עתודה: מקום ראשון לנבחרת

בקרב על המקום הראשון ניצחה נבחרת העתודה את ארמניה 102:40 והנחילה להן הפסד בכורה. 11 שחקניות שותפו במשחק וסיימו עם נקודות (למעט רווח הפצועה), הנבחרת גם הוסיפה 36 אסיסטים והשיגה ניצחון גדול. הצטיינו חתוקאי וגבעון (38 נק' יחד) וזינגר (8 אס') המשחק הבא נגד גיאורגיה ברביעי.


| שי ברק

הנבחרת חוגגת מקום ראשון, צילום: FIBA.COM

נבחרת העתודה ישראל 102 - נבחרת העתודה ארמניה 40
הדבר הטוב ביותר שאפשר לכתוב על המשחק הערב הוא "שאין מה לכתוב עליו". אמנם נבחרת ארמניה היא באמת נבחרת חלשה באופן חריג, אבל אנחנו עוד זוכרים את הימים שהתמודדנו מול לוקסמבורג ושוויץ כשווים וכשהנבחרת הישראלית מביסה כמו גרמניה, טורקיה או סלובניה אנחנו יודעים שאנחנו שייכים לדרג א'.
מאמן הנבחרת, טל נתן, הכין היטב את השחקניות שלנו ליריבה שעד למשחק נגד הנבחרת שלנו הוליכה את הבית. הארמניות כמו ישראל הגיעו למשחק במאזן מושלם וללא הפסדים, אבל הכנה טקטית ולחץ מהפתיחה הובילו לריצת 19-3 ברבע הראשון כשאת הנבחרת מוליכות גרזון, ציפל ואמי רינת. את כל 16 הנקודות הראשונות קלעו השלוש שגם חילקו אחת לשניה אסיסטים. רק בסוף הרבע, נעמה הלוי בשלשה ראשונה ונקודות ראשונות בטורניר היתה לשחקנית הרביעית שעלתה על הלוח ברבע ראשון שהסתיים 3:19. המשחק המשיך להיות במעמד צד אחד, הנבחרת לחצה, חטפה (18 כדורים בסך הכל), כפתה על הארמניות 30 איבודי כדור ולא עצרה להביט לאחור ולו לרגע אחד, כשהמחצית הסתיימה בתוצאה 22:54.
במחצית השני המשחק המשיך באותה המגמה, וכששירה חג'ג' ושני ברמן הצליחו לייצר נקודות אז למעשה כל שחקניות הסגל עלו על הלוח. הדקות חולקו שווה בשווה בין כולן כדי לתת לשחקניות לצבור ניסיון ולמובילות לנוח, נעה גבעון (4 שלשות) ואליס חתוקאי היו נהדרות וקלעו יחד 38 נקודות במשחק, הנבחרת שיחקה קבוצתי וסיימה עם 36 אסיסטים קבוצתיים, המשחק שטף, ארמניה נראתה אובדת עצות ובסיום ניצחון ישראלי גדול 40:102 כשארמניה נוחלת הפסד ראשון בטורניר וישראל היא היחידה במאזן מושלם.
מחר עוד יום מנוחה ואחריו תפגוש הנבחרת את גיאורגיה למשחק האחרון בשלב הבתים (רביעי, 17:30)


קלעו לנבחרת העתודה ישראל:
אליס חתוקאי 20 נק', 3 ריב', 2 חט'
נעה גבעון 18 נק', 1 אס', 4 ריב'
עדן ציפל 16 נק', 1 אס', 6 ריב', 1 חט'
ירדן גרזון 16 נק', 7 אס', 2 ריב', 2 חט'
מגי איזה 6 נק', 4 ריב'
נעמה הלוי 6 נק', 6 אס', 2 ריב', 3 חט', 1 חס'
אמי רינת 6 נק', 3 אס', 3 ריב', 1 חס'
תמר זינגר 5 נק', 8 אס', 7 ריב', 8 חט'
שירה חג'ג' 4 נק', 1 אס', 5 ריב', 1 חס'
רותם שוסטר 3 נק', 5 אס', 7 ריב', 2 חט'
שני ברמן 2 נק', 4 אס', 2 ריב'


היריבה הבאה: יוון
בבית המקביל, התקיימו ביומיים האחרונים שני המשחקים שקבעו יוון היא היריבה הבאה של הנבחרת הישראלית. משחק המפתח היה בקרב הצמרת בין טורקיה ויוון. המשחק היה צמוד ברוב שלביו אבל זה מעט מטעה. פערי הרמות היו ברורים, כשטורקיה הובילה במשך 37 דקות במשחק כולל מספר פעמים ביתרון דו ספרתי ואילו יוון הוליכה בסך הכל 26 שניות במשחק. פעם אחת ברבע הראשון 13:15 ופעם שניה ברבע השלישי 35:36. מעבר לכך הטורקיות היו גדולות על היווניות וניצחו בסיום 55:64. ההתקפה היוונית התקשה גם הערב, נגד יריבה נוחה יותר, שוויץ. המשחק נפתח טוב עבור יוון שניצחו את הרבע הראשון 5:17. משם המשחק הפך לצמוד, ההפרש נע סביב 10 נקודות ברוב השלבים עד הבריחה היוונית ברבע האחרון ליתרון שיא של 18 נקודות ובסיום 55:71. לקראת סוף השבוע נספר לכם כל מה שצריך לדעת על היריבה הישראלית ברבע הגמר במשחק שיהיה עבור הקבוצות "הגמר האמיתי" כשהמנצחת בו צפויה לצלוח בקלות את חצי הגמר ולהעפיל לגמר ולדרג א'.
במשחק המקביל יתקיים קרב ענקיות בין טורקיה לגרמניה.