נערות א': רמה"ש בחצי הגמר

שלב רבע הגמר המשיך אמש כשרמת השרון ברבע רביעי מוחץ הצליחה לנצח ברעננה ולעלות לחצי הגמר. לראשונה מאז 2015 רעננה לא תהיה חלק מהגמר על האליפות. עמק יזרעאל וראשל"צ עלו ליתרון 0-1 בסדרות שלהן. הערב: חיפה וכפ"ס פותחות את הסדרה שלהן.


| שי ברק

 

משחקי רבע הגמר נפתחו בשבוע שעבר במשחק מוקדם בין רמה"ש ורעננה, אך השבוע יצא לדרך השלב באופן רשמי כששני משחקים נוספים נפתחו ובהם הראשונה בצפון (עמק יזרעאל) והראשונה בדרום (ראשון לציון) שמרו על הביתיות ועלו ליתרון בסדרות הטוב מ-3.  משחק רביעי ייתקיים היום (שני, 25.4) כשמכבי חיפה תארח את הפועל כפ"ס בסדרה מסקרנת. נערות כפ"ס וביניהן שחר גרנות, עלמה כהן ואופיר וינטרוב יגיעו לחיפה עם גביע האיגוד לנשים בו זכו רק אמש בניצחון על עירוני נתניה ועם התואר האישי הראשון שלהן ינסו לנצל את המומנטום ולהעביר אליהן את הביתיות בדרך אולי גם לאליפות בנערות.

בינתיים הסדרה בין רעננה ורמה"ש הוכרעה. רעננה שיחקה מצוין שלושה רבעים, אך זה לא הספיק ואחרי ריצת 1-14 של רמה"ש ברבע המכריע, האדומות העפילו לחצי הגמר ולראשונה מזה 7 שנים מכבי רעננה לא תשחק בגמר על האליפות. הפעם הקודמת שזה קרה זה היה בשנת 2015 אז טל יעקב, שיר לוי, הדר חדד ושקד טייר הובילו את המועדון הצעיר של ראשל"צ לאליפות ראשונה בתולדותיה. מהצד השני, א.ס רמת השרון עושה צעד גדול לגמר ראשון לראשונה מאז 2009.

 

מכבי רעננה 58 – א.ס רמת השרון 75

(א.ס רמת השרון מנצחת 0-2 ועולה לחצי הגמר)

ברעננה שהפסידו במשחק הראשון ברמה"ש, לא רצו לראות את העונה מסתיימת בשלב מוקדם וקיוו להחזיר את הסדרה למשחק שלישי ומכריע. ברמה"ש הגיעו נחושות לסיים את ההתמודדות ולא להסתבך ובמשך 3 רבעים התנהל משחק צמוד ושקול בין הקבוצות. רמה"ש פתחה טוב יותר את המשחק ועם דקות טובות של רוני נוה ואלה נר ועלתה ליתרון חמש נקודות לפני שריצתה 0-8 של רעננה הפכה את את התוצאה ועלתה ליתרון 12:15. גולוד ושוסטר קלעו לסירוגין והוליכו את רעננה ליתרון כשששירה בן אלי מרמה"ש ענתה בכל פעם כדי להשאיר את קבוצתה בתמונה ועם 8 נקודות ברבע הראשון קיזזה את ההפרש לנקודה בלבד, 18:19 לרעננה בתום הרבע הראשון.

הרבע השני המשיך שקול והקבוצות החליפה ביניהן נקודות. שוסטר עם סלה וברייטמן השאירו את רעננה על יתרון קטן, כשברמה"ש עלתה אריאל סולומון על הלוח ועם שלשה בתחילת הרבע ו-9 נקודות ברבע השני הובילה את רמה"ש למהפך ויתרון 30:33 בהפסקה. ברעננה שנראו טוב, למרות הפיגור במחצית, הבינו שיש עוד 20 דקות שחייבות לנצח כדי שהעונה לא תסתיים ותמר ברייטמן פתחה את הרבע השלישי טוב עם 2 שלשות ובסך הכל 10 נקודות רצופות העלתה את רעננה ליתרון 37:42 וגם שמרה עליו  עד לסיומו. סלה וברייטמן עוד המשיכו והשארו אל רעננה ביתרון 4 לקראת הרבע המכריע.

אבל לרבע האחרון רעננה פשוט "לא עלתה", אין דרך להסביר את הפער בין הרבע השלישי לאחרון, רמה"ש הגיעה נחושה, שיחקה הגנה חזקה ורצה וברעננה נתקעו. ורסנו קלעה ראשונה, בן אלי הוסיפה נקודות מהקו ואחריה גם נוה וסולומון וביחד רמה"ש רצה 1-14 מדהים 54:63 והכריעה את המשחק. סל שדה יחיד קלעה שוסטר לזכותה של רעננה ברבע אך גם זה לא עזר כשרמה"ש חצתה ליתרון דו ספרתי וברחה לניצחון גדול כשההפרש התקרב ל-20 נקודות וברבע אחד ענק רמה"ש השלימה ניצחון כפול והעפילה לחצי הגמר שם תפגוש את המנצחת בין העמק וחולון.

קלעו למכבי רעננה:
תמר ברייטמן 15, גילי גולוד 15, אלה שוסטר 13, נגה סלה 5, קטיה ויליקי 4, ליעד פסטרנק 3, מיכאלה יעקובוביץ 3.

קלעו לא.ס רמת השרון:
שירה בן אלי 21, אלה נר ואריאל סולומון 15 כ"א, רוני נוה 14, רותם ורסנו 4, נעמי כהן מינץ 2, עפרי מנור 2, יערה ים 2.

 

הפועל עמק יזרעאל 70 – אליצור חולון 63

(עמק יזרעאל מוליכה 0-1 בסדרה)

זו אחת הסדרות היותר מסקרנות כשלמרות שמדובר במפגש בין הראשון בצפון לרביעית בדרום, חולון ממש לא נראית כמו "עולה אחרונה" לרבע הגמר. השחקניות של רועי איזנברג הגיעו בכושר טוב לישורת האחרונה של הליגה וגם במשחק החוץ בעמק הראו שלא נופלות מהיריבה, הובילו בלא מעט משלבי המשחק ובשום שלב אף אחת מהקבוצות לא הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. משחק שנע סביב 5 הפרש לפה או לשם הסתיים במחצית שניה טובה יותר של עמק יזרעאל ששמרה על הבית ותנסה לנצח בחולון כי במשחק שלישי נראה שהכל יהיה פתוח.

חולון הפתיעה את היריבה כשהגיעה מוכנה ברבע הראשון, בעיקר הגנתית, ועצרה את נעמה הלוי הכוכבת המקומית על סל שדה יחיד מה שהוביל את היריבה להוביל בסוף הרבע הראשון. העמק פתחה את המשחק טוב יותר ועלתה ליתרון 8:12 עם שלשות של נעמה הלוי, יולי טל ויעל אורן. בצד השני 9 נקודות של מור שבתאי ועוד שלשה של נועה ושדי הובילו את חולון להפוך את התוצאה בדרך ליתרון 12:13 שנשמר עד סוף הרבע (17:18 לחולון).

הלוי קלעה גם את הסל הראשון ברבע השני ואחריה אלה דוידסון הוסיפה נקודות משלה ויחד עם ליאן אשל החזירו את העמק ליתרון 20:23. ושדי עם 7 נקודות משלה החזירה את חולון ליתרון 4 ואז התעוררה נעמה הלוי. מ-23:27 לחולון לקחה אחריות וקלעה 14 נקודות רצופות מתוך 18 שלקעה ברבע השני. ועם שלשה של אורי אהרוני העמק חזרו ליתרון וגם ירדו להפסקה כשהן מוליכות 42:44, בחולון מתתיהו וקבדה שמרו את האורחות קרוב.

המשחק הצמוד המשיך גם במחצית השניה, עם שלשות של הלוי, טל וינאי העמק שמרו על יתרונן כשחולון רדפה עם נקודות של מתתיהו וכחלון, העמק הובילה 55:58 בסוף הרבע השלישי והגדילה את יתרונה בפתיחת הרבע האחרון עם שלשה שלישית של טל ונקודות של אהרוני. בחולון התקשו למצוא את הטבעת למעט שבתאי אף אחת לא הצליחה לקלוע מהשדה, אך ההגנה החולונית ונקודות מהקו של מתתיהו וקבדה קירבו את האורחות עד 63:65, אך לא יותר. מכאן ובדקות הסיום חולון לא קלעה עוד ונעמה הלוי עם 5 נקודות מהקו קבעה את תוצאת הסיום. העמק בתום משחק קשה שמרה על הבית ויוצאת למשחק חוץ קשה עוד יותר.

קלעו להפועל עמק יזרעאל:
נעמה הלוי 36, יולי טל 11, יעלי אורן 5, אורי אהרוני 5, ליאן אשל 4, אלה דוידסון 4, מיקה ינאי 3, בר קין 2.

קלעו לאליצור חולון:
נועה ושדי 14, ליבי מתתיהו 14, מור שבתאי 13, הודיה קבדה 8, רביד פסר 6, רותם כחלון 5, אליסה רוזנפלד 2, שני סבן 1.

הפועל ראשון לציון 109 – הפועל גלבוע מעיינות 18

(הפועל ראשל"צ מוליכה 0-1 בסדרה)

הצהרת כוונות מרשימה להפועל ראשל"צ שבמשחק הראשון בשלב רבע הגמר מול יריבה מהצפון קלעה במחצית הראשונה כבר 70 נקודות ונראתה ב"ליגה אחרת". כזכור ראשל"צ גם ניצחה בהפרש גבוה את חיפה בגמר גביע המדינה, כך שהפערים בין הראשונה והחמישית היו ברורים מהפתיחה.

אין הרבה מה לכתוב על המשחק, כשמהפתיחה השליטה היתה של המקומיות שסיימו את הרבע הראשון ביתרון 26:3 והרבע השני היה התקפי הרבה יותר. רומי אלבז עם 12 נקודות ברבע השני וראשל"צ שקלעה 6 שלשות הובילו ריצה גדולה עד 11:70 בהפסקה ומשם המשחק היה לפרוטוקול בלבד.  רוני גופר עם 17 נקודות במחצית הראשונה הובילה את קבוצתה מהפתיחה, כשטרנר, דהן סוייץ' וקראש מסייעות לה ברבע הראשון וכאמור אלבז עם קוור ברבע השני וביחד ראשל"צ נראתה ושיחקה כאלופה.

כעת הסדרה עוברת לגלבוע כשניצחון חוץ של ראשל"צ, שטרם הפסידה העונה בכל המסגרות, יעלה אותן לחצי הגמר.

קלעו להפועל ראשון לציון:
דוריאן דהן סוייץ' 25, רוני גופר 24, רומי אלבז 19, עמית טרנר 14, הילה קארש 12, תהל קוור 10, נגה אטינגר 5.

קלעו להפועל גלבוע מעיינות:
ליהיא שחם 6, עמית סרויה 4, מורג'אן סעדה 4, נטע חן 4.