"אליצור אמיתית" , בן מרגי מתקדמת לבוגרות

היא גדלה באליצור חולון ומאמנת באגודה מאז היתה בת 16. לפני שנה הובילה את נערות ב' עד לחצי הגמר על תואר האליפות ובשנה הבאה, לראשונה תאמן קבוצת בוגרות בלאומית נשים ותשלים בכך מעגל של אימון עם שחקניות אותן אימנה בכיתה ה' ועכשיו בצעדיהן הראשונים בבוגרות. "זו הגשמת השאיפה שלי. הגעתי למקום בו אני יכולה ליצור לבנות את פלטפורמה לצעירות"


| miriam

אביה בן מרגי (27) , מי שהתחילה כשחקנית במחלקה הצעירה של האגודה עברה את כל הגילאים עד נערות א' ותיכון קרית שרת והמשיכה ושיחקה גם במספר קבוצות בוגרות של האגודה עד שבגיל 22 פרשה ממשחק פעיל, היא לחלוטין "אליצורית". במקביל שילבה את קריירת האימון שצעדים ראשונים בה עשתה כבר בגיל 16, אבל למעשה מגיל 18 כבר מאמנת באופן קבוע בבית הספר לכדורסל וקבוצות ליגה במחלקה.

בן מרגי, לא דילגה על שום שלב בדרך לאימון הבוגרות. היא עברה בכל אחת מהתחנות כשבעונה שעברה הובילה קבוצת נערות ב' למקום השלישי בליגה ולחצי הגמר על האליפות, כשבמקביל עבודה גם עם הנערות א', עכשיו בן מרגי עוברת לליגה של הגדולות והחל מהעונה הקרובה תוביל את אליצור תל אביב.

מבחינתה מדובר בתפקיד עליו חלמה. אליצור ת"א אמנם נושאת שם עיר אחר מחולון, אך תהווה המשך לשחקניות בוגרות המחלקה הצעירה של אליצור חולון, "הגעתי למקום אליו כיוונתי. זו היתה השאיפה שלי כל השנים, להגיע למצב שאני יכול לייצר המשכיות למי שמסיימת כיתה י"ב ואת הנערות שיהיה לה איפה לשחק", מספרת, בן מרגי. "המטרות שלי הן קודם כל לקדם את השחקניות הצעירות ולתת להן את הבמה. הגעתי למקום בו אני יכולה ליצור לבנות את הפלטפורמה שיהיה לכל השחקניות שעוד לא מתאימות לליגת על מקום להתפתח בו".

עם תחילת האימונים כיף לך?
מאד. לקחתי על עצמי אתגר חדש שהוא בנוסף לכל התפקידים שאני עושה במחלקה הצעירה ובינתיים נהנית מאד. בניתי קבוצה שמבוססת על שחקניות צעירות בוגרות המחלקה וזו גם סוג של סגירת מעגל השנה, את ענבל מיכל ושובל אור שלום שישחקו השנה בלאומית אימנתי עוד כשהיו בכיתה ד'-ה'.

אילו יעדים הצבת לעצמך לעונה?
אני מאד מקווה ומאד אשמח שמהקבוצה הזו השנה תצא שחקנית שאף אחד עוד לא שמע עליה או מכיר, כזו שהשם שלה יופיע כ"תגלית" בכתבת סיכום שנה. לעצמי אני מאחלת עונה טובה ושהקבוצה תגיע לאן שהצבנו ושנהנה מעל הכל.

ומבחינה קבוצתית?
להבדיל מהשנים האחרונות אין איזו הצהרת כוונות , אבל אני חושבת שאנחנו יכולות להיות קבוצה אטרקטיבית שמשלבת את הוותק והניסיון, עם הדרייב של הצעירות. אני באמת חושבת שאנחנו יכולות לרוץ למעלה, אין לי ספק. הכל תלוי בחיבור שמקווה שיקרה כמה שיותר מהר.

פיינל פור?
מאד מקווה, אני חושבת שעם הסגל הזה, זו משימה אפשרית.

"שאיפות? אני מאד אשמח שמהקבוצה הזו השנה תצא שחקנית שאף אחד עוד לא שמע עליה, כזו שהשם שלה יופיע כ"תגלית" בסיכום העונה."

בן מרגי, היא יותר ממאמנת מוערכת באליצור חולון. במקביל לאימון היא גם המנהלת הארגונית של המחלקה בשלוש השנים האחרונות ועד השנה גם ניהלה את בית הספר לכדורסל. השנה צפויה גם לסיים תואר משולב של רופין ו-וינגייט במנהל עסקים ושיווק וניהול ספורט. כשנשאלת מה מהתפקידים מושך אותה יותר מתקשה לענות ומודה על האפשרות שניתנה לה לשלב ביניהם בחולון "אליצור זה בית במלוא מובן המילה בשבילי, אף פעם לא חיפשתי מקום אחר כי שם יש לי את היד החופשית והאפשרות לשלב".

בגיל 18 החלטת להתמקד באימון על פני המשחק, זו היתה החלטה מודעת? 
לגמרי. אני נטו עושה את זה מאהבה ענקית למקצוע. גם בכל מה שאעשה בעתיד, גם אם אהיה בתפקידים אחרים בכדורסל, האימון תמיד יהיה חלק, בשביל הנשמה. זו גם הסיבה שלקחתי על עצמי לאמן השנה גם את הקט-סל . לאמן מהבסיס וכל עוד יש את האופציה לאמן בכיף ובתנאים שרוצה - זה לפני הכל.

ליגת העל לא מעניינת אותך?
אם מה שמכוונת אליו יתממש באליצור תל- אביב, הליגה הלאומית היא הליגה שהכי מעניין אותי להיות בה, אפילו יותר מליגת העל. אני גם לא ממהרת להגיע לשם, את ההתקדמות שלי לכל אורך הדרך אני עושה בהדרגה.

אימון בנבחרות?
מאד ארצה. אני מאמנת בטרום קדטיות ואם תהיה לי אפשרות וירצו אותי גם בגילאים הבוגרים יותר, אני אשמח.

?איך את רואה את האתגר באימון בוגרות בפעם הראשונה
מי שמכיר אותי על הקווים אני "פסיכופטית" אני לגמרי בתוך המשחק. כמובן שהליגה הלאומית היא שונה ואני מקשיבה ונעזרת בנסיון של שחקניות כמו שרית, חנה ומורן שכ"כ מנוסות בליגה הזו, אז זה חלק. מעבר לזה אני רואה את המשחק כמו כל משחק אחר שאימנתי, אני באה בשביל לנצח, הכי חדורות מוטיבציה. תהיה קבוצה עם אנרגיה בוודאות. קבוצה ששומרת ורצה.

השפעות שאת לוקחת מבחוץ?
אחד המאמנים שהכי נהניתי להתאמן תחתיהם זה מאיר אליהו. התאמנתי תחתיו בנבחרת בית ספר. אני מאד בקו של הגנה שהיא מעל הכל, פחות מאמנת התקפה.

עד כה הסגל של אליצור ת"א כולל 9 שחקניות ובהן: שרית עטיה, טל אנקונה, מורן שטרית, חנה הללי,לירון שיפטר, שובל אור שלום, ענבל מיכל, יהל יובנוביץ, סבינה מרדנוב ואנה ינובסקי.