התפוצצות - הנערות בניצחון ענק!

ניצחון ב-33 הפרש בדרג א'. כך פתחה היום נבחרת הנערות את האליפות והדהימה את אירופה. כושר אדיר, תיאום מושלם והגנה רצחנית הובילה את הנבחרת לריצת 33-0 בדרך לניצחון ב-33 הפרש. 12 שחקניות קלעו, 11 לקחו ריב', 10 חטפו- ככה נראית נבחרת. מחר 21:15 צרפת


| שי ברק

נבחרת הנערות ישראל 87 - נבחרת הנערות בוסניה 54

הניצחון הגדול ביותר של נבחרת הנערות בדרג א', הגיע אחרי הכנה מדויקת וביצוע מושלם. ככה פותחים טורניר.  בשנת 2015 הגיעה נבחרת הנערות לראשונה לדרג א', היא בקשה אז נבחרת ליטאית ושלחה מסר לאירופה עם ניצחון 58:79 מהדהד, בסיום אותו טורניר סיימה הנבחרת במקום ה-12 באירופה. אז עדן רוטברג הרשימה עם 15 נק', טל לב לצידה סיימה עם 4 אס' ומעל כולן היתה יעל גלילי עם 23 נקודות.

7 שנים ו-7 ימים אחרי ושוב השחקניות הישראליות הרשימו, הכנה מדויקת וביצוע מושלם היו גם הערב. בין שלשות של נעמה הלוי ברבע הראשון, משחק נפלא של הילה קארש עם  11 נק', 7 ריב' ו-4 אס', ושיראל נחום עם 15 נקודות במחצית השניה. נבחרת הנערות פתחה ברגל ימין את האליפות וכעת אירופה היא זו שצריכה להתחיל להתכונן לנבחרת שלנו.

בצד ההתקפי, יחס של 28 אסיסטים מול 12 איבודים ובצד ההגנתי 29 חטיפות, כשכל שחקניות הסגל עולות על לוח הקלעיות זה שילוב של שחקניות מצוינות, רמת ביצוע גבוהה ואינטנסיביות וריכוז על 100% וגם הכנה טובה של רועי איזנברג וטלי נוי שהביאו את השחקניות בשיאן לאליפות.

כעת מצפות לנבחרת הישראלית 2 יריבות חזקות מאד.הצרפתיות שמועמדות (כרגיל) למדליה וגרמניה החזקות, אך מקום שלישי בשלב הבתים זה הישג טוב לקראת המשך הטורניר ובכל מקרה ובכל תוצאה השחקניות שלנו הוכיחו שהן שייכות לדרג העליון.

 


הילה קארש, מעל כל בוסניה. מצטיינת במשחק (צילום: FIBA)

 

תקציר המשחק:

כמו שהערכנו, ואין שמחים מאיתנו שכך אכן קרה, עמית טרנר שפתחה בחמישייה הוכיחה שהיא מהשחקניות הטובות לגילה ולעמדה שלה כיום. עם 13 נקודות, ופעמיים סל ועבירה הראתה מגוון יכולות ובעיקר יכולת לרוץ את המגרש ולסיים מתפרצות, לא מקרי שהזכירה בסגנון שלה את עדן ציפל בעתודה. אי אפשר לשים לב שזינגר הצטרפה באיחור להכנה, היא ניהלה את המשחק היטב, מסרה 8 אסיסטים ועוד חטפה 5 כדורים. הילה קארש היא הברומטר של הנבחרת, הסתפקה אמנם ב-11 נקודות, אבל כולן במאני טיים, שברו מומנטום בוסני והוסיפה את הריבאונד התקפה והמהלכים הקטנים שעשו את הנבחרת לטובה יותר.  עם הנקודות של הלוי בפתיחה, נחום וביתן בסיום ו-2 שלשות גדולות של גופר כשהנבחרת היתה צריכה אותה, הובילו את הלבנות לניצחון.

אפשר לספר על מחצית ראשונה צמודה, אבל זה היה בזכות ניהול משחק חכם, רגוע והרבה שקט על הקווים. הנבחרת שלנו עלתה ליתרון 2:8 מהיר משתי שלשות של הלוי ונקודות מחצי מרחק של קארש. הרוטציה שהתחילה באמצע הרבע וניסוי הוביל לטעויות הגנתיות שבוסניה ניצלה כדי לחזור לשוויון 10 עד שנעמה הלוי החזירה את הנבחרת ליתרון ומכאן שוב רצנו עד יתרון 13:21, כשבוסניה לא מוצאת את עצמה ובהתקפה הלוי עם גופר ו-ויוואג, סגרו את הרבע בריצת 3-11 ויתרון ישראלי מבטיח.

הרוטציה הארוכה המשיכה גם לרבע השני, כל שחקנית חדשה שדרכה על המגרש הסירה את ההתרגשות ונכנסה לטורניר, זה הוביל לדקות בהן חזרה בוסניה לפיגור קטן של 4 נקודות, רוני גופר, שוב עם שלשה גדולה הגדילה את היתרון ל-7, ואחרי שבוסניה חזרה לפיגור נקודה – הילה קארש בסל גדול שמרה את הנבחרת ביתרון וגם בהפסקה 34:35 לנבחרת שלנו.

המחצית השניה כבר היתה סיפור אחר. אחרי סל ועבירה של עמית טרנר עוד הצליחה בוסניה לחזור לשוויון 38 ומשם הצגה ישראלית. תמר זינגר הובילה את המאמץ ההגנתי ויחד איתה ביתן  וקארש חטפו 10 כדורים לבוסניות והנבחרת רצה, עם טרנר, עם ביתן, קארש וגם זינגר כולן רצו עד הטבעת, ובמשך 8 דקות שמרו על סל נקי וקלעו בצד השני 25 נקודות. ברבע שהסתיים 38:63 מהדהד.

ברבע האחרון הצטרפה שיראל נחום לחגיגה עם 6 נקודות בדקה זינקה הנבחרת שלנו עד 38:71. אחרי 10 דקות ללא סל הצליחו הבוסניות לקלוע סל נדיר, נחום וקבדה המשיכו לשמור את הנבחרת על היתרון הגדול והחגיגה הגיעה לסיומה עם הנקודות של קבדה, דקה וחצי לסיום. הבוסניות עם 44 איבודים היו חסרות אונים והמחמאות לשחקניות שלנו.

מחר, 21:15 מחכה צרפת למשחק בסגנון שונה לחלוטין.

 


תמר זינגר. 8 אסיסטים, 5 חטיפות. בכל מקום על המגרש! (צילום: FIBA)

 

קלעו לנבחרת ישראל:

שיראל נחום 15 נק', 4 כ"ח, 3 אס', 1 חט'
עמית טרנר 13 נק', 4 כ"ח, 2 חט'
הילה קארש 11 נק', 7 כ"ח, 4 אס', 5 חט'
נעמה הלוי 11 נק', 4 אס', 1 חט'
תמר זינגר 9 נק', 4 כ"ח, 8 אס', 5 חט'
מיקה ביתן 7 נק', 1 כ"ח, 4 אס', 9 חט', 1 חס'
רוני גופר 6 נק', 1 כ"ח, 3 אס', 1 חט'
הודיה קבדה 5 נק', 2 כ"ח, 1 אס', 1 חט'
פיי אולהאולה 4 נק', 4 כ"ח
רומי אלבז 2 נק', 2 כ"ח, 1 חט'
ליהי עזורי 2 נק', 1 כ"ח
רבקה ויוואג 2 נק', 2 כ"ח, 1 אס', 3 חט'