אליצור רמלה - דאבליסטית!

הן לא חזרו לליגה עם הצעה לעלות מהמקום השלישי, כדי לעזור להגדיל את ליגת העל... הן חזרו לליגת העל מהדלת הראשית עם צלחת האליפות ולצידה גביע. אליצור רמלה חיברו למעיין דגן ואינה גורביץ שהתחילו את המסלול לפני שנה את מאיה איסרוב שכבר הפכה ל"רמלאית" ואת רבקה רוס שניהלה את הכל ועם בלליס שניווטה הכל מהקווים הן חזרו ובגדול!


| מאיר פרייליכמן

אס"א ירושלים 51 – אליצור רמלה 57

(רמלה שניצחו במשחק הראשון 74:62, ניצחו 2-0 בסדרה והשלימו דאבל)

עונת 2016-2017 הסתיימה בזכייתה של אליצור רמלה בדאבל גדול מול האחרונה שעשתה זאת לפני 3 שנים. המשחק שהתקיים באווירה נהדרת מול אולם מלא, כולל כמה עשרות מאוהדי רמלה שעשו את כל הדרך לבירה – לא התעלה לרמה גבוהה. המיזוג לא עבד וביום שרבי התקשו השחקניות להגיע לזריקה האחרונה עם מספיק אוויר בריאות. אך ברמלה בזכות ריצת 20-6, שנפתחה בסוף הרבע השני בשלשה של יעל פלג ונמשך עם 7 נקודות של צליל וטורי ואינה גורביץ יצרו פער שירושלים לא הצליחו למחוק, למרות שהיו קרובות מאד לעשות זאת. מי ששמרה את הניצחון אצל האורחות היתה זו, שוב, מאיה איסרוב בעוד משחק נהדר צלפה שתי שלשות מאני טיים ששברו את המומנטום של ירושלים ונתנו את האות לחגיגות הקהל האורח. ירושלים, היא ראויה לכל המחמאות. סגל שנבנה בשלהי הקיץ בו שתי מובילות שהן שחקניות צעירות בנות 20 ומטה, הצליח להעפיל עד לפיינל פור ולשני גמרים. גם פציעה של נטע רפאל לא מנעה את החזרה של ירושלים לליגת העל, אבל כשדקה וחצי מתחילת המשחק שברה דניאל חג'ג' את אצבעות ידה, אז לירושלים לא היו מספיק ידיים כדי לנצח את היריבה. ירושלים היו קרובות, רבע אחרון שנפתח בפיגור 13 (40:27), התהפך כשהשחקניות נתנו עוד כל מה שיש להן. פרחי היתה נהדרת עם 12 נקודות ברבע והגנה טובה, חג'ג' ריכזה וחילקה אסיסטים עם יד אחת וגילי ליאור ושי אלון שהיו מצוינות בהגנה גם מצאו ברבע הזה את הטבעת וחזרו עד 47:45 עם 2 הזדמנויות להשוות. רק שאז הגיעו גורביץ ואיסרוב ולקחו מהן את החלום לסנסציה.

מעבר למתואר לא היה הרבה במשחק. הרבע הראשון שנפתח ביתרון 6:4 לירושלים, התהפך בריצת 6-0 שהובילו דגן ואיסרוב, ליאור ורוכסאר שלטו בצבע והשוו את התוצאה, שתי דקות לסוף הרבע ואחרי דקות ארוכות של איבודים, החטאות וטעויות בשתי הקבוצות איסרוב קבעה 14:12 בסוף הרבע הראשון. פלג הגדילה את ההפרש עם תחילת הרבע השני, פרחי ענתה בשלשה מהירה והמשחק המשיך להיות צמוד בשוויון 19 , חמש דקות להפסקה. אז החום הכריע, השחקניות התעייפו וב-4 וחצי הדקות הבאות רק 2-1 לירושלים, אלון מהשדה מול נקודה של איסרוב. היתרון האדום החזיק עד חצי דקה להפסקה כשיעל פלג צלפה שלשה ונתנה את האות לריצה של רמלה שתבוא ברבע השלישי, 23:21 בהפסקה.

רמלה עלו בטירוף לרבע השלישי, 8-0 תוך שתי דקות מנקודות של וטורי, איסרוב ודגן הפך את המשחק לכזה שנע סביב ההפרש הדו ספרתי 31:21. ירושלים התקשו למצוא את הטבעת וסיימו עם 2 סלי שדה ברבע ומולן וטורי וגורביץ המשיכו להעלות את ההפרש עד 40:27. כמו שרמלה עלתה ברבע השלישי, כך ירושלים באחרון. המון אנרגיות, לחץ וריצה הוביל לריצת 9-0 בשלוש דקות, המשחק נצמד, שלשה של שי אלון ומבצע אישי ביד אחת של חג'ג' קבע 47:45, ארבע דקות לסיום. אך הנסיון הרמלאי ידע למצוא את איסרוב לשלשה קריטית ונקודות של גורביץ, שלשה של פרחי עוד החזירה עד 55:51, אבל לירושלים היו יותר מדי עבירות לתת, השעון תיקתק לאחור וגורביץ מהקו קבעה את תוצאת המשחק וניגשה לשולחן עם שרית עטיה וסיון בלליס להניף את הצלחת. קלעו לאס"א ירושלים: אורית פרחי 21 גילי ליאור, שי אלון ורותם רוכסאר 7 כ"א אלואיסה כץ ודניאל חג'ג' 4 כ"א קלעו לאליצור רמלה: מאיה איסרוב 17 מעיין דגן 12 אינה גורביץ 11 צליל וטורי 9 יעל פלג 5 רבקה רוס 3