טורניר 3X3 לאומית נשים

שאפו. איגוד הכדורסל הרים את הכפפה ושבועיים אחרי שקבוצות לאומית נשים ביקשו לחזור לפעילות הוכרז טורניר 3X3 שאירגן איגוד הכדורסל למען קבוצות לאומית נשים כהכנה לליגה. המוקדמות יתקיימו בין 8-11 בנובמבר והגמר שבוע אחרי


| שי ברק

האם הליגה הלאומית נשים חוזרת לפעילות? מבחינת איגוד הכדורסל התשובה היא חיובית והפעולות שנעשות בימים האחרונים נועדו להכשיר את הקרקע לפתיחת הליגה עוד החודש. אז למה רוב הקבוצות עדיין בחל"ת ומה זה אומר עליהן ועל המאבק שלהן?

לפני שבועיים ביקשו קבוצות איגוד הכדורסל במחאה תקשורתית ססגונית לחזור להתאמן לקראת חזרה לפעילות. יומיים לאחר מכן ניתן אישור החזרה לפעילות (שהיה גם קודם אך ההודעה לא היתה ברורה דיה וגררה את אותה סערה). אך אימונים בלבד לא מספיקים, צריך תאריך יעד וזה ניתן בתחילת השבוע שעבר. הליגה תיפתח ב-24.11.

איגוד הכדורסל והאגף המקצועי באיגוד הכדורסל, החליטו לאמץ את הטורניר שהחזיר לפעילות את לאומית גברים והכריזו על טורניר ארצי 3X3 ללאומית נשים. כדי לחזור לפעילות, כדי לשווק את הענף וכדי להפוך אותו לאטרקטיבי יותר 8 קבוצות יתחרו ביום 19/11/20 ב"זיסמן" על אלופת 3X3 לאומית נשים. אבל גם זה לא מספיק כדי לחזור לכושר ולקבוצות נבנה טורניר מוקדמות שיאפשר כמעט לכל שחקניות הליגה להתמודד ולהתחיל להיכנס לקצב של משחק. 

כדי להקל על הקבוצות שעוד לא החלו להיערך לעונה (או נערכות בימים אלה) איגוד הכדורסל הוא זה שידאג לניהול הטורניר, לשופטים וכמובן לפרסים.

הטורניר מוכר ע"י פיב"א והשחקניות שייקחו בו חלק יקבלו ניקוד בינ"ל (לכן עליהן להירשם באתר הרשמי: https://play.fiba3x3.com)

כל קבוצה יכולה לשלוח 8-10 שחקניות לטורניר בשלב המוקדמות (2 קבוצות 3X3 לכל קבוצת ליגה) ולהתמודד בשלושה בתים ברחבי הארץ. מתוך כל המתמודדות יעלו, כאמור, 8 הטובות ביותר.

 

בית א'- "אזור השרון" (8.11) 
5 קבוצות שובצו לבית הזה שמשחקיו יתקיימו ברמת השרון:
הפועל כפר סבא, א.ס רמת השרון, אקדמיית וינגייט, אליצור נתניה ואליצור עירוני נתניה

בית ב'- "אזור הדרום" (9.11) 
5 קבוצות שובצו לבית הזה שמשחקיו יתקיימו ביבנה:
בני יהודה, אליצור יבנה, אס"א ירושלים, אליצור תל אביב, הפועל באר טוביה

בית ג'- "אזור הצפון" (11.11) 
5 קבוצות שובצו לבית הזה שמשחקיו יתקיימו בכאוכב:
הפועל גליל עליון, הפועל כאוכב, הפועל גלבוע, הפועל מג'ד אל כרום, הפועל נצרת אורתודוכסים

 

עכשיו המבחן הגדול של הליגה הלאומית וקבוצות הליגה שנאבקו לחזור לשחק. עפ"י חוזר שיצא ליושבי ראש הקבוצות בשבוע שעבר ההשתתפות אינה חובה, הקבוצות צריכות לאשר השתתפותן עד ליום 1.11 ולאחר מכן תקבע תוכנית המשחקים. 
זו הזדמנות למפגן כוח מרשים של הליגה הלאומית שיכולה להראות ששייכת לליגות המקצועניות כשתספק תחרות אטרקטיבית (שכנראה תשודר) בדומה לטורניר הגברים.

לא נותר אלא לברך על היוזמה, להמתין לסגלי הקבוצות ולטורניר הראשון ביום 8.11.