איפה היינו ומה עשינו

תאמינו או לא, 'ספסל' חוגג 20 שנות פעילות. אנחנו מתרגשים. אספנו את מיטב הפרוייקטים שאירגנו לאורך השנים, וריכזנו אותם במקום אחד. דרך המחנה שבוטל בגלל המלחמה, שידורי הרדיו מאירופה וכל האולסטארים ועד טורניר ספסל ההיסטורי. מוזמנים להיזכר יחד איתנו.


| miriam
תאמינו או לא, 'ספסל' חוגג 20 שנות פעילות. אנחנו מתרגשים. אספנו את מיטב הפרוייקטים שאירגנו לאורך השנים, וריכזנו אותם במקום אחד. דרך המחנה שבוטל בגלל המלחמה, שידורי הרדיו מאירופה וכל האולסטארים ועד טורניר ספסל ההיסטורי. מוזמנים להיזכר יחד איתנו.

טורניר ספסל - קיץ 2016

יוזמה משוגעת שלא באמת חשבו שתצא לדרך, של שלום סיונוב ואלירן כהן. הקבוצות התלהבו וזרמו, אנחנו קצת התקשינו עם האירגון מסביב, אבל בסוף זה יצא לדרך. 16 קבוצות לקחו חלק, 2 הגיעו לגמר הגדול שנערך ברמלה לעיני כ-200 צופים והיה ארוע מכובד מאוד. למדנו הרבה מהארגון של הטורניר, ומקווים שבעתיד תהיה לנו תמיכה כלכלית לארגן אותו שוב.

עם נבחרת העתודה לדרג א' - קיץ 2012

לאורך השנים, הרבה נציגי ספסל העבירו זמן בחו"ל עוקבים אחרי נבחרת כזאת או אחרת (רשימה מפורטת נמצאת למטה, מוזמנים לעיין). בקיץ 2012 יצאה משלחת מכובדת מאוד של 3 עיתונאים יחדיו: אפרת עמורבן (כתבת YNET כיום), עידו לפל, ולילך וייס. ה3 הרימו סיקור ברמה גבוהה כולל כתבות וידאו יומיות והרבה מאוד תמונות. וכמובן שחזרו עם מדלית ארד וכרטיס לדרג א'...

אולסטאר לאומית גברים - 2011

הליגה הלאומית בעשור הקודם לא הייתה מה שהיא היום. הרצון להביא את הליגה למרכז הבמה ובגדול חלחל את הצורך להפוך את החלום למציאות. וכך, ביוזמה של ברק חקלאי (כיום כתב YNET), יאיר קלס (כיום מנהל מחלקת הנוער של הפועל מגידו) והירתמות של חברים נוספים, ולאחר אין סוף קשיים, קשרים וסיכומים, יצא לדרך לראשונה אולסטאר הליגה הלאומית. האולסטאר שודר בשידור ישיר בערוץ הספורט, ולאחר מכן הפך למסורת ואורגן על ידי האיגוד. 54 אלף גולשים בחרו את נבחרות הצפון והדרום לארוע, ונערכו גם תחרויות שלשות והטבעות. קיבלו כבוד גם נבחרי העונה בליגה.

אולסטאר לאומית נשים - 2008

בשנת 2007 הוחלט להגדיל ולפצל את הליגה הלאומית ל-2 מחוזות. אולסטאר היה מתבקש. הימים ימי היעדר עניין בליגה הלאומית ותחילת הגדלתה עד הכפלה של מספר הקבוצות. "ספסל" חשב אחרת, והחליט שראויה להתייחסות הכי מקצועית וכמו בנוער החליט להפיק אירוע ראווה. ניב זהבי נרתם לנהל את הערב, דודי רומנו ואלי מרון לשפוט ובהזדמנות נדירה כמעט אחרונה עלו על הפרקט ויקה רודובסקי, שרית ארבל, אירה חשיבון, סיון בלליס וגיטה זיו לצד שחקניות שהחלו את דרכן באותם שנים: נופר שלום, טלי בן ישי ושרון רשף. במהלך המשחק נערך גם טורניר שלשות והוכתרו מצטיינות העונה. הערכות היו עניין מועט של כמה עשרות אוהדים (רמת העניין באותם שנים לליגה הלאומית) אך בתום חודש של הצבעה קרוב ל-2,000 מצביעים (פי 5 מההערכות) קבעו את הסגלים של מחוזות צפון ודרום וכ-350 אוהדים הגיעו לצפות במשחק שהתקיים ב"בית דני".

אולסטאר נוער - 2007-2008

לא זוכרים מתי הוחלט לקיים את האולסטאר, אבל עם הרבה עזרה של אנשים מדהימים הצליחו להרים את הארוע שנתיים ברציפות. ערוץ הספורט נרתמו לעשות שידור, כל השחקנים שנבחרו התייצבו והתוצאה היא ארוע מדהים שגרר הרבה תשומת לב. ב2007 נבחרת הדרום גברה על הצפון ואלעד קנפו נבחר למצטיין, שנה אחרי הצפון נקמו וניצחו עם מתן מרציאנו בתור הMVP.

מחנה קיץ ספסל - 2006 ו2007

אחרי 9 שנות פעילות, צוות האתר החליט שלא מספיק לסקר את הליגות הצעירות, צריך גם לעזור להם להשתפר. לצורך הענין ספסל יזם מחנה קיץ באולם נהלל (שאז היה חדש), גייס מאמנים מהשורה הראשונה ודאג גם שורה של מרצים אורחים (צביקה שרף, שרון דרוקר ושרון אברהמי). מחנה ספסל הראשון יצא לדרך, לצד מלחמת לבנון השניה. כמה שעות מתחילתו, נפלה רקטה ברכבת חיפה מרכז, והמחנה בוטל וכולם נשלחו הביתה. שנה לאחר מכן חזר המחנה, והפעם ללא ביטולים ובהצלחה גדולה עם מעל 50 משתתפים.

שידור ישיר מאליפות אירופה לנוער - קיץ 2005

שלומי פרי ורפי זילברמן נסעו עם נבחרת הנוער לאליפות אירופה ב-בלגראד. מעבר לסיקור המשחקים והתמונות, הם גם העבירו את המשחק בשידור ישיר ישירות למאזינים. חברת מירס תרמה מכשיר סלולרי, חברת "טלבוקס" סידרה את האפשרות שאנשים יוכלו להתקשר לסלולרי ולהקשיב. השניים מאוד נהנו, וגם מצאנו בארכיון יומן מסע האליפות

הפנזטי ליג עושה עליה - 2005

לפחות עד כמה שידוע לנו, ספסל היה הראשון להציג גרסא ישראלית ל'ליגת החלומות'. יחד עם שדרוג האתר שנעשה על ידי התאומות ליאור הודיה ואורלי קלינגר, עלתה גם הגרסא הראשונה של ה'ספסליג'. בעונה הראשונה הייתה הענות מרשימה של כ-1000 קבוצות, למרות שהמערכת לא היתה חפה מתקלות.

מסעות ספסל באירופה עם הנבחרות הצעירות

כתבי ספסל באים מאהבה לענף, ואם מציעים להם להעביר שבוע-שבועיים בחו"ל עם איזה נבחרת צעירה, הם לא מסרבים. והם גם נוסעים על חשבונם דרך קבע... מישהו אמר משוגעים? 2005 - אליפות אירופה לנוער בסרביה, שלומי פרי ורפי זילברמן 2007 - אליפות אירופה לנערות דרג ב' ברומניה, מיכל מרגליות 2008 - אליפות אירופה לקדטיות דרג ב' ב-בולגריה, ליאור קלינגר (הדיה) 2009 - אליפות אירופה לנשים בלטביה, אורלי קלינגר 2012 - אליפות אירופה לעתודה דרג ב' ב-בולגריה, אפרת עמורבן, עידו לפל ולילך וייס 2015 - אליפות אירופה לגברים בצרפת, ניב שמולי 2016 - אליפות אירופה לנערות דרג א' בהונגריה, שי ברק 2017 - אליפות אירופה לעתודה ביוון, איתמר יצחקי