נערות א': רמה"ש וחולון מתברגות בצמרת

השתיים גברו על כפ"ס והוד"ש, פתחו פער של 2 נקודות מהן בקרב על הכניסה לפלייאוף העליון. ראשל"צ בנוהל נשארה מושלמת עם ניצחון על לב ירושלים, שהפסידה בסופ"ש גם להוד"ש במשחק השלמה. מכבי חיפה עם 2 נצחונות (על רעננה וגלבוע) והאקדמיה עם ניצחון על נתניה השוו את מאזנן לזה של עמק יזרעאל בצמרת הבית הצפוני.


| safsal

בית עליון דרומי:

1. הפועל ראשל"צ 0-14
2. א.ס. רמה"ש 4-10
3. אליצור חולון 5-10
4. מכבי הוד"ש 5-8
5. הפועל כפ"ס 6-8
6. הפועל לב ירושלים - 10-4

 

א.ס. רמה"ש - הפועל כפ"ס 53:69

אם נשים רגע את הפועל ראשל"צ בצד, רמה"ש היא הקבוצה הכי חמה בבית העליון הדרומי' אחרי שהספיקה לנצח מאז פתיחת הבית העליון 4 משחקים כולל פעמיים את כפ"ס. אמש היה אחד מאותם שני נצחונות, בעיקר הודות לרבע שלישי קטלני במיוחד. לפני זה קיבלנו מחצית ראשונה שקולה יחסית. ברבע הראשון שירה בן אלי ואלה נר המקומיות החליפו סלים עם אופיר וינטרוב שהציגה רבע ראשון אישי נהדר (8 נק') והובילה את כפ"ס ליתרון קל 15:13. ברבע השני נר המשיכה להוביל את ההתקפה של רמה"ש שהצליחה להפוך את התוצאה וירדה להפסקה כשהיא ביתרון 28:30.

ואז כאמור הגיע הרבע השלישי. כפ"ס לא הייתה בעניינים לא בהגנה ולא בהתקפה, כשמנגד נוה ובן אלי חגגו בצבע הירוק ועם רבע חזק של 5-24 רמה"ש ברחה ליתרון 33:54 מפתיע במיוחד. ברבע האחרון כפ"ס חזרה להראות טוב בהתקפה כולל כמה שלשות של עלמה כהן וגרנות, אבל לא הצליחה לצמצם משמעותית את הפער. רמה"ש שגם היא קלעה מבחוץ הצליחה לשמור על יתרון דו ספרתי עד לסיום.

קלעו לא.ס רמת השרון:
שירה בן אלי 18, אלה נר 17, רוני נוה 14, גלי רוטשילד 13, עופרי מנור 5, אריאל סולומון 2.

קלעו להפועל כפ"ס:
עלמה כהן 17 (4 שלשות), שחר גרנות 15, אופיר וינטרוב 12, מאיה זילברשלג 4, אלה הדר 3, שירה צוקר 2.

 

אליצור חולון - מכבי הוד השרון 43:69

יחד עם ליבי מתתיהו שחזרה לשחק אחרי שנה מחוץ למגרשים עקב פציעה ותרמה 10 נקודות, חולון גברה בביתה על את הוד השרון ושמרה על המקום השלישי. חולון פתחה את המשחק חזק כשמור שבתאי, שני סבן ונועה ושדי קולעות בקלות בצבע, ובמקביל הציגה הגנה טובה שהובילה אותה ליתרון 3:20 בתום 10 הדקות הראשונות של המשחק. הרבע השני כבר היה יותר שקול כשבצד של הוד"ש שירה הלוי איפסה את היד והצליחה להוריד את ההפרש ל-19:29.

חולון שקלעה רק 9 נקודות ברבע השני עלתה יותר חדה לרבע השלישי כשהפעם היו אלו הודיה קבדה ומור כחלון שהובילו את ההתקפה והגדילו את ההפרש. בצד השני הלוי המשיכה לספק נקודות להוד"ש יחד עם טל הבר, אבל לא מספיק כדי להישאר קרוב כשחולון ברחה שוב וסיימה את הרבע השלישי ביתרון 35:54. הרבע האחרון לא שינה יותר מדי כשהמארחת שמרה על הפער הדו ספרתי בדרך לניצחון.

קלעו לאליצור חולון:
מור שבתאי 16, הודיה קבדה 14, רותם כחלון 14, ליבי מתתיהו 10, נועה ושדי 8, שני סבן 5, רביד פסר 2.

קלעו למכבי הוד השרון:
שירה הלוי 18, טל הבר 12, נטע פייגנבוים 7, שירה זלינגר, נועה גורדון ומאיה ליבל 2 כ"א.

 

הפועל לב ירושלים - הפועל ראשון לציון 66:38

גם בלי הילה קארש, הפועל ראשל"צ לא התקשתה לנצח במשחק חוץ את לב ירושלים במפגש הקצוות של הבית העליון. ראשל"צ אומנם קלעה בקצב פחות טוב מהרגיל שלה וירדה לראשונה העונה מ-70 נקודות למשחק, אבל זה עדיין היה משחק בשליטה מוחלטת שלה ושמהר מאוד הפך לחד צדדי. 

קלעו ללב ירושלים:
לירי הירשהורן 14, תמר גרינבוים 12, קרני ארוטשאס 7, הדר מור יוסף 5.

קלעו להפועל ראשון לציון:
רוני גופר (4 שלשות) ודוריאן דהן סוויץ 16 כ"א, נגה אטינגר 15, רומי אלבז 10, עמית טרנר 8, תהל קוור 1.

 

מכבי הוד השרון - הפועל לב ירושלים 58:66

חודש ושבוע הוד"ש לא שיחקה משחק בליגה, ובסופ"ש האחרון החל הלוז העמוס של משחקי השלמה שמחכה לה. לפחות היא פתחה אותו ברגל ימין עם ניצחון ביתי על ירושלים. ב-4 הדקות הראשונות של המשחק ראינו קצב נהדר של קליעה, כזה שלא רואים בכל יום בליגת הנערות במשחק שהוא לא של ראשל"צ, אבל בהמשך האחוזים התיישרו והקצב פחת משמעותית. הוד"ש הובילה לאורך כל המשחק עם יכולת התקפית טובה של נטע פייגנבויים, ויכולת הגנתית טובה של שירה הלוי שניצלה את הגובה שלה וחילקה חופשי חסימות לשחקניות ירושלים וחטפה גם לא מעט כדורים. 

אחרי שהרבע הראשון נשמר עם יתרון קל לזכות המארחת, ברבע השני היא כבר ברחה ליתרון דו ספרתי שנשמר כמעט עד לסיום והגיע בשיא ל-21 הפרש. ירושלים הצליחה פעמיים לגלות אופי ובדקות טובות צמצמה חזרה לחד ספרתי, כולל קאמבק משוגע ברבע האחרון שהוריד תוך 2 דקות למינוס 8 בלבד, אבל לא יותר מזה. הוד"ש הצליחה לשמור על היתרון שלה וניצחה כאמור. 

קלעו להוד השרון:
נטע פייגנבוים 29, שירה הלוי 15, מאיה ליבל 12, נועה גורדון 4, טל הבר, גילי רוברט ויעל ענבר 2 כ"א.

קלעו ללב ירושלים:
הדר מור יוסף 21, קרני ארוטשאס 17, לירי הירשהורן 13, תמר גרינבוים 5, נעה לרזה 2.

 

בית עליון צפוני:

1. אקדמיית וינגייט 2-12
2. מכבי חיפה 2-12
3. הפועל עמק יזרעאל 2-12
4. מכבי רעננה 7-7
5. הפועל גלבוע מעיינות 8-6
6. אליצור עירוני נתניה 9-5

 

מכבי רעננה - מכבי חיפה 85:60

כשהשתיים נפגשו בפתיחת הבית העליון בחיפה, קיבלנו משחק צמוד ודרמטי בסיומו חיפה השיגה ניצחון דחוק. אמש זה כבר היה אחרת, כשחיפה ניצחה בקלות את רעננה ורשמה ניצחון 11 ברציפות במסגרת הליגה. דניאלה גיל שנעדרה מהמשחק הקודם של הנערות מול גלבוע (ראו 2 פסקאות למטה) חזרה חדה מאוד בצבע וסיימה עם 29 נקודות. רעננה מנגד כבר עם 3 הפסדים רצופים, וביום חמישי מחכה לה משחק חשוב מאוד נגד נתניה בקרב על הכניסה לפלייאוף העליון.

 

אליצור עירוני נתניה - אקדמיית וינגייט 62:37

משחק חד צדדי נוסף היה לנו בנתניה שם האקדמיה שוב ניצחה את השכנה שלה באופן דומה למפגש בין השתיים מלפני שבועיים. יכולת טובה של ליאל לייבוביץ הצליחה להשאיר את נתניה בתמונה ברבע וחצי הראשונים, אבל כשהאקדמיה החלה לברוח היא לא עצרה. אחרי שעצרה את נתניה על 3 נקודות בלבד ברבע השלישי, עלמה רשלבך, שיראל נחום וליאם בסטקאר הובילו את ההתקפה האורחת שהגדילה את הפער עוד ועוד עם התקדמות המשחק. 

קלעו לאליצור עירוני נתניה:
ליאל לייבוביץ 8, סטפני אוקסנקרוג ותמר כהן 6 כ"א, ירוס קסה ושלי פרידמן 5 כ"א, ליפז סמואל 4, מעיין זיידל 2, הילה יוגב 1.

קלעו לאקדמיית וינגייט:
עלמה רשלבך 12, שיראל נחום וליאם בסטקאר 9 כ"א, יהלי לוי 7, מיה ניקוליץ 5, עופר כספי, מאי בייקו, הדר דניאל ודאשה סמרו 4 כ"א, לי טייכמן וגל רביב 2 כ"א.

 

מכבי חיפה - הפועל גלבוע מעיינות 61:67

קצת יותר צמוד היה לנו במשחק השלמה נוסף שנערך ביום חמישי. במשחק הראשון של העונה אי שם באוקטובר גלבוע הפתיעה בבית וניצחה את חיפה, אבל מאז חיפה התחברה והתחזקה והיום נחשבת לעדיפה על הנייר. ולמרות זאת - גם הפעם גלבוע נתנה פייט רציני. כבר מהפתיחה ראינו משחק שקול וצמוד, כשהרבע הראשון הסתיים ביתרון קל 12:14 מקומי. חיפה פתחה טוב את הרבע השני עם נקודות של תמר זינגר והצליחה לברוח לפלוס 8, אבל גלבוע עם יעל פרחי ומורג'אן סעדה בצד השני הצליחה להפוך את התוצאה. עד המחצית קיבלנו חילופי סלים ושלשות (טופז מרץ עם 2 לחיפה, עמית סרויה עם 2 לגלבוע) ויורדים למחצית ב-33:34 ירוק.

המשחק המשיך ללכת צמוד צמוד גם במחצית השניה, כשברובה חיפה שמרה על יתרון קל. חיפה הציגה מטווח שלשות, כשמנגד סעדה המשיכה לקלוע בצבע לזכות האורחת באדום, ואנחנו ב-47:50 בתום הרבע השלישי. כאמור הדרמה לא נעצרה שם, וגם הרבע האחרון היה הפכפך כששוב גלבוע הצליחה לעלות ליתרון קל של 3 הפרש. אבל במאני טיים גלבוע לא מצאה את הסל, וחיפה עם סלי קלאץ' הצליחה לפתוח פער קל שהספיק לה כדי לסיים עם הניצחון.

קלעו למכבי חיפה:
תמר זינגר 28, טופז מרץ 14 (4 שלשות), מיקה דנה 7, ליהיא שמר 5, יובל טאו ורוני ברק 4 כ"א, יערה ליכטנטריט 3, ניקול סיניצקי 2.

קלעו להפועל גלבוע:
מורג'אן סעדה 22, יעל פרחי 10, עמית סרויה 9, ליהיא שחם 8, נגה הרן ונטע חן 5 כ"א, עדי פירדמן 2.