נערות ב': נצחונת ביתיים ברבע הגמר

מחזיקת הגביע מנס ציונה הביסה את מנשה, סגניתה מרמה"ש הביסה את עמק יזרעאל, והשתיים עם יתרון 1-0 בסדרה. הפועל כפ"ס ניצחה את השכנה מרעננה וגם הפועל לב השרון שגברה על הפועל ראשל"צ מובילות וינסו להעפיל לחצי הגמר. הסיבוב השני מתחיל כבר מחר עם משחק מוקדם בין רעננה לכפ"ס.


| לילך וייס

 

א.ס. רמה"ש - הפועל עמק יזרעאל 35:79 (1-0 לרמה"ש)

כחלק מערב של הצגה כפולה עם קבוצות הבוגרות של המועדון, רמה"ש אירחה את עמק יזרעאל לצד יופי של אווירה ביציעים ויצאה עם ניצחון חד צדדי. רותם ורסנו ורוני נוה, שכבר העפילו עם הנערות א' של רמה"ש לחצי גמר הפלייאוף, הובילו את קבוצתן ברבע הראשון ליתרון דו ספרתי. בצד השני יולי טל (שגם היא אגב כבר בחצי בנערות א') יצרה קצת לעמק יזרעאל וניסתה לשמור אותה בתמונה - 9:19 סוף רבע ראשון.

ברבע השני המארחת המשיכה להגדיל את הפער, כשלצד צמד שלשות של גלי רוטשילד אריאל סלומון הוסיפה 6 אישיות בצבע ובהפסקה זה כבר 17:37. המחצית השניה לא שינתה הרבה - רמה"ש המשיכה לקלוע בקצב טוב (יערה ים עם 8 אישיות ברבע השלישי) וברבע האחרון הוסיפה עוד כמה שלשות שהגדילו עוד ועוד את הפער עד לסיום המשחק.

קלעו לרמה"ש: רותם ורסנו 14, גלי רוטשילד ורוני נוה 11 כ"א, יערה ים 10, אריאל סלומון 8, נועה וקס 7, נעמי כהן מינץ ונועה בן דוד 4, אורי אליה ומיקה שטיין 3 כ"א, מאיה אלמליח ועמית ארבל מאירוביץ 2 כ"א.

קלעו לעמק יזרעאל: יולי טל 15, רומי בן זקן 7, מיקה ינאי 6, תלמה ליפניק 5, טליה קופלוביץ 2.

 

הפועל כפ"ס - מכבי רעננה 50:78 (1-0 לכפ"ס)

כפ"ס שומרת על הבית ומנצחת את השכנה מרעננה, אחרי שברחה לפער גבוה ברבע השני. ברבע הראשון המשחק נותר שקול יחסית כשמאיה זילברשלג ויעל גורשטיין מובילות את ההתקפה של כפ"ס, ומנגד תמר ברייטמן שומרת את רעננה קרובה. סוף ראשון 15:22 ירוק. רבע שני כאמור הגיעה הבריחה הגדולה - אל זילברשלג וגורשטיין הצטרפו רותם ניצחון ועמית גילאור עם 5 אישיות כ"א, ובכפ"ס ברבע קטלני של 28 נקודות ירדה להפסקה כשהיא מובילה 26:50. המחצית השניה הייתה יותר שקולה, מה שלא בדיוק עזר לרעננה אבל כן עזר לכפ"ס לשמור על הפער הגבוה עד לסיום.

קלעו לכפ"ס: יעל גורשטיין 18, מאיה זילברשלג 17, עמית גילאור 14, רותם ניצחון 10, אלה הדר 9, עמית רוזנצויג ומיקה קרט 3 כ"א, טל דודי ואופק דניאל 2 כ"א.

קלעו לרעננה: תמר ברייטמן 13, גילי גולוד ונטע רובין 9 כ"א, אילה שינדרוף וליאל כהן 6 כ"א, רוני גור 4, מיקה בנימין 2, נועם בריק 1.

 

 

הפועל לב השרון - הפועל ראשל"צ 44:58 (1-0 ללב השרון)

מחצית שניה חזקה עזרה ללב השרון לברוח ליתרון דו ספרתי בדרך לניצחון וליתרון 1-0 ברבע הגמר. המחצית הראשונה הייתה שקולה כששני הצדדים החליפו קצת סלים - תהילה כהן ודנה פוקס מצד אחד, נועה סלה ושקד רובין בצד השני, ואחרי יתרון מקומי 10:11 בתום הרבע הראשון עד להפסקה ראשל"צ הפכה והובילה 19:17. ברבע השלישי אל פוקס וכהן הצטרפה גם עמית אריאלי, והשלוש קלעו בקצב טוב והחלו אט אט לפתוח פער משמעותי לזכות המארחת שסיימה את הרבע בפלוס 7 - 28:35. הרבע האחרון היה קצבי במיוחד משני הצדדים. למרות יכולת טובה של עופרי הרטל עבור האורחות, לב השרון שהייתה יותר חדה בהתקפה הצליחה להגדיל עוד את היתרון שלה ופתח פער דו ספרתי בדרך לניצחון.

קלעו ללב השרון: דנה פוקס 18 (12 אס'), עמית אריאלי 16 (11 רב'), תהילה כהן 11 (8 רב' 3 אס'), מעיין פרי 6, ליהיא טסלר 4, שיר גייר 2.

קלעו לראשל"צ: עופרי הרטל 12, לין שגיא ומעיין אלטאוז 7 כ"א, נועה סלע 6, שקד רובין 4, נועה טאובר 3, טל סטרינקובסקי 2.

 

הפועל נס ציונה רננה - הפועל מנשה 52:79 (1-0 לנס ציונה)

מחזיקת הגביע רוצה עוד תואר העונה - ועושה צעד ראשון בדרך אליו אם ניצחון ביתי על מנשה במפגש הראשון בין שתיים ברבע הגמר. המארחת שלטה במשחק כבר מההתחלה, ובהובלת איילה רובין ואיילה אורן ברחה ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון שהסתיים ב-8:24. גם הרבעים הבאים היו בשליטה כתומה, כשנס ציונה הגדילה את היתרון שלה לאזור ה-20-25 הפרש שם הוא התקבע עד לסיום.