נערות א': 1-3 לדרום

משחקי הפלייאוף העליון נפתחו השבוע עם 3 ניצחונות לקבוצות מהדרום ורק 1 ל"צפונית" וינגייט, כשבמוקד הפתיעה רמה"ש בחיפה. במחזור הבא שיתקיים מחר (ראשון, 26.1) יפגשו כל 4 המנצחות ראש בראש וינגייט תארח את ראשל"צ , ורעננה תצא לרמה"ש. סיקור משחקי המחזור הראשון ומבט למחזור הבא.


| שי ברק

לקראת המחזור השני

אחד הדברים המשונים, אך אין אלא לקבל אותם כעובדה , היא שינוי שיטת החישוב בבית העליון. בשנים האחרונות היה ברור שהקבוצות גוררות איתן את הנקודות מהשלב הראשון וכבר כעת היינו אומרים שרעננה וראשל"צ הבטיחו את הפיינל פור וההתמודדות היא על מקומות 3-4, אך כעת לכאורה ותיאורטית הכל פתוח.  מה שהופך את המשחק בין וינגייט לראשל"צ ובין רעננה לרמה"ש להתמודדות צמרת בין ארבע הקבוצות ה"בלתי מנוצחות" בבית העליון, כלומר בין מנצחות סיבוב הפתיחה. 

רעננה ורמת השרון נפגשו רק לפני 20 ימים במשחק שנעל את שלב המחוזות. רעננה שידעה שהבטיחה את מקומה בפלייאוף העליון והתוצאות לא נגררות הלאה, אירחה את רמת השרון ונכנעה לה 67:59. כעת כשהכסף על השולחן תנסה רמה"ש להשלים ניצחון שני העונה על רעננה בשלב שכל ניצחון קובע. ויגנייט וראשל"צ טרם נפגשו העונה. אשתקד כשוינגייט שיחקה במחוז הדרומי הצליחה לנצח את ראשל"צ פעם אחת בשלב המחוזות ולהקשות עליה בשלב הפלייאוף, האם תוכל להפתיע גם השנה במשחק בין מוליכת המחוז הדרומי לצפוני.

במשחקים נוספים תנסה מכבי חיפה להתאושש מההפסד המפתיע במשחק נגד הפועל עמק הגליל, בשלב המחוזות חיפה אירחה את העמק וניצחה 85:69 האם הבייתיות פלוס עומס המשחקים הצפוי על זינגר יכול להביא להפתעה שתרחיק את חיפה מהפיינל פור? עוד במחזור, חולון תנסה לנצל את הביתיות לניצחון ראשון על כאוכב.

 

אליצור חולון - הפועל כאוכב (18:00, אולם "שמיר")
אקדמית וינגייט - הפועל ראשון לציון (19:00, אולם י"א)
א.ס רמת השרון - מכבי  רעננה (19:00, "קרית יערים")
הפועל נעם עמק הגליל - מכבי חיפה (20:00, גבת)

 

משחקי המחזור הראשון

מכבי חיפה 72 - א.ס  רמת השרון 74

רמת השרון פתחו טוב את המשחק והפתיעו את המקומיות כשרצו 12-4 בפתיחה, עם שש נקודות רצופות של רוני קלינגר. חיפה החלו לשמור ועם הגנה טובה שהובילה למתפרצות קיזזו עד מינוס 2 (16:14 ,  זינגר וליכטנטריט עם 7 כ"א) ברבע שהסתיים באותו ההפרש 23:21 לרמה"ש, עם 4 נקודות של שיאל אוטולנגי. עם תחילת הרבע השני תמר זינגר ומאיה בנקר המשיכו לשמור את חיפה במשחק ושלשה של נועה נונו העלתה את חיפה ליתרון 3 נקודות, 41:38 ועונשין של ליכטנטריט קבע את תוצאת המחצית 42:38 לחיפה, כשברמה"ש היו אלה קלינגר ואוטולנגי עם כמעט כל הנקודות של הקבוצה ששמרו את האורחות במשחק. ברבע השלישי עלתה חיפה מצוין וברבע ליתרון דו ספרתי 59:49 , עם עוד 5 קודות רצופות של זינגר לפני שקלינגר קבעה את תוצאת הרבע 59:51.

עם תחילת הרבע האחרון חיפה איבדה את ליכטנטריט ונונו בחמש עבירות, רמה"ש במומנטום שהתחילה במהלך שנעל את הרבע השלישי עברו לשמור טוב ועלו ליתרון 63:61. חיפה עוד הוליכה פעם אחת 66:63 בשלשה של טופז מרץ אבל משם רמה"ש עם מיטב פינקלשטיין (ברבע אישי מצוין) ואופק אפרגן (4 נק' במאני טיים) עם רוני קלינגר השתלטו על המשחק, עלו ליתרון 74:70 וחיפה הצליחה רק לצמק את ההפרש (עונשין של בנקר) כשבמהלך שיכול היה להוביל לשוויון איבדה את הכדור ורמה"ש יוצאת מחיפה עם ניצחון חוץ גדול ומשמעותי.

קלעו למכבי חיפה: תמר זינגר 28, מאיה בנקר 19, נטע ליכטנטריט 11, נועה נונו 6, טופז מרץ 5, ירין שיטרית 2, ליהיא שמר 1.
קלעו לא.ס רמת השרון: רוני קלינגר 28, מיטב פינקלשטיין 15, שיאל אוטולנגי 12, יובל אוסמו 8, אופק אפרגן 6, אלה נר 5.

 

הפועל ראשון לציון 95 - הפועל נעם עמק הגליל 49

ראשל"צ ללא עדן ציפל הפצועה הסתדרה בביתה נגד עמק הגליל. המקומיות ברחו ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון. 8 נקודות של נגה אטינגר עם דקות טובות של רווח וקארש הובילו את ראשל"צ ליתרון 24:13 בסוף הרבע הראשון, 7 נקודות של נעמה הלוי ועוד 4 של קוזניצוב הספיקו רק בקושי להשאיר את האורחות קרובות. עמק הגליל רצו להראות שהן מסוגלות להתמודד נגד האלופה עם 22 נקודות ברבע השני, כשבלוך ואשל מצטרפות לעוד 10 נקודות של הלוי, אך הגנתית התקשו לעצור את המארחות רווח, אטינגר וקארש קלעו יחד 21 נקודות כשעמית טרנר חתמה את המחצית ביתרון 47:35. 

המופע ההתקפי של האורחות נבלם ברבע השלישי. ראשל"צ עלתה במטרה לשמור ולהכריע את המשחק. רק קוזניצוב הצליחה לקלוע בשורות האורחות 2 סלי שדה (5 נקודות) ומהצד השני גלאובך, וקנין וטרנר הצטרפו למאי רווח ויחד הובילו את ראשל"צ לרבע של 25 נקודות עד 72:40 והפכו את הרבע האחרון לכזה שהוא לפרוטוקול בלבד.

קלעו להפועל ראשון לציון: מאי רווח 26, הילה קארש 20, נגה אטינגר 16, עמית טרנר 14, הדר גלאובך 9, מירה אבידוב 6, עדי וקנין ומעיין זילברמן 2 כ"א.
קלעו להפועל נעם עמק הגליל: נעמה הלוי 23, נסטיה קוזניצוב 18, הילה בלוך 6, ליאן אשל 2.

 

אקדמית וינגייט 72 - אליצור חולון 74

אליצור חולון הגיעו לפלייאוף העליון עם הרבה ביטחון להראות שאפשר לעשות משהו מיוחד העונה, אך זכו בקבלת פנים קשה כשברבע הראשון נגד וינגייט קלעו רק 2 נקודות (יהלי בן הרוש) וכשמהצד השני קלעה וינגייט 24 נקודות היה ברור שקשה יהיה לחולון לצאת עם הניצחון. 8 נקודות של מאי נשר ברבע הראשון עם עוד 5 של ברמן ושלשה של חג'ג' קבעו 24:2 אחרי עשר דקות. חולון לקחה את ההפסקה בין הרבעים כדי להתאושש ולמרות הפיגור הגדול הפתיעה ברבע השני עם מפגן התקפי מרשים לצד התקפה טובה 22-13, החזירה את האורחות למשחק. 7 נקודות של עדי נורבינד יחד עם שלשה של חן קובע ונקודות חשובות של דנה חומין השאירו את חולון בהתמודדות. בוינגייט רק 3 סלי שדה (אלקיס ברמן ונשר) ושאר הנקודות מהעונשין קבעו 37:24 בהפסקה, עדיין פיגור דו ספרתי אך מחיק.

ויגייט לא לקחו סיכונים והכריעו את המשחק ברבע השלישי. בדומה לרבע הראשון נעלו את ההגנה ולחצו על הדוושה בהתקפה ובריצת 27-7 (12 נקודות של ברמן, 6 של אלטמן) סגרו רבע שלישי ביתרון 64:31 והרבע האחרון היה לפרוטקול בלבד בו נשר הוסיפה עוד 5 נקודות ודוידוביץ קבעה את תוצאת המשחק בשלשה.

קלעו לאקדמית וינגייט: שני ברמן 22, מאי נשר 18, עדי אלטמן 11, תמר קופילביץ 8, שירה חג'ג' 6, זיו דוידוביץ ותמר ברגל 3 כ"א, שירה אלקיס 2, אנג'לה חצ'דוריאן 1.
קלעו לאליצור חולון: עדי נורבינד 22, הודיה כבדה 9, דיאנה חומין ורהב בראון 6 כ"א, חן קובה 5, דנה חומין 4, אמילי בלשוב 3, יארין סארג' ויהלי בן הרוש 2 כ"א.

 

מכבי רעננה 76 - הפועל כאוכב 24

מכבי רעננה לא נתנה שום סיכוי לכאוכב בהתמודדות ביניהן. כבר אחרי רבע אחד ההפרש היה דו ספרתי, עם 7 נקודות של דוריאן דהן בעבודה מצוינת ועוד 4 נקודות של שוסטר רעננה הרשימה בדרך ליתרון 18:8. בכאוכב קיבלו מחצית ראשונה טובה של ליאן עודה עם פאטמה חליל ועאישה חג'אזי כך שהצליחו להחזיק מעמד בהפסקה עם 31:18 (ברעננה שלוש שלשות ברבע השני, גלי אונטר ופעמיים ליאל אריאל), אבל ברבע השלישי כבר היה ברור שרעננה הבטיחה את הניצחון 23-1 ברחו המקומיות. שלשות של לוינשטיין, דהן ועמית כהן עם נקודות של זהות, אגמי ולונדנר כמעט כל שחקניות הסגל לקחו חלק בהכרעת המשחק עד 54:19 בסוף הרבע השלישי. ההגנה המשיכה להיות מצוינת גם ברבע האחרון, עצרה את כאוכב על 5 נקודות בלבד וניצחה בקלות את משחק הפתיחה של המחזור הראשון בפלייאוף ומחזירה לעצמה את המעמד הבכיר שקצת נשחק במחזור האחרון של שלב המחוזות.

קלעו למכבי רעננה: דוריאן דהן סוייץ וליאל אריאל 12 כ"א, גלי אונטר 8, רוני זהות 7, רותם שוסטר, צליל אגמי, שירה לונדנר ועלמה רשלבך 6 כ"א, שיראל נחום ועמית כהן 5 כ"א, מאיה לוינשטיין 3.
קלעו להפועל כאוכב: עאישה חג'אזי וליאן עודה 7 כ"א, פאטמה חליל 4, דימא גנאם, אליסאר סלמאן ויסמין אבו-אלהיג'א 2 כ"א