אין הפתעות - חיפה וראשל"צ בגמר

מכבי חיפה והפועל ראשל"צ השיגו שתיהן נצחונות בפערים דו ספרתיים גבוהים במשחק הראשון, והערב הם השלימו את המשימה ועלו לגמר גביע. חיפה סיימה את משחק החוץ שלה בעמק בשוויון 77, ראשל"צ שוב הביסה בבית את רעננהה 33:97. עבור ראשל"צ זהו גמר שלישי ברציפות ושישי בעשור האחרון, לחיפה זאת הולכת היות הופעה היסטורית. (צילום: הראל שורצברג)


| safsal

 

הפועל עמק יזרעאל - מכבי חיפה 77:77 (בראשון: 51:83 לחיפה)

עם יתרון עצום שסידרה לעצמה במפגש הראשון בחצי הגמר - הערב חיפה השלימה את המשימה, והעפילה לראשונה עם קבוצת נערות א' של המועדון לגמר גביע המדינה. בניגוד גמור למפגש הראשון בין השתיים - המשחק הזה היה הרבה יותר שקול עם מומנטום שהחליף ידיים ושתי קבוצות שהצליחה לפתוח פער סביב הדו ספרתי וגם לאבד אותו.

המשחק נפתח בקצב טוב כשהעמק צולפת מבחוץ וחיפה משחקת פנימה ואחרי 4 אנחנו בשוויון 9. ההגנה המקומית עשתה עבודה טוב על דניאלה גיל בצבע והקשתה עליה מאוד את החיים שם, אבל לחיפה היה גם את תמר זינגר והיא הצליחה במיני מומנטום לעלות את האורחת ליתרון 5. העמק חזרה במהרה לעניינים ועם המשך סגירה טובה של הצבע ונקודות של יעלי אורן וליאן אשל רשמה ריצת 7-0 שהחזירה אליה את היתרון, לפני שסל של גיל חתם את הרבע הראשון בשוויון 18.

המומנטום המקומי המשיך גם ברבע השני, כשעם ריצת 0-8 נוספת היא עלתה ליתרון שיא 18:26. שוב סדרת החטאות של העמק אפשרה לחיפה לצמצם למינוס נקודה בלבד, ובהמשך סל ועבירה של זינגר החזירו את היתרון לחיפה. יזרעאל עוד הצליחה להחזיר זמנית את היתרון אליה, אבל חיפה המשיכה לשלוט במשחק ועם הנעת כדור ושליטה בריבאונד המשיכה לקלוע בקצב טוב ועלתה כבר ליתרון 10 - 32:42. פסק זמן של ירדן עיבל העיר את ההתקפה של יזרעאל, שלשות של הלוי ואורן צמצמו ויורדים להפסקה ב-46:38 ירוק.

קצב סלים איטי קיבלנו בתחילת הרבע השלישי, כשהקבוצות בעיקר החטיאו. העמק עם כמה סלים של הלויה הצליחה לצמצם ל-43:49, אבל חיפה עם צמד שלשות של נעה ליפשיץ וליהיא שמר ברחה שוב בדרך ל-56:43. למרות שהלוי הצליחה לייצר לבד נקודות מדי פעם לזכות העמק, ההגנה של העמק נראתה עייפה וזה מנע ממנה לצמצם עוד יותר את הפער. 64:56 חיפה סוף שלישי.

אמרנו יזרעאל עייפה? כנראה עבר לה. המארחת פתחה נהדר את הרבע האחרון, ועם 3 שלשות מהירות (2 של אורן שסיימה את המשחק עם 6 כאלו) קבעה שוויון 65. חיפה התקשתה לייצר נקודות שלא מקו העונשין, ויזרעאל כבר הצליחה להעלות ליתרון 3 מה שגרר פסק זמן של חיפה. בזמן שנותר עד לסיום המשחק הקבוצות החליפו סלים כשהיתרון מחליף ידיים, עד שבסופן של 40 הדקות עמדה התוצאה על שוויון 77. בגלל שמדובר במשחק גומלין לא התקיימה הארכה והקבוצות נפרדו בתיקו כשחיפה כאמור ממשיכה לגמר הגביע.

קלעו לעמק יזרעאל: נעמה הלוי 44 (8 שלשות), יעלי אורן 20 (6 שלשות), ליאן אשל 11, אלה דוידסון 2.

קלעו לחיפה: תמר זינגר 21, נעה ליפשיץ 18, דניאלה גיל 15, ליהיא שמר 11, טופז מרץ 9, מיקה דנה 2. 

 

הפועל ראשל"צ - מכבי רעננה 33:97 (בראשון: 89:30 לראשל"צ)

בדומה למפגש הראשון בין השתיים שנערך רק לפני יומיים, גם הפעם מחזיקת הגביע ניצחה במשחק חד צדדי את סגניתה שלראשונה מזה 7 שנים (לא כולל העונה בה לא היה גמר) לא תהיה במשחק על התואר. אומנם הפעם רעננה פתחה יותר טוב את המשחק (לא שזה קשה אחרי ה-2 שקלעה ברבע הראשון ביום שישיI, אבל גם כאן כבר ברבע הראשון היה ברור שסנסציה לא תהיה במשחק. עם 9 נקודות של עמית טרנר ו-5 של תהל קוור קלעה ראשל״צ 28 נקודות ברבע הראשון מול 10 של רעננה (ליאל אריאל 6 אישיות). הרבע השני היה הצמוד במשחק, אבל אחריו במחצית השניה המשיכה ראשל״צ לברוח עם טרנר וקארש ברבע השלישי ומטווח שלשות גם ברבע המכריע (אטינגר וגופר 4 שלשות יחד). ראשל"צ אגב סיימה את המשחק עם לא פחות מ-17 (!) שלשות.

קלעו לראשל"צ: עמית טרנר 21, רומי אלבז 16 (4 שלשות), רוני גופר 14, הילה קארש 13, נגה אטינגר ודוריאן דהן סוויץ 10 כ"א, תהל קוור 7, ליאור מדרכי 5, שי לבני 1.

קלעו לרעננה: אלה שוסטר 14, ליאל אריאל 7, גילי גולוד וליאל כהן 5 כ"א, נטע רובין 2.