לאומית: מסכמים עונה סדירה - חלק א'

המחוז הדרומי היה חזק כמו שלא היתה הליגה שנים. נניח שמתוך 10 הקבוצות החזקות בליגה הלאומית מחברים מחוז שיש בו 7 קבוצות מתוכן ונותנים להן לשחק על 4 כרטיסים. כל תוצאה אפשרית, אין מרווח לטעות והתוצאות האכזריות של הספורט - מתוך 7 קבוצות, שלוש נשארו מחוץ לפלייאוף העליון. סיכום העונה שלהן (אליצור יבנה, א.ס רמת השרון, הפועל באר טוביה)


| שי ברק

הטבלה המסכמת של המחוז הדרומי:

1.  אליצור תל אביב 21 נק'  (9 - 3)
2.  אס"א ירושלים 21 נק'  (9 - 3)
3.  הפועל כפר סבא 20 נק' (8 - 4)
4.  בני יהודה 20 נק'  (8 - 4)
-------------------------------
5.  אליצור יבנה 17 נק'  (5 - 7)
6.  א.ס רמת השרון 15 נק'  (3 - 9)
7.  הפועל באר טוביה 12 נק' ( 0 - 12)

המשחקים שהחלו ב-1/12/20 והסתיימו ב-30/3/21. (במקור התוכנית היתה לפתוח את העונה ב-20/10 ולסיים אותה ב-26/1).
כתוצאה מהשינויים בלוח הזמנים שונה השלב השני ובמקום לעבור ולשחק סיבוב אחד של פלייאוף עליון (ואחריו פיינל פור) ופלייאוף תחתון, השיטה השתנתה.
השיטה החדשה: בפלייאוף העליון יקיימו סדרות רבע גמר, חצי גמר וגמר. בשיטת הטוב מ-3
בפלייאוף התחתון תחילה סיבוב אחד של פלייאוף תחתון (עפ"י התוכנית המקורית) ואחריו סדרות על הירידה לליגה הארצית.

כלומר מבין 7 קבוצות בפלייאוף התחתון. 3 הראשונות יסיימו את העונה ב-28/4/21 - אחרי שישה משחקים ב-7 מחזורים (בכל מחזור קבוצה אחת חופשית)
הקבוצה שתסיים רביעית תתמודד נגד הקבוצה שתסיים אחרונה(שביעית) ; הקבוצה שתסיים חמישית תתמודד נגד הקבוצה שתסיים שישית. 
סדרות הטוב מ-3 (3/5 , 6/5, 10/5) - המפסידות יירדו לליגה הארצית.

 

נציגות המחוז הדרומי לבית התחתון:

אם נקיים את העונה שוב מחדש, כל אחת מהקבוצות שמצאו את עצמן בפלייאוף התחתון יכולות למצוא את עצמן בפלייאוף העליון בקלות. אליצור יבנה, א.ס רמת השרון והפועל באר טוביה רחוקות מההגדרה שמתארת "קבוצת פלייאוף תחתון". בכל אחת מהקבוצות שחקניות מצוינות ומנוסות (חלקן שחקניות עם עבר בליגת העל, אחרות זומנו בעבר לסגל נבחרת ישראל המורחב ואחרות שיחקו בנבחרות הצעירות), הן משחקות באולמות כדורסל חדשים ומובילים אותן צוותים מקצועיים מנוסים.  אבל בספורט כמו בספורט מישהי חייבת לסיים במקומות 5-7 וכך הן מצאו את עצמן כנאבקות בטורניר המשני. 


ניתוח של העונה שעברו, סיכום התוצאות, הקלעיות המובילות, נקודות האור והסיבות שהובילו אותן הרחק מהצמרת - בקישורים הבאים:

על העונה של אליצור יבנה

על העונה של א.ס. רמת השרון

על העונה של הפועל באר טוביה 

 

"על קצה המזלג..."

אליצור יבנה, הציגה את אחד הסגלים האיכותיים בליגה, שלוש שחקניות בעשיריית העשור (רפאל, שטרית, הללי), סגל שמבוסס על הקבוצה מהעונה הקודמת שנאבקה בצמרת ובגמר הגביע וחיזוק בעמדת הפנים עם קאמבק של ענבר טנא אוריון. למרות כל אלה הקבוצה הפסידה במשחק הפתיחה, הופתעה בביתה במחזור השלישי ולמעשה פתחה עם 4 הפסדים ב-5 מחזורים. מכאן אסור היה להן לטעות, אבל בליגה כ"כ קשה כשהמובילות נכנעו 3 פעמים, יבנה נפלה עוד 3 פעמים וסיימה במקום החמישי בלבד. למרות הכל הקבוצה הציגה הרבה סיבות לאופטימיות ולכך שאם העונה היתה מתנהלת קצת שונה הכל יכול היה להיות אחרת.

א.ס רמת השרוןפתחה הפוך מיבנה. דווקא 3 המחזורים הראשונים היו חיוביים, משחק צמוד נגד בני יהודה ואז 2 ניצחונות רצופים (אחד על יבנה), הקבוצה שנבנתה שם היתה עמוקה, 7 שחקניות בוגרות וסגל מלא של בוגרות מחלקת הנערות ושחקניות מחלקת הנערות על הספסל כולל מאמן מצוין על הקווים. נשאר רק לחבר את הכל ולהעמיד בכל משחק את 12 השחקניות הטובות ביותר. אחרי הפתיחה הטובה הגיעו הפסדים, פציעה וסגר. הקבוצה הפסידה 4 פעמים בהפרשים גבוהים ו"יצאה מכיוון", כשהתאוששה והתחילה להתחבר (וגם נהנתה מחזרתה של רוני קלינגר) כבר היה מאוחר מדי.

הפועל באר טוביה, פתחה עם הרבה אופטימיות אבל גם במשחק חוץ קשה בירושלים (גם התל אביביות וכפ"ס הפסידו שם), המשיכה למשחק צמוד מול רמה"ש ואז הגיעו בידודים, דחיות משחקים, פציעות של הסגל האיכותי שנבנה בקבוצה ומכאן הדרך לכדור השלג היתה מהירה. באר טוביה לא הצליחה למצוא את הדרך בתוך לוח המשחקים המטורף והמחוז הקשה. הפסידה בכל משחקיה חלקם היתה קרובה יותר וחלקם פחות - אך השורה התחתונה מאכזבת במיוחד. מקום אחרון ללא ניצחון ליגה לקראת משחקי הפלייאוף התחתון בהם חייבת לסיים באחד מ-3 המקומות הראשונים.