אלופות הליגה הלאומית (הליגה השניה)

* נקראה בעבר גם הליגה הארצית וליגה לאומית ב'

* הטבלה מתייחסת לזהות האלופת כפי שנקבעה בסיום הליגה הסדירה \ בסיום סדרת גמר הפלייאוף (בהתאם לתקופה) ולא לעולות בפועל לליגת העל

* תודה רבה גם לאבי ניניו על איסוף המידע משנות ה-80 וה-90

 

עונה אלופה סגנית שחקנים בולטים מאמן
20/21 הפועל גליל עליון אליצור עירוני נתניה קנדל אנתוני, אלון ספיר, אייזיאה אייזנדורף, אלון ספיר, גבי צ'צ'אשווילי, אדריאן יוטר, אנטוני פישר ברק פלג
19/20 הליגה לא הוכרעה
18/19 מכבי חיפה הפועל גליל עליון סמי גיבנס, ווילי וורקמן, קרון דשילדס, דניאל קופרברג, אנתוני פישר, רומן סורקין דניאל סוסואנה
17/18 הפועל ב"ש מכבי קרית גת סטורם וורן, אנדל קומברבאנץ, אור סולומון, אנתוני פישר, טוני יאנגר, עמית גרשון, אריאל נבון יניב בורגר
16/17 עירוני נס ציונה הפועל ב"ש לי רוברטס, בילי מקשפרד, טל דן, אלעד הופמן, רביב פיטשון, גולן גוט נדב זילברשטיין
15/16 הפועל גלבוע גליל עירוני קרית אתא דמיטרי טרידוויל, ג'ייסון סיגרס, חואקין שוכמן, גיא דותן, רביב פיטשון, אופיר הובר אריאל בית הלחמי
14/15 מכבי קרית גת עירוני קרית אתא טרנס ווטסון, טרוויס רלפורד, אלעד הופמן, יוני ניר, ליאור ליפשיץ, גל איתן נתי כהן
13/14 עירוני נהריה הפועל עפולה נייט מילר, דינמה אודיאקוסה, אופיר הובר, ערן אסנטי, ליאור שגב, גיא דותן רועי חגאי
12/13 עירוני נס ציונה מכבי הוד"ש בילאל בן, טל דן, סיירוס טייט, טל קרפלס, גיל אמיתי, רז זהביאן, איל אנגל נדב זילברשטיין
11/12 הפועל ת"א מכבי "איתי" באר יעקב קרטיס קלי, דמונטז סטיט, מתן נאור, קורי קאר, יונתן שולדבראנד, גל איתן, בר טימור ארז אדלשטיין
10/11 מ.כ. הבקעה הפועל ת"א פול דילייני, סטפן ברדפורד, איתי לב, איתי גרינבוים, נועם מטלון, יחזקאל סקוורר, גיא קנטור אבי אשכנזי
09/10 מ.כ. הבקעה הפועל מגידו אדריאן יוטר, גרי גנדל, יחזקאל סקוורר, איתי גרינבוים, אילון זגורי, גיא קנטור דרור כהן
08/09 ברק נתניה הפועל עפולה טוני וושהאם, אלירן גואטה, אוריה גור, תומר חולי, ראיין לקסר, ערן אסנטי אריק אלפסי
07/08 מ.כ. גבע"ש מכבי חיפה ליאור ליפשיץ, דודו אסרף, ירון להט, משה ברנר, טרנס רוברסון, איתי גרינבוים, דרור כהן אורן אהרוני
06/07 הפועל חולון הפועל ב"ש טוני ווישאם, ראיין לקסר, ירון להט, עדי פרג, תומר אטלס, ניב ברקוביץ, יוסי דדון, ליאור לוי, מאיר בר דוד מיקי דורסמן
05/06 הפועל חולון הפועל עפולה אלכס קארקמו, ראיין לקסר, אילן ברקוביץ, עדי פרג, אורן בן חמו, אור בן גורן, מאיר בר דוד, ליאור לוי מיקי דורסמן
04/05 מ.ס. רמת אפעל עירוני ר"ג דיימון פיטרסון, ירון להט, גלעד מאור, איתי גרינבוים, עופר גולדברג, אייל אלמקייס חנן קרן
03/04 אליצור קרית אתא מכבי פ"ת צ'רלס גוסה, אבי נניקשווילי, שמוליק ברנר, אסף הררי, אורן בן חמו, שקד שוהם, רז מנשה, שניר שוהם שי מינסטר
02/03 מכבי פ"ת אליצור אשקלון ג'ק ג'נינגס, ירון להט, מאיר בר דוד, עופר גולדברג, אייל אלמקייס, ליאור רובינשטיין צבי ירדן
01/02 הפועל ת"א עירוני נהריה אלון שטיין, שמעון אמסלם, דארט בויד, דרור חג'ג', אורי כהן מינץ, ישראל שיינפלד, תומר אטלס אריק שיבק
00/01 הפועל לב השרון אליצור רמלה ג'רון רוברטס, מושון יעקוסי, דורון קרמר, אסף הררי, תומר חולי, דוויט וולטון, אבי מצליח, דני גוט רובי בלינקו
99/00 אליצור גבע"ש אליצור אשקלון ג'ק ג'נינגס, טיק רוג'רס, מוטי בן בסט, יריב רוקני, אורי להב, דרור חג'ג', דור הופמן, מוטי ארואסטי, אסף פוס, רוברט זבולונוב, שיין קליין רומינסקי אריאל בית הלחמי
98/99 הפועל חיפה מכבי קרית מוצקין דארט בויד, ג'סי סולטרס, אבי מצליח צבי הורוביץ
97/98 הפועל ת"א מכבי חיפה יריב רוקני, שמעון אמסלם, קווין ברדשאו, קרטיס מקנטס, גילי מוסינזון, יואב בר, אורי להב עדני דגן / יאיר שרון
96/97 מכבי נתניה מכבי קרית מוצקין רובי בלינקו
95/96 מכבי רעננה אליצור גבע"ש אריק שיבק
94/95 הפועל צפת משה גרשון
93/94 הפועל חיפה מכבי ירושלים לואל האמילטון , מיקי מיטרוביץ, קרל נברסון, אילן ועקנין, איתי פייגלין, מיקי גורקה, יריב גולד רני כהנא
92/93 הפועל עפולה משה גרשון
91/92 הפועל גבת (צפון) ארז אדלשטיין
הפועל גבעתיים (דרום) עופר פלדמן
90/91 מכבי חדרה (צפון) חיים קימלמן
הפועל אילת (דרום) אריק שיבק
89/90 הפועל גבת (צפון) בועז ינאי
בית"ר תל אביב (דרום) יגאל דוידוף
88/89 מכבי קרית מוצקין (צפון)
א.ס. רמת השרון (דרום) אריה מליניאק
87/88 הפועל איתן גבת (צפון) רוני שיפטן
מכבי ראשון לציון (דרום) יהושע רוזין
86/87 מכבי נתניה (צפון) דן ברזילי
אליצור נ"ד רמלה (דרום) יעקובסון/ יעקב אדלר
85/86 הפועל איתן גבת (צפון) רוני שיפטן
הפועל ירושלים (דרום) שימי ריגר
84/85 אליצור נתניה (צפון) מרק זלצר
אליצור קרית אונו (דרום) דן ברזילי/צבי  מלמד
83/84 הפועל גן שמואל (צפון) גרשון דקל
הפועל קרית גת (דרום) יאיר שרון
82/83 מכבי קרית מוצקין (צפון) מולי קצורין
מכבי דרום (דרום) רוני שיפטן
81/82 הפועל בקעת בית שאן (צפון) יוסי הררי
הפועל ירושלים (דרום) יהושע רוזין
80/81 הפועל נהריה (צפון) חיים בוכבינדר
הפועל שער הנגב (דרום) אילן גליצקי
79/80 מכבי חיפה (צפון) מרדכי לדרמן
אליצור תל אביב (דרום) אלי פרידמן/קריאט
78/79 הפועל כפר גלעדי (צפון) מיכה שוורץ
הפועל ירושלים (דרום) אלכס שפירא
77/78 הפועל גן שמואל (צפון) בוב גונן
הפועל חולון (דרום) פיני גרשון
76/77 הפועל חיפה/קרית חיים (צפון) יהושע רוזין
בית"ר תל אביב (דרום) עמיקם ריקלין
75/76 מכבי דרום ת"א (דרום) צבי שרף
הפועל עפולה (צפון) רני כהנא
74/75 הפועל פתח תקוה (דרום) גרוס/שלמה לוצקי
הפועל גן שמואל (צפון) רוני גניולין
73/74 מכבי חיפה (צפון) חיים בוכבינדר
אליצור ת"ר (דרום) שמעון שלח
72/73 הפועל רמת גן (דרום) שמואל יעקובסון
הפועל חיפה (צפון) רני כהנא
71/72 הפועל אשדות יעקב (צפון) אלן פרידמן
הפועל ירושלים (דרום) דוד קמינסקי
70/71 הפועל גבת יגור (צפון) שמעון שלח
בית"ר ירושלים (דרום) דוד קמינסקי
69/70 הפועל משמר העמק / רמת השופט (צפון) אברהם חמו
הפועל פתח תקוה (דרום) צבי לובצקי
68/69 הפועל אשדות אפיקים (צפון) אילן זוהר
הפועל נען (דרום) יצחק כהן
67/68 הפועל ניר דוד (צפון) יגאל דר
בית"ר תל אביב (דרום) שלום קוסובר
66/67 מכבי ר"ג (דרום) אברהם נתנאל
הפועל יגור (צפון) יוסף אבו רשיד
65/66 מכבי פ"ת (צפון) מימון רמבם
אס"א ת"א (דרום) יצחק אלדובי
64/65 הפועל גבת (צפון) איתמר דותן/ש. עוז
בית"ר צפון ת"א (דרום) שלום קוסובר
63/64 הפועל קרית חיים (צפון) אברהם תור
הפועל רמת גן (דרום) אורי  היילבורן
62/63 הפועל בית אלפא זוהר כהן?
61/62 הפועל יגור אורי הולינגר
60/61 מכבי חיפה חיים חנין
59/60 הפועל גבעת ברנר מיכה שמבן
58/59 הפועל גבעת חיים (צפון) דני ארז
הפועל רמת גן (דרום) שלום קוסובר
57/58 מכבי קרית מוצקין (צפון)
הפועל גבעת ברנר (דרום) אברהם טאובר (תור)
56/57 הפועל ירושלים צבי אורנשטיין?
55/56 מכבי חיפה חיים חנין
53/54 הפועל משמר העמק (צפון) עמוס לין
מכבי ירושלים (דרום) אברהם פסח