"אעשה מה שצריך בשביל לנצח"

יועד בית יוסף מדבר על המעבר לבאר-שבע והמטרות מהעונה הקרובה, עמיר עוזי מספר על ההחלטה להצטרף לחיפה ועל האתגרים לקראת המשך העונה, וברק דמציאן על על מה שהביא לחזרתו של דניאל דנינו.


| מאיר פרייליכמן

הבשורה הכי טובה מהשבוע האחרון, יש שיגידו, היא בטלפונים שהפסיקו לצלצל ביום שלישי ב- 13:00 בצהריים, רגע אחרי שמועד ההעברות בליגה נסגר. מי שהצליחה לשים את ידה על חיזוק מתאים עשתה זאת, מי שהעדיפה לוותר - וויתרה, ועד סוף העונה לא תשמעו עוד חצי מילה על מלפפון שעושה את דרכו לנקודת יעד כלשהי. הגענו למאני-טיים.

הפועל חיפה הייתה זו שכנראה ביצעה את הרכש הכי מאסיבי בשבוע האחרון, כשצרפה לשורותיה את הזר ג'מאל יאנג, אבל יאנג לא הגיע לבד. מי שהביא אותו למועדון האדום הוא עמיר עוזי שמונה בסוף השבוע שעבר למאמן הקבוצה במקומו של שקד שוהם, והוביל את הקבוצה לניצחון הסופר חשוב על רמת השרון, שכמעט והבטיח לחיפה עונה נוספת בלאומית. עוזי הצטרף לחיפה אחרי שפתח את העונה במכבי שוהם בליגה הארצית, והוביל אותה לחלק העליון של הטבלה.

"הייתה לנו עונה טובה בשוהם", סיפר הבוקר עוזי, "בחיפה חיפשו מאמן במקומו של שקד לא מעט זמן ופנו אליי. בשל העובדה שהייתי תחת חוזה, הפניתי אותם להנהלת שוהם. המהלך התאים לכל הצדדים ועשיתי את דרכי לחיפה".

סך הכל אפשר לומר שהגעת לחיפה בעיקר למשחק אחד, קשה מאוד לראות כרגע סיטואציה בה הקבוצה תסתבך במאבקי הירידה אחרי הניצחון ברמת השרון

"באופן מעשי - עדיין לא הבטחנו את ההישארות בליגה, ונמשיך להשחק ולהילחם עד שנשלים את המשימה. כבר ראינו יותר מפעם אחת שבספורט הכל יכול להיות. היה אתגר בהכנה למשחק החשוב נגד רמת השרון, היה אתגר בהבאת זר במקומו של ראשד, ואני שמח שההנהלה הלכה איתי, אבל כל עוד לא נבטיח את ההישארות בליגה נמשיך באותה האינטנסיביות".

בשנים האחרונות בילית בעיקר בליגה הארצית. איך זה מרגיש לחזור לליגה השנייה?

"למעשה בשנים האחרונות שימשתי כמנהל מקצועי במכבי חדרה, ובתחילת העונה הצטרפתי לשוהם. אני אוהב לאחוז את הכובע - 'מנהל מקצועי' במקביל לאימון. בשנים האחרונות האימון לא צלח למקומות אליהם כיוונתי, אבל אני שמח להיות כאן. הליגות הבכירות הן כמובן הרבה יותר מעניינות, וברגע שהעניינים הסתדרו עם שוהם שמחתי לחזור ללאומית".

מה בעצם המטרות של הקבוצה בשבועות שנשארו עד לסיום העונה?

"קודם כל - להישאר בליגה. השבוע השגנו ניצחון חשוב ואנחנו בדרך לשם. הפועל חיפה זה מועדון גדול, מועדון עם מסורת וקהל שהיה רגיל להצלחות בשנים האחרונות. המטרה היא להחזיר למועדון את הרוח הווינרית שלו".

ובעוד חיפה מצאה לה חיזוק כפול, גם בעמדת המאמן, גם במשבצת הזר, שתי קבוצות צמרת שהשלימו מהלכים מפתיעים ברגע האחרון של חלון ההעברות הן הפועל באר שבע, שצרפה לשורותיה את יועד בית יוסף, שהצטרף מעירוני רמת גן, והפועל כפר סבא, שהחזירה לקנדציה נוספת את דניאל דנינו שפתח את העונה בהפועל אילת.

"יניב צלצל אליי לפני כמה ימים, סיפר לי קצת על המועדון, על האנשים, על הקהל", סיפר השבוע יועד בית יוסף. "בשנת 2012 פספסתי גמר עם מכבי באר יעקב, לא לקחתי אליפות נגד הפועל תל אביב, אני מקווה שתהיה לי הזדמנות לעשות את זה פה. אני חושב שאלה הציפיות של המועדון ושהמועדון הזה צריך להיות בליגת העל. יניב צלצל אליי ומיד הרגשתי שזה אתגר מבחינתי, ואני שמח להיות פה".

על הדרך שעבר עד לבאר שבע והשנים בליגת העל, הוסיף: "היו לי סטואציות יותר טובות ופחות טובות בליגת העל. עם יניב, שאימן אותי בנתניה, הייתה לי סיטואציה יותר טובה ועשינו עונה נחמדה. אני מקווה שנביא את זה גם לפה. חשוב לי להתרכז בסיטואציה הנוכחית ופחות במה שיהיה בעתיד. אני מקווה שאעזור לקבוצה לנצח. אני מגיע בסיטואציה בה אני צריך להתאים את עצמי לקבוצה. אני אעשה את מה שצריך לעשות כדי לנצח".

"המטרה שלנו היא להגיע לפלייאוף עמוקים יותר וטובים יותר ולנסות לעשות צעד אחד קדימה יותר מהעונה שעברה. אנחנו ספורטאים ואנחנו שואפים להתקדם", סיפר ברק דמציאן על מה שהוביל לצירופו של דניאל דנינו לסגל הקבוצה. "המהלך בא יותר מהכיון של דניאל, והעובדה שהוא מכיר את רוח הקבוצה תקל על ההשתלבות שלו כאן, אבל הוא יצטרך להתאים את עצמו לקבוצה". מי שכנראה לא ישוב לשחק העונה הוא הפורוורד הצעיר אוריאל טרוצקי שסובל משבר מאמץ בירך.