 נק'

כניסה חדשה לקלעית של אליצור נתניה. רוני מנצ'ל מציגה העונה יכולות קליעה אדירות מחוץ לקשת. את היתרון היחסי שלה בשנים האחרונות שידרגה לידית שקשה לעצור ובין היתר בזכות כך נתניה העונה הובילה בלא מעט משחקים גם נגד יריבות עדיפות. למנצ'ל בחודש האחרון היו 24 נקודות נגד וינגייט במשחק שהוכרע רק בדקות האחרונות על אף עדיפות ברורה של נתניה ו-27 נקודות נגד אליצור ת"א בניצחון הבכורה של נתניה. עם זאת בניצחון הגדול ביותר העונה של הקבוצה, נגד יבנה, הסתפקה ב-8 נקודות כשעזרה לשאר חברותיה להיראות טוב יותר. כל אלה הובילו את מנצ'ל לשפר את הממוצע בארבע נקודות ביחס לחודש הקודם.

בר סלע  (הפועל כאוכב) - 16.8 נק'

בפער דיי גדול מהרביעייה הראשונה נמצאת הקלעית המובילה של העונה שעברה. בר סלע פתחה את העונה עם פציעה שהקשתה עליה לשחזר את היכולת מהעונה הראשונה, אך בשבועות האחרונים מזכירה את היכולת שלה מהעונה שעברה. שלושה משחקים בהם קלעה 20 נקודות ועוד משחק שקלעה בו 15 (הניצחון על אס"א ירושלים) מביאים אותה למקום החמישי בחודש דצמבר ולחמישייה הראשונה של הקלעיות בליגה, ביחס לחודש נובמבר שיפרה את הממוצע ב-3.5 נקודות ונראה כי בחודש ינואר תמשיך ולשפר את הממוצע כך שוודאי נפגוש אותה גם בחודש הבא.

 

סוגרות את העשירייה הראשונה:
שירה חג'ג' (16.2), פירוז חאג' (15.8), אורטל אורן (15.2), מורן שטרית (14.5), שי רחמים (14)