צ'אלנג'רס: ניצחון ראשון לנערות

נבחרת הנערות השיגה הערב את הניצחון הראשון בטורניר הצ'אלנג'רס ועשתה את זה דיי בקלות נגד הנבחרת החלשה בבית, סלובקיה. השחקניות שלנו נראו הערב משוחררות הרבה יותר, שלטו במשחק וניצחו בצדק. מחר יתסיים הטורניר במשחק נגד יוון


| שי ברק

רותם שוסטר, 10 אסיסטים ומשחק יעיל (צילום: FIBA.COM)

 

נבחרת הנערות ישראל 76 - נבחרת הנערות סלובקיה 64

בלי דרמות גדולות או כותרות מפוצצות אפשר להגיד שאפו לשחקניות שלנו הערב. הן הגיעו עדיפות נגד סלובקיה (נבחרת חלשה מתחתית דרג ב'), גרמו להן להיראות עוד יותר גרוע, שיחקו על כל היתרונות הישראלים כשכפו על הסלובקיות 29 איבודי כדור(!) . שוב ניצחנו בריבאונד (43-42), עם יותר זריקות מהצבע מאשר מבחוץ ופירגון שהתגעגענו לראות (26 אסיסטים ל-29 סלי שדה), הנבחרת עשתה את שלה וניצחה בצורה משכנעת.  

הבסיס היה שוב עמית טרנר שהיתה בכל מקום על המגרש, תמר זינגר שידעה לתת הפעם את המסירה הנכונה הנוספת ולעשות את הנקודות כשהיו לה ההזדמנויות, ההגנה הפשוט מושלמת של הילה קארש (ויעיד על כך הקאמבק 23-2 שעשתה סלובקיה ברגע שיצאה קארש מהמשחק ועד שהנבחרת הצליחה לסדר מחדש את ההגנה) ורותם שוסטר שידעה להחזיר לעצמה את הביטחון וסיימה עם 10 אסיסטים את המשחק הנוכחי. 

כל אלה הובילו את הנבחרת שלנו להוביל ביתרון 22 נקודות במהלך הרבע השלישי ולנצח את המשחק ביתרון דו ספרתי בדרך למקום הרביעי בבית.

סלובקיה עלתה ראשונה ליתרון 2:0. הנבחרת פתחה עם הגנה חזקה, סלובקיה התקשו להוציא לפועל התקפות וגם התקשתה לתפוס כדורים כולל בחצי המגרש שלה והנבחרת שלנו השוותה 2:2 אחרי שתי דקות וחצי.

כשסלובקיה התקשתה להניח את הכדור בטבעת מקרוב הנבחרת במעבר קלעה שלשה של זינגר ונקודות של טרנר בצבע בדרך ליתרון 7:4. שלשה פנויה נוספת של זינגר מגיעה ל-8 נקודות בארבע דקות. סלובקיה דרך עונשין ובורות בהגנה חזרה למשחק עד יתרון 12:11. אך הנבחרת הגיבה מהר עם מהלך יפה בין זינגר לשוסטר ושלשה של האחרונה החזירה את הנבחרת ליתרון 14:12.
הרבע הסתיים ביתרון ישראל 16:14.
 
אחרי דקה ללא נקודות גם בתחילת הרבע השני הגיעה שלשה של הסלובקיות. שעלו ליתרון 17:16. טרנר ענתה מיד בשלשה משלה החזירה ליתרון והמשחק התאזן כששלשה מהצד השני החזירה את סלובקיה ליתרון. הנבחרת שלנו עברה ללחוץ על כל המגרש. חטפה 3 כדורים ועם נקודות של חטוקאי וזינגר החזירו את ישראל ליתרון 25:21. עם נקודות של טרנר הנבחרת שמרה על ההפרש (27:23), אבל סלובקיה ניצלה את ההחלטה לתת להן לזרוק מרחוק וחזקה ליתרון 28:27 בשלשה נוספת. אחרי שלוש דקות וחצי ללא. אודות פרפרה השוותה עם נקודה מהעונשין. הנבחרת חזרה ליתרון משלשה נוספת של זינגר , אחרי האיבוד כדור ה-16 של סלובקיה, ומשלשה רביעית של זינגר ונקודות של אולהאולה ירדה הנבחרת שלנו ביתרון 36:30 בהפסקה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חתוקאי וזינגר, שיתוף הפעולה בין השתיים עשה טוב לשתיהן ובעיקר לנבחרת (צילום: FIBA)
 
 
הפתיחה של הרבע השלישי המשיכה להיות כולה ישראלית ועם נקודות מקרוב של חטוקאי ומחוץ לקשת של טרנר, עלתה הנבחרת ליתרון דו ספרתי מהיר 41:30 ובסך הכל ריצת 14-2 מאז היתרון האחרון של סלובקיה. הפער נשמר גם כשהקבוצות נתקעו וגם כשהחליפו ביניהן נקודות. אז התעוררה התקפית הילה קארש שעד אותו הרגע היתה מצוינת בהגנה וניהול המשחק אך בלי נקודות ואז כשהוסיפה 5 נקודות רצופות העלתה אותנו ליתרון שיא 48:34. הנבחרת לא עצרה בהפרש הזה, והמשיכה לרוץ. סלובקיה התקשתה להגיע למצבי זריקה, חטיפות ומתפרצות קלות תורגמו לנקודות של זינגר ופרפרה בדרך לשבור את 20 נקודות ההפרש ליתרון גדול של 58:36. לפני שבדקה האחרונה של הרבע סלובקיה הצליחה לגרד 8 נקודות מהעונשין ושלשה עם הקרש, עד 58:44 בסוף הרבע השלישי.
הקאמבק הסלובקי נמשך גם בפתח הרבע האחרון, עם ריצה כוללת של 23-3 (בשש דקות), סגרה סלובקיה פיגור 22 נקודות שנוצר דקה לסוף הרבע השלישי ועד 60:59 והזדמנות לעלות ליתרון חמש דקות לסיום.
אבל זה היה קאמבק של הרגשה טובה עבור היריבה, כי לרגע לא היה חשש שהנבחרת תאבד את היתרון, כשרותם שוסטר עם עמית טרנר ופיי אולהאולה החזירו את הנבחרת למרחק 7-9 נקודות עד השלשה של אליס חתוקאי חצי דקה לסיום שקבע את התוצאה והניצחון בהפרש דו ספרתי. שלשה של טרנר מהפינה מאסיסט של שוסטר קבעה יתרון 6, הצמד הגיב עם נקודות בצבע, ואז הגיעה שלשה של שוסטר בעצמה, 71:62 דקה וחצי לסיום וסלובקיה הרימה ידיים.
מחר הנבחרת תסיים את הטורניר במשחק נגד המארחת יוון, בשעה 18:00. ליוון כמו לישראל ניצחון יחיד על סלובקיה והמשחק ביניהן יהיה על המקום הרביעי בבית.
 
קלעו לנבחרת ישראל:
תמר זינגר 20 נק', 7 אס', 8 כ"ח, 4 חט'
עמית טרנר 15 נק', 4 כ"ח, 2 חט'
אליס חתוקאי 13 נק', 2 אס',  3 כ"ח, 1 חס'
דוריאן דהן סוייץ' 7 נק', 1 אס', 4 כ "ח, 1 חט'
רותם שוסטר 6 נק', 10 אס', 5 כ"ח, 1 חט'
הילה קארש 5 נק' , 4 אס', 3 כ"ח, 3 חט'
פיי אולהאולה 5 נק', 2 כ"ח, 2 חט'
אופיר פרפרה 3 נק', 3 כ"ח, 2 חט'
מגי אזה 2 נק', 3 כ"ח, 1 חט'
עוד שיחקו: ליהי עזורי, נעמה הלוי (1 חט'), אלה נר.