נערות ב': רמה"ש ונס ציונה ביתרון

השתיים שנפגשו בגמר הגביע יפגשו גם בגמר הפלייאוף? א.ס. רמה"ש ניצחה בבית את השכנה הפועל כפ"ס 75:62 אחרי שהוליכה לאורך רוב המשחק, הפועל נס ציונה רננה ניצחה בבית את הפועל ראשל"צ. משחקי הגומלין כבר הערב (שבת).


| safsal

 

הפועל כפ"ס - א.ס. רמה"ש 75:62

רמה"ש השיגה ניצחון גדול במשחק הראשון בסדרת חצי הגמר כשניצחה בביתה של היריבה, הפועל כפר סבא, העבירה את הבייתיות לעצמה ובמוצ"ש תנסה לסיים את הסדרה אצלה בבית במשחק השני. אחרי שהמשחק נפתח עם הגנות טובות, אבל הרבה החטאות בשני הצדדים, האורחת באדום הייתה הראשונה לברוח ליתרון משמעותי. אריאל סולומון עלתה נחושה בתחילת המשחק, לקחה אחריות והובילה את קבוצתה ליתרון 2:11 יחד עם שלשה של גלי רוטשילד. בכפ"ס מאיה זילברשלג היתה השחקנית המרכזית במחצית הראשונה שעוד החזיקה את המקומיות בתמונה. היא ניהלה את משחקן, יצרה נקודות מהצבע לכפ"ס ועם שלשה של עמית רוזנצויג, כפ"ס צמצה ל-5 את יתרונה של רמה"ש. אבל המומנטום היה כל העת ברמה"ש, שידעה להגיב ועם לחץ הגנתי, חטיפות ומתפרצות ששלחו את רוני נוה לנקודות קלות הרבע הסתיים ביתרון דו ספרתי לזכות האורחות 15:26, אחרי 10 דקות.

הרבע השני המשיך בשליטה של רמה"ש. נקודות של מאיה אלמליח ו-6 אישיות של רוטשילד כבר הביאו את הפער לכיוון 20 נקודות ההפרש ובשיאו אף חצה אותו. זילברשג ואלה הדר ניסו לסירוגין להחזיר את כפ"ס למשחק, אך ברמת השרון שיחקו היטב ואת הרבע השני סגרו ביתרון 27:48.
כפ"ס סירבה לוותר על המשחק ועלתה נחושה מאוד למחצית השניה, אז התהפכו לפתע המגמות. רמה"ש התקשתה לחדר את הצבע של כפ"ס ובחרה זריקות לא טובות מרחוק. כפ"ס שיתפה יותר שחקניות במשחק ההתקפה ומצאה בצבע את עמית גיל-אור שהתקשתה במחצית הראשונה, אך ברבע השלישי קלעה 6 נקודות אישיות והצליחה להוריד את ההפרש ל-11 בלבד באמצע הרבע השלישי. כשנראה היה שהמשחק נפתח מחדש, קחו אחריות רותם ורסנו ורוני נוה ועם זריקות לא קלות אבל הרבה אחריות, הגדילו חזרה את היתרון לכיוון 15 הפרש והתוצאה היתה 63:48 בסוף הרבע השלישי.

רבע אחרון נפתח דומה לקודם, כשכפ"ס בהובלת זילברשלג מורידה ומגיעה למינוס 9, בלבד עם מעל שמונה דקות על השעון. אבל זה הכי קרוב שהמארחת הצליחה להגיע. נוה ואלמליח עם יכולת מאני טיים טובה הצליחו לעצור את הקאמבק המקומי, ההגנה הטובה של רמה"ש הקשתה על כפ"ס לייצר נקודות שלא מהקו והפער חזר לדו ספרתי שם נשמר עד לסיום. 75:62 בסיום לרמה"ש שעולה ליתרון 1-0 בסדרה.

קלעו להפועל כפ"ס:
מאיה זילברשלג 24, עמית גילאור 12, אלה הדר 8, יעל גורשטיין 6, מיקה קרט 5, עמית רוזנצויג 3, רותם ניצחון ואופק דניאל 2 כ"א.

קלעו לא.ס רמה"ש:
רוני נוה 22, גלי רוטשילד 15, אריאל סלומון 12, מאיה אלמליח 11, נעמי כהן מינץ ורותם ורסנו 5 כ"א, יערה ים 3, נעה וקס 2.

 

הפועל נס ציונה רננה - הפועל ראשל"צ 40:52

נס ציונה, מחזיקת הגביע, שמרה על הבית מול היריבה החזקה מראשון לציון ועלתה גם היא ליתרון 1-0 בסדרה. איילה אורן הובילה את המארחת בכתום ליתרון קל ברבע הראשון התקפי טוב, שהסתיים ב-11:17 מקומי. ברבע השני הקצב נרגע משני הצדדים כשנס ציונה ממשיכה להיות זאת שמייצרת קצת יותר, והגדילה את הפער ל-17:28 בתום המחצית הראשונה. רבע שלישי מגמה המשיכה דומה - אורן מובילה את נס יונה יחד עם מעיין כהן, כשבצד השני נועה סלע ועופרי הרטל ייצרו קצת אבל לא מספיק כדי להוריד את הפער. סוף שלישי נס ציונה ביתרון מבטיח 27:44. מעיין אלטזאוז ברבע אחרון טוב קלעה עבור ראשל"צ והצליחה לצמצם קלות את הפער, אבל לא מספיק כדי לאיים על ניצחון של נס ציונה ובסיום 40:52 כתום.

קלעו להפועל נס ציונה:
איילה אורן 26, מעין כהן 14, רוני נוימן ואיילה רובין 4 כ"א, דורין קראוזה ותמר אלון 2 כ"א.

קלעו להפועל ראשל"צ:
מעיין אלטאוז 13, נועה סלע 9, עופרי הרטל, לין שגיא ושקד רובין 6.