אודות

ספסל – המור"ק

הכל התחיל ב-1991. חייל משועמם ישב בבסיס והתחיל לאסוף נתונים של טבלאות בוקס-סקורים מהעיתון לתוך מחברת משבצות 40 דף. כמה שנים מאוחר יותר הנתונים הועברו למחשב ובעזרתם החייל שכבר לא היה חייל מצא עבודה בכמה מקומונים ואפילו בערוץ הספורט. ב-1997 לאחר שנחשף לעולם האינטרנט שכנע הבחור שלנו את חברו הטוב, איש המחשבים שלא מבין כלום בכדורסל, להקים אתר כדורסל ישראלי.

באוקטובר 1997 עלה אתר ספסל, שחור משחור, לאוויר. הידיעה הראשונה באתר הייתה על החלפת זרים בגבעת שמואל. שלי קלארק הולך, טרוויס מייז מגיע. מאז נכתבו ב"ספסל" עשרות אלפי ידיעות כדורסל. בעמל רב הוכנו באתר דפים לכל שחקני הליגה עם הסטטיסטיקות שלהם במשך השנים. עם הזמן ועם השנים, הפך האתר לפופולרי וזכה למחמאות.


האתר התרחב והתחיל לכסות את ליגת הנוער וליגת הנערים, ליגות הנשים, הנמוכות, ועוד ועוד. כותבים נוספים החלו להצטרף, אתרים מתחרים צצו להם, משוכללים יותר, לבנים יותר ואפילו מעודכנים יותר. במרוצת הזמן ספסל הפך לבן וטיפה יותר משוכלל, ואפילו היה לנו שרת משלנו עכשיו. ואחרי דם יזע ודמעות, הגענו לאתר הנוכחי.

למרות צניעותנו המפורסמת אנחנו יכולים להגיד בפה מלא: ספסל הוא מותג מוכר וידוע בכדורסל ובהחלט יכול להיקרא כיום "הבית של הכדורסל הישראלי", ועשרות אלפי אוהבי כדורסל שגולשים באתר מדי חודש הם עדות לכך.

אז מי אנחנו ומה הרעיון שמאחורי "ספסל" ?
האמת היא שאף פעם לא גובשה ל"ספסל" אידיאולגיה, אבל האג'נדה הנוכחית היא לקדם את הכדורסל בארץ, כל הכדורסל בארץ. כל אותן ליגות שפחות נחפשות בתקשורת, לצד אלו שכן.

אנחנו לא בדיוק עיתונאים אבל שמחים לפרסם ידיעות בלעדיות וסובלים מכל ידיעה שאנו קוראים באתרים אחרים.
אנחנו אתר צנוע ועני ודל אמצעים שכל כתביו וצלמיו עובדים בהתנדבות אם כי אנחנו חושבים כל הזמן איך להרוויח כסף ולהיות מליונרים מהאתר.

חלקנו מעדיפים לשבת ביציע מאשר להיות על הפרקט, חלקנו מסתובבים על הפרקט כאילו זה הבית השני שלנו.

כולנו אוהבים כדורסל אבל חלק מאיתנו לא תמיד יזהה חילופי הגנות ותרגילים מסובכים.

חלקנו נעדיף ללכת למשחק נערים במחוז השרון או משחק בליגת הנשים מאשר לראות משחק ביורוליג.

אנחנו רוצים רק לקדם את הכדורסל הישראלי ולפרגן לכולם אבל לא פעם ולא פעמיים קטלנו שחקנים ומאמנים.

רובנו אנשי המרכז שמקפחים את הכדורסל בצפון ובדרום, אבל שמחים יותר מכל שגליל עליון לוקחת אליפות נוער או אליצור אשקלון עולה ליגה.

כולנו מתפרנסים מדברים אחרים אבל משקיעים באתר יותר מבכל עבודה אחרת.

נחנו מקווים שתיהנו לגלוש באתר ותחזרו אליו מדי יום
ואם אחד מכם ילך למשחק בזכותנו, אז אנחנו את שלנו עשינו.