נערות ב': רמה"ש ונס ציונה בגמר

נס ציונה השלימה אמש ניצחון כפול על מכבי רעננה, ועל הדרך עשתה היסטוריה עבור המועדון עם הופעה ראשונה של קבוצת מחלקת הנערות בגמר גביע. רמה"ש שהגיעה למשחק בפיגור 13 מהמפגש הראשון הצליחה לעשות את העבודה בבית וניצחה ב-19 הפרש את כפ"ס העפילה לגמר לראשונה מאז עונת 16/17. (צילום: שחר ברגר כפרה עליו)


| safsal

 

מכבי רעננה - הפועל נס ציונה רננה 68:36

היסטוריה בנס ציונה. בשנה שעברה קבוצת הילדות של המועדון זכתה באליפות (בליגת ה-WNBA ג'וניור), והנה כבר הגיע גמר נוסף למחלקת הנערות הכתומה. אחרי שהמפגש הראשון בין השתיים נגמר ב-30 הפרש (54:84), וגם בליגה נס ציונה ניצחה פעמיים, די היה ברור שהסיפור כאן גמור. וכך היה גם בגומלין - כשנס ציונה שלטה במשחק מההתחלה. מעין כהן, איילה אורן, מיכל ששון ונועה שקולניק חילקו בינהן את הסלים וכבר ברבע הראשון נס ציונה ברחה ליתרון דו ספרתי (23:11), כשבצד השני ליאל כהן אחראית על מרבית הנקודות של רעננה.

המגמה לא השתנה הרבה גם ברבעים הבאים, כשנס ציונה פשוט הייתה עדיפה משני צידי המגרש. האורחת עצרה את רעננה על 12 נקודות בלבד ברבעים שני ושלישי, ובמקביל אורן המשיכה להוביל את ההתקפה הכתומה ויחד עם כהן ותמר אלון הפער טס קדימה והמשחק כבר היה גמור בשלב מוקדם. כמה שלשות לקינוח של שקולניק וכהן הגדילו עוד קצת, ובסיום ניצחון נוסף ב-30+ הפרש לנס ציונה בדרך לחגיגות ולגמר.

קלעו לרעננה: ליאל כהן 11, אילה שינדרוף 8, רוני גור 6, גילי גולוד 4, יהל הלר 3, יובל אדרי ואופיר תנא 2 כ"א. 

קלעו לנס ציונה: מעיין כהן 22 (6 שלשות), איילה אורן 18, נועה שקולניק 10, תמר אלון 6, רוני נוימן ומיכל ששון 4 כ"א, דורין קראוזה ותמר טל 2 כ"א. 

(צילום: דויד פליגל)

 

א.ס. רמה"ש - הפועל כפ"ס 54:73 (+6 בסיכום לרמה"ש)

אחרי שהפסידה ב-13 הפרש במשחק הראשון בכפ"ס, רמה"ש חוזרת הביתה ומצליחה להשיג ניצחון בהפרש הרצוי אחרי קצת דרמה לאורך המשחק. המארחת שידעה שיש לה פיגור לא קטן למחוק פתחה חזק את המשחק כשאריאל סולומון, רוני נוה וגלי רוטשילד מובילות אותה ליתרון דו ספרתי בשלב מוקדם של המשחק. עמית גיל אור ומיקה קרט בצד השני ניסו לשמור את כפ"ס בתמונה לא בהצלחה יתרה, ובסיום הרבע הראשון 14:27 מקומי. 

ההגנה האורחת נראתה יותר טוב ברבע השני והצליחה להוריד משמעותית את קצב הקליעה של רמה"ש, אבל למרות זאת המארחת שמרה על הפער סביב ה-15 הפרש. סלים של של מאיה זילברשלג נענו בנקודות של כל הרוטציה של רמה"ש בצד השני, ויורדים להפסקה כשהמארחת מובילה 28:43. לרבע השלישי כפ"ס עלתה חדה מאוד בהגנה והצליחה לעצור את רמה"ש על 8 נקודות בלבד. לצד צמד שלשות של קרט ונקודות בצבע של ישראלי הפער הלך והתקזז, ובכניסה לרבע המכריע זה רק 44:51 לרמה"ש.

בדומה לרבע הראשון - רמה"ש עלתה בטירוף לרבע האחרון והציגה יופי של יכולת במאני טיים. נוה לקחה את המשחק עליה ועם 14 (!) נקודות ברבע האחרון הובילה שוב את המארחת ליתרון דו ספרתי. כפ"ס איבדה את המומנטום שהיה לה בהתקפה והתקשתה לייצר נקודות, ורמה"ש ניצלה זאת כדי להמשיך ולברוח עד להפרש הרצוי בסיום המשחק בדרך כאמור לגמר הגביע. רמה"ש חוזרת לגמר לראשונה מאז עונת 16/17 אז הפסידה לראשל"צ, כששנה לפני כן היא גם זכתה בגביע עם ניצחון על אותה ראשל"צ.

קלעו לרמה"ש: רוני נוה 28, אריאל סולומון 13, גלי רוטשילד 12, רותם ורסנו 7, נעמי כהן מינץ 5, נועה דן דוד 4, יערה ים ועמית ארבל מאירוביץ 2 כ"א.

קלעו לכפ"ס: מאיה זילברשלג 19, מיקה קרט 14, יעל גורשטיין 8, עמית גיל אור 7, יובל ישראלי 6.

 

שימו לב לנתון הבא: זה הולך להיות גמר נערות ב' הראשון מאז 09/10 שלא יקחו בו חלק לא הפועל ראשל"צ (שהודחה כבר בשמינית על ידי כפ"ס) ולא מכבי רעננה (שכאמור הפסידה לנס ציונה בחצי). הגביע הזה ילך או לכתומות שינסו לעשות עוד היסטוריה קטנה עבור נס ציונה עם זכיה ראשונה בגביע, או לרמה"ש, לה יש 2 גביעים כבר בארון.