נערות א': ההכרעה עוברת למכמורת

ראשל"צ עם ניצחון כפול מרשים על מכבי חיפה (סגנית מחזיקת הגביע) העפילה לגמר. הסדרה הנהדרת בין עמק יזרעאל ורמת השרון הולכת למשחק שלישי ומכריע על המקום בגמר. העמק שכבר הובילה 0-1 (39 נקודות של הלוי) היתה קרובה לגמר מאז 2015, אבל רמה"ש חולמת להשלים 3 גמרים בשנה אחת ולא מוותרת. ההכרעה ביום ברביעי במכמורת.


| שי ברק

הפועל עמק יזרעאל - א.ס רמת השרון (1 - 1 בסדרה)

יש בסדרה בין הפועל עמק יזרעאל וא.ס רמת השרון פוטנציאל לכל כך הרבה רגעים היסטוריים עבור שני המועדונים האלה שרק ראוי שהסדרה ביניהן תלך למשחק מכריע ותוכרע במגרש נייטרלי ב"אמצע הדרך" כשהמקום החגיגי שייארח את האירוע יהיה במכמורת (בי"ס רמות ים).

עמק יזרעאל היא למעשה האגודה האחרונה שלקחה חלק בגמרים לפני שכל האירועים הפכו להיות ראשל"צ נגד רעננה. בעונות 2013/14 ו-2014/15 העפילה עמק יזעאל לגמר פעמיים ברציפות. פעם אחת (14') ניצחה וזכתה באליפות האחרונה שלה, מול מכבי רעננה (עדן רוטברג 17 נק'), ושנה לאחר מכן הגיעה שוב לגמר אך הפעם הפסידה לראשל"צ (רוטברג 34 נק' בגמר מול טל יעקב 28, הדר חדד 24). מאז בעמק לא שיחזרו את ההישג.

רמת השרון מצידה זוכרת היסטוריה רחוקה יותר כשהגמר האחרון שהשתתפה בו היה 2008/09 (אביגיל כהן קלעה אז 24 נקודות ולא מנעה אליפות חמישית ברציפות לאליצור חולון), אליפות אחרונה כמעט עשור קודם לכן בתחילת שנות ה-2000. אך רמת השרון מסתכלת על ההווה וההווה ורוד במיוחד עם גמר עם קבוצת הילדות וגמר בנערות ב' הן רוצות להשלים את הרצף ולהעפיל לגמר גם בנערות א' ולהפוך לקבוצה הראשונה מאז ראשל"צ ורעננה שעושה את זה. 

אחרי שרמה"ש עשתה את שלה נגד רעננה והעמק הדיחה את חולון השתיים נפגשו לסדרת חצי הגמר ולשני משחקים שונים לחלוטין. אם במשחק הראשון עמק יזרעאל שלטה מהפתיחה, הוליכה ברוב שלבי המשחק כולל עד יתרון 25 הפרש לפני הניצחון בהפרש דו ספרתי, הגיע משחק הגומלין ברמה"ש כשגם כאן, המארחת, שלטה מהפתיחה הובילה ברוב שלבי המשחק ביתרון דו ספרתי וניצחה, ניצחון משכנע, עם 15 נקודות יתרון בדרך למשחק שלישי ומכריע שיתקיים ביום רביעי הקרוב.

משחק שלא צפויים משחקים מקבילים לו, כך שכל מי שיש לו אפשרות ושעתיים פנויות שיעשה לעצמו טובה ויגיע למשחק שלוקחות בו חלק לא מעט משחקניות המובילות של נבחרות הנערות והקדטיות.

 

משחק מס' 1: הפועל עמק יזרעאל 68 - א.ס. רמת השרון 58

עמק יזרעאל פתחה טוב את המשחק עם לחץ על כל המגרש שהשאיר את רמה"ש על נקודה אחת  במשך 3 דקות, ובמקביל נעמה הלוי ואורי אהרוני עם שלשות העלו אותה ליתרון 1:8. האורחת התעוררה והחלה גם היא ללחוץ בהגנה ובמקביל איפסה את היד בהתקפה עם נקודות של שירה בן אלי ואנחנו בשוויון 10 אחרי 5 דקות של כדורסל. החצי השני של הרבע המשיך עם קצת חילופי סלים כשבין לבין רמה"ש מצליחה לעלות ליתרון 4, אבל אז הלוי שוב לקח את המשחק על עצמה ועם 7 רצופות כולל שלשת באזר משוגעת מהחצי קבעה 16:19 מקומי בתום הרבע הראשון.

יזרעאל המשיכה במומנטום לתוך הרבע השני ועם כמה חטיפות ונקודות יפות בצבע כולל סל בחדירה של ליאן אשל הגדילה את הפער ל-18:25, יתרון שנשמר עד הירידה להפסקה ובמחצית 33:41. האורחת מרמה"ש קלעה את הסל הראשון של המחצית השניה, אבל אחריו נתקעה ולא קלעה יותר סלי שדה ברבע השלישי. בצד השני קיבלו מופע שלשות של עמק יזרעאל ונקודות קלות של הלוי שהקפיצו את הפער ל-20 הפרש ומשם המשיך לצמוח כששלשה נוספת הפעם מידיה של אשל חתמה את הרבע השלישי ב-36:61 מקומי. רמה"ש עלתה לרבע האחרון והראתה שהיא עדיין לא ויתרה על המשחק. היא אמנם הצליחה לקזז את הפער משלשות של נר ובן אלי אבל כשתי דקות לסיום ובפיגור 10 נקודות, המומנטום האורח נגמר והעמק הצליחה בזמן הנותר לשמור על היתרון הדו ספרתי בדרך לניצחון.

קלעו להפועל עמק יזרעאל:
נעמה הלוי 39 (6 שלשות), ליאן אשל 12, יולי טל 7, יעלי אורן 5, אורי אהרוני 3, אלה דוידסון 2.

קלעו לא.ס רמת השרון:
שירה בן אלי 20, רוני נוה 17, אלה נר 7, גלי רוטשילד 7, רותם ורסנו 3, נעמי כהן מינץ 2, אריאל סלומון 2.

משחק מס' 2: א.ס רמת השרון 65 - הפועל עמק יזרעאל 50

מארחת שלטה במשחק כבר מההתחלה, ואחרי שפתחה אותו עם יתרון 2:8 המשיכה לברוח וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 8:20, מהן 7 נקודות של אלה נר ברבע ראשון מצויין ויחד עם דקות טובות של שירה בן אלי. עמק יזרעאל, שקלעה רק 3 סלי שדה ברבע הראשון פתחה טוב את הרבע השני ועם שלשה של מיקה ינאי ונקודות של נעמה הלוי ויולי טוב והורידה את הפער לאזור ה-7-8 הפרש והצליחה להישאר קרובה, אך סיום רבע טוב של רמה"ש עזר לה לברוח שוב ובירידה להפסקה היא הובילה 23:37,עם 6 נקודות רצופות של רוני נווה הצעירה ועוד 2 של בן אלי.
הרבע שלישי התחיל דומה כשעמק יזרעאל שוב הצליחה להוריד את הפער לחד ספרתי (אורן, הלוי וטל). ההפרש נשמר סביב ה-9-11 לאורך הרבע, רמה"ש אמנם לא הצליחה לברוח אך ידעה לשמור על יתרון דו ספרתי 40:50 בעוד ברבע טוב של אלה נר ושלשה חשובה של גלי רוטשילד. תחילת רבע אחרון רמה"ש הגדילה את הפער כשעמק יזרעאל המשיכה לרדוף אבל לא הצליחה להוריד בצורה משמעותית את ההפרש.
המארחת שמרה על מרחק ביטחון סביב ה-12 הפרש עד לסיום בו כאמור ניצחה והשוותה את הסדרה ל-1-1.

קלעו לא.ס רמת השרון:
אלה נר 17, שירה בן אלי 15, רוני נוה 12, גלי רוטשילד 10, אריאל סולומון 6, יערה ים 2, נעמי כהן מינץ 2, רותם ורסנו 1.

קלעו להפועל עמק יזרעאל:
נעמה הלוי 15, יולי טל 13, מיקה ינאי 10, יעלי אורן 6, בר קין 2, אלה דוידסון 2, אורי אהרוני 2.

 

הפועל ראשון לציון - מכבי חיפה (2 - 0 לראשל"צ בסדרה)

מכבי חיפה עשתה בשנתיים האחרונות צעדים לקידמת הבמה בליגת הנערות, התברגה בצמרת והשנה בעונה טובה הצליחה להגיע לגמר גביע המדינה ולחצי הגמר על האליפות. למרות יכולות טובות של תמר זינגר ודניאלה גיל ולסירוגין גם שמר וליפשיץ שהרשימו, מול ראשל"צ הורגשו פערי הרמות והירוקות יודעות שאולי מול יריבה אחרת היו יכולות גם להעפיל לגמר היסטורי, אלא שהשנה ראשל"צ היא ליגה בפני עצמה ובשני המשחקים ברחו האדומות להפרש דו ספרתי כבר בשלב מוקדם (למשל 18:46 היה יתרונה במחצית של המשחק הראשון). כך הכריעו את ההתמודדות בשני משחקים ובניצחונות גדולים. 

משחק מס' 1: הפועל ראשון לציון 80 - מכבי חיפה 40

קלעו להפועל ראשל"צ:
הילה קארש 25, רומי אלבז 16, עמית טרנר ורוני גופר 11, דוריאן דהן סוויץ 8, רומי עובד 4, תהל קוור 3, נגה אטינגר 2.

קלעו למכבי חיפה:
דניאלה גיל 19, תמר זינגר 7, רוני ברק 5, מיקה דנה 3, ליהיא שמר, שירה סלומון ונעה ליפשיץ 2 כ"א.

משחק מס' 2: מכבי חיפה 47 - הפועל ראשון לציון 77