מי היא שחקנית העשור בלאומית?

מעל 600 שחקניות לקחו חלק בליגה הלאומית בעשור האחרון ועכשיו הזמן לעשות להן כבוד, להיזכר בהישגיהן ולבחור את שחקנית העשור וחמישיית העשור. מתוך כל השחקניות כ-60 הגיעו לשלב רבע הגמר שנפתח להצבעת "הקהל". רק אתם תקבעו מי היו השחקניות שעשו לכם את העשור האחרון.


| שי ברק

* לחצו למעבר לאתר ההצבעה: רשימת 12 השחקניות - "גלגל הצלה" *

* השחקניות שעמדו להצבעה ב-חלק IV - ההצבעה הסתיימה*

* השחקניות שעמדו להצבעה ב-חלק III - ההצבעה הסתיימה*

* השחקניות שעמדו להצבעה ב-חלק II - ההצבעה הסתיימה*

* השחקניות שעמדו להצבעה ב-חלק I - ההצבעה הסתיימה*

 

עונת 10/11 שפתחה את העשור הקודם הביאה איתה לא מעט אירועים גדולים. הפועל פ"ת זכתה באליפות וחזרה לליגת העל (מאז היא שם). זו היתה עונה ש-3 קבוצות מהלאומית העפילו לליגת העל כולל עונה היסטורית של מ.כ הבקעה. זכינו לראות את אורלי גרוסמן וטלי קליין חוגגות העפלה עם צעירות בוגרות המחלקה (מיכל אסף ולי קפיטולניק), בפ"ת שכנעו את טלי בן ישי, טל אנקונה וחופית וקסלר לתת לליגת העל הזדמנות ולצד כל אלה התחיל חצי עשור מדהים של ירושלים עם שירה בן ברק ויעל הרוש שזכו בגביע, המשיכו לשני פיינלפורים ופרשו עם דאבל.

גליל עליון התבססו על המחלקה הצעירה (+ אלי הינטון וירדן גוט) והדהימו את 'גלקטיקוס ת"א'  כדי להעפיל לליגת העל ולחשוף לכולנו את ענבר לברון המדהימה. העשור המשיך להיות מפתיע ומלהיב. אייל זילברמן שהוביל את אותה ת"א לגביע ולגמר עבר לבנות הרצליה והחזיר אותן לליגת העל לראשונה מאז פירוק בנות השרון. זה היה עשור עם שתי אליפויות רצופות של זיכרון/מעגן מיכאל ואחריהן העפילו לליגת העל, עם הדאבל המופלא של הפועל ראשון לציון (קבוצת בנות 17 שעשו בית ספר לכל הליגה הלאומית).

זה היה העשור בו הוקמה אקדמית וינגייט ואת צעדיהן הראשונות מול שחקניות בוגרות עשו טל לב, דניאל רבר, יערה יצחקי, נוגה פלג פלץ, ליאור הלוי, רומי לוי ואחרות...

מכבי רעננה ומכבי חיפה שמשחקות עוד שיחקו את רוב העשור בלאומית לפני שהגשימו את היעד.

זה היה העשור שבנה את שחקניות נבחרת ישראל. עדן רוטברג בגיל נערות הובילה את עמק יזרעאל לגמר גביע האיגוד ונבחרה לתגלית העונה עם שנתיים מרשימות בלאומית, שהד עבוד שיחקה גם היא תקופה מוצלחת בעמק יזרעאל. מרים חנון נבחרה לתגלית העונה במדי נהריה ובעונה שאחרי לחמישיית העונה, גם נוגה פלג פלץ זכתה להיות תגלית העונה. 3 עונות שיחקה דור סער בלאומית לפני שעברה לככב במכללת מיין – ולצד כל אלה גם זכינו לראות עוד פעם אחת את אורלי גרוסמן זוכה באליפות, לצד שמרית גיגי ולין גולן. את שירי פורת, רינת זלץ, ויקה רודובסקי, לנה מוסטפינה, חן שטיין, שני לוי, ליאל אוחנון, סיון בלליס, חנה הללי, קרן נחמה ועוד ועוד....

ראינו שיתוף פעולה מדהים בין רבקה רוס שעברה מליגת העל כדי לשחק יחד עם אינה גורביץ ובתום אותה עונה אליצור רמלה חזרה לליגת העל.

זה היה עשור עם חילופי משמרות בשליטה הדומיננטית בליגה כשדניאל חג'ג', עמית גור ואלה יערי הפכו להיות מניות בטוחות למשחקי צמרת ותארים.

זה היה אחד העשורים הגדולים שידעה הליגה הלאומית.

 

וכדי לעשות כבוד לעשור השני של המאה ה-21, ולסכם אותו כראוי – אנחנו מבקשים מכם לבחור את חמישיית העשור ושחקנית העשור שלכם.

מעל 600 שחקניות שיחקו בליגה הזו מנהריה והגליל העליון שבצפון ועד באר טוביה בדרום. דרך נצרת, מג'ד אל כרום, אעבלין, טבעון, זיכרון יעקב, חדרה, רעננה והרצליה, ת"א, ראשל"צ, ירושלים, גדרה, רחובות, באר טוביה....

 

מתוך 12 שחקניות הנבחרת ישראל שנכללו בסגל למשחק נגד שבדיה, 11 מהן שיחקו בליגה הלאומית בעשור האחרון, רובן יותר מעונה אחת (רק אלכס כהן לא שיחקה בלאומית).

 

כדי להגיע לשלב רבע הגמר בהצבעה על חמישיית העשור, בחרנו כ-60 שחקניות. הפרמטרים היו לא פשוטים להגדרה ולקחו בחשבון את כמות השנים שהשחקנית שיחקה בליגה, את ההישגים האישיים או הקבוצתיים במהלך העשור האחרון, את דעתם של מומחים שונים לליגה ואם שכחנו מישהי, מתנצלים ונתקן.

 

בחירת שחקנית העשור

שלב רבע הגמר כולל 4 קבוצות של שחקניות, מתוך כל קבוצה ייבחרו 5 שחקניות שיעפילו לחצי הגמר.

שלב החצי הגמר יחלק את השחקניות שהעפילו לשתי קבוצות נוספות, מהן ייבחרו הטופ 10 של הליגה ובגמר שחקנית העשור וחמישיית העשור.

מוזמנים להיזכר, להתגעגע, להצביע, להשפיע ולשתף.