נערות: נס ציונה ומג'דל העפילו לעל

הפועל מג'דל כרום ניצחה 24:40 את הפועל עירוני אעבלין וסיימה ראשונה בבית הצפוני, אחרי שבתחילת החודש ניצחה גם את מכבי עירוני כרמיאל 53:45. בדרום הפועל נס ציונה גם כן רשמה שני נצחונות - 74:44 על הפועל כפ"ס ו-39:74 על הפועל פ"ת והעפילה לראשונה לליגה הבכירה. (צילום: גלעד חזון)


| safsal

 

הפועל מג'דל כרום והפועל נס ציונה - אלו השתיים שהעפילו העונה לליגת העל לנערות א'. השתיים ניצחו את בית הגמר המחוזי, כל אחת במחוז שלה, והעפילו לליגה הבכירה לקראת העונה הבאה. בעוד נס ציונה שרשמה עוד צעד בהתקדמות של מחלקת הנערות של המועדון בטוחה בהשתתפות שלה בליגה, יהיה מעניין לראות אם מג'דל כרום תממש את העליה שכן בעבר כבר יכלה לשחק בליגה הבכירה.

 

בית דרומי: הפועל נס ציונה - הפועל פ"ת 39:74

מחלקת הנערות של נס ציונה ממשיכה בהתקדמות היפה שלה בשנים האחרונות, ואחרי תארים וגמרים בגילאים הצעירים, גם קבוצת הנערות שלה מגיעה לבמה המרכזית ומעפילה לליגת העל. השבוע נס ציונה גברה במשחק חד צדדי על הפועל פ"ת, ויחד עם הניצחון במשחק הקודם על הפועל כפ"ס צעירות סיימה ראשונה בבית הדרומי וכאמור זכתה בכרטיס לליגת העל.

פ"ת הגיעה למשחק בידיעה שרק ניצחון בהפרש מאוד גבוה יזכה אותה בכרטיס לליגת העל אחרי שהפסידה לכפ"ס, אבל כבר מהפתיחה היה ברור לאן המשחק הזה הולך. מעיין כהן הובילה את ההתקפה המקומית כשנס ציונה פתחה פער כבר בתחילת המשחק, ויחד עם 6 רצופות של איילה אורן המארחת הובילה 10:25 בתום הרבע הראשון. המגמה נמשכה גם ברבע השני כשנס ציונה פשוט עדיפה משני הצדדים. אל אורן הצטרפו גם איילה רובין ודורין קראוזה והפער המשיך וטיפס ל-18:44 בירידה להפסקה.

המחצית השניה לא שינתה הרבה. נס ציונה הורידה קצת רגל מהגז וקלעה בעיקר מבחוץ, ושמרה על היתרון המבטיח שלה. פ"ת קיבלה קצת נקודות מהילי עוז וברית ניר, אבל זה לא עזר לה יותר מדי. נס ציונה ניצחה גם את שני הרבעים הבאים, ובסופו של דבר את המשחק בתוצאה 39:74.

קלעו לנס ציונה: מעיין כהן 22, איילה אורן 16, דורין קראוזה 12, איילה רובין 11, מיכל ששון 8, עלמה זילברמן 5.

קלעו לפ"ת: דניאל דוייב 11, הילי עוז 9, נעם לוי 6, ברית ניר 5, דנה עומר 4, פז תשובה ועדי תקווה 2 כ"א.

 

בית צפוני: הפועל מג'דל כרום - הפועל עירוני אעבלין 24:40

אחרי שניצחו את הקבוצה השלישית בבית מכבי עירוני כרמיאל, מג'דל כרום ואעבלין נפגשו למשחק אחד ראש בראש על הכרטיס הצפוני לליגת העל. אעבלין שאשתקד עוד הייתה בליגת העל קיוותה לחזור לשם הקיץ, אבל ירדה מנוצחת אחרי ערב פחות מוצלח מבחינה התקפית. גם מג'דל המארחת לא קלעה יותר מדי, אבל היה לה את שחקניות הליגה הלאומית אעישה חיג'אזי ודוניא חדיד שהובילו את ההתקפה שלה לאורך כל המשחק בדרך לניצחון.

מג'דל שמרה על יתרון קל לאורך הרבע הראשון (5:10), והמשיכה עוד קצת להגדיל את הפער ל-13:25 בתום המחצית הראשונה. ברבע השלישי שתי הקבוצות לא היו בעניינים וקיבלנו רק 2 סלים ו-5 נקודות בסה"כ, כולן בצד של מג'דל שהגדילה את יתרונה ל-13:30. ברבע האחרון שתי הקבוצות חזרו לאפס את היד, כשהמארחת מצליחה לשמור על היתרון שלה ומנצחת בסיום 24:40.

קלעו למג'דל כרום: אעישה חיג'אזי 19, דוניא חדיד 11, איה בדרהאן, סילינא חדאד, רים עואד, עדן היב ודיא דים 2 כ"א.

קלעו לאעבלין: מירא יעקב 9, מאיה חור 7, ג'וליית עזאם 6, אמל בסיס 2.