איתי נתיב בונה מחדש את פ"ת

בעונה שעברה פ"ת בנתה בלאומית קבוצה נוצצת ויקרה שרצתה אליפות אך הודחה בחצי הגמר ולא עלתה לליגת העל (עד שכמו בני יהודה ניצלה כרטיס חופשי). השנה השתנתה המגמה, איתי נתיב, מאמן חדש, צעיר ומוכשר בנה קבוצה צעירה ורעבה ולמרות שנעדרת שמות גדולים לא מפחד לצהיר שמכוון לכל הפחות לאמצע טבלה ומסכם "נקווה לטוב ונעשה את המקסימום כדי לעמוד במטרות".


| miriam

איתי נתיב (36), חוזר לכדורסל הנשים. המאמן שהוביל בעבר את מכבים/רעות לליגה הלאומית (למרות שהחליטו בסופו של דבר לא לממש את העליה) ואימן גם בעוצמה מודיעין, יאמן בעונה הקרובה את קבוצת הלאומית של הפועל פתח תקווה. בשנים האחרונות אימן דווקא קבוצות גברים, כשבשנתיים האחרונות אימן במכבי גדרה, לפני שקיבל את שיחת הטלפון מפ"ת. "בקיץ האחרון קיבלתי טלפון מגילי סלע, אותו אני מכיר עוד מהתקופה ששיחקנו יחד. אהבתי את האתגר והעניין שבתפקיד". קבוצת הלאומית של פ"ת בעונה שעברה כללה סגל נוצץ ויקר של כמה מהשחקניות המובילות בליגה ובענף. השנה התקציב נמוך הרבה יותר וגם השחקניות הן לא מהמובילות בליגה – זו החלטה נכונה לחזור לנשים דווקא בסיטואציה כזו? גם אם אתה מגדיר את הסגל שלנו לא מהעלית של הליגה, הן כולן שחקניות שכבר טעמו והתנסו בליגה הזו ויש לכל אחת ואחת כוונה לבוא ולהילחם. הן שחקניות מוכשרות שאולי לא הצליחו במקומות אחרים, אבל עונה חדשה, מאמן חדש, הכל פתוח. לאף קבוצה לא מובטח ניצחון לפני תחילת העונה. אנחנו נעלה לכל משחק במטרה לנצח ולהצליח ויש לנו שחקניות שעשו בקריירה דברים יפים ויכולות לעשות עונה טובה. כמו שאתה רואה את הליגה, מה השאיפות לעונה הקרובה? הפועל פתח תקווה של העונה עם נתוני פתיחה "לא הכי-הכי", בליגה מאד קשה ומעניינת. מתוך ההכרות שלי עם הליגה יש 5-6 קבוצות חזקות שיתמודדו על העליה, יש שתי יורדו בסופו של דבר. אני לא רוצה להיות לא פה ולא שם. אמצע טבלה ומעלה זו מטרה נוחה ולגיטימית, שכל הבנות ישחקו ויעשו צעד קדימה – זו המטרה מבחינתי לעונה הקרובה.

"לאף קבוצה לא מובטח ניצחון לפני תחילת המשחק. אנחנו נעלה לנצח כל משחק ויש לנו שחקניות שעשו בקריירה דברים יפים ויכולות לעשות עונה טובה"

בארבע השנים האחרונות משמש נתיב כמנהל המקצועי במכבי מכבים/רעות בנים. זו הקדנציה השניה שלו במחלקה שצוברת תאוצה, "האגודה הזו הולכת למקום טוב. ההגירה היא אליה כל שנה המספרים עולים", מספר. כיום המחלקה מונה 14 קבוצות ביניהן נערים לאומית וארצית, נוער ארצית, וגם קבוצת בוגרים שתתמודד על העליה לליגה הארצית. איך עונה כזו בלאומית נשים בונה אותך ברמה האישית? זה לא המקום הכי נוצץ או עם הכי הרבה חשיפה לעבור אליו... אני לא חושב לטווח הקצר. לא העונה הזו לטוב ולרע תקבע בהכרח את המשך הקריירה שלי. אני מסתכל קדימה וגם אם עוד 5 או 6 שנים תגיע הפריצה שלי, יש לי זמן. כדי להצליח צריך גם מזל של להיות במקום הנכון, אני לא מחפש קיצורי דרך. אם טוב לי בפ"ת ולפ"ת טוב איתי אין לי בעיה להיות פה גם שבע שנים. יש רצון להתקדם בנשים או שזה עוד נסיון וחוויה? נסיון זה בטח לא. הרצון שלי זה להתפתח ולהצליח בענף כדורסל הנשים. כרגע מתמקד בקבוצת הלאומית שכולם מנבאים לה שחורות ולעשות משהו גדול. ליגת על? מבחינתי זה חלום ושאיפה לאמן בליגה הראשונה לנשים. הפועל פתח תקווה תפתח את העונה במשחק חוץ קשה בגלבוע שאשתקד, כמו פתח תקווה סיימה את העונה בחצי הגמר. עוד קודם לכן, בחול המועד תתמודד פ"ת בסיבוב הראשון של גביע האיגוד נגיד אליצור עירוני נתניה. סגל הקבוצה המתהווה כולל כרגע את נופר לוי, הילה הניג, הילה מימון, דורין רדט, דריה רדט, מאיה משה, בר נימני, יעל קונטנט, עדן מצארוה.