ארצית: אשקלון, רמה"ש ונתניה בגמר

אם בלאומית הלכנו למשחק שלישי, בארצית יש לנו כבר 3 סוויפים ועוד סדרה אחת שתוכרע מחר. כצפוי, בצפון מצפה לנו גמר קלאסי בין א.ס. רמה"ש לאליצור עירוני נתניה, שגברו על מעלות ועכו. בדרום אשקלון שוב עם סל ניצחון על מעלה אדומים מחכה בגמר למנצחת בין פ"ת לחבל מודיעין.


| safsal

צפון

הפועל מעלות - א.ס. רמה"ש 105:75 (2-0 בסדרה לרמה"ש)


הפועל עכו - אליצור עירוני נתניה 79:71 (2-0 בסדרה לנתניה)

אכזבה גדולה נרשמה אמש בעכו, כשהחבורה המקומית שמטה יתרון דו ספרתי בדרך להפסד שסיים את דרכה בפלייאוף הארצית. נתניה עם דקות הגנתיות טובות במאני טיים הצליחה לרשום ניצחון חוץ בדרך ל2-0 בסדרה וחזרה לגמר.

אחרי שלא הייתה בעניינים רוב המשחק במפגש הראשון, הפעם עכו באה מוכנה כבר מההתחלה ושמרה על יתרון קל. בסיום הרבע הראשון 11:18 מקומי. האדומים המשיכו ללחוץ גם ברבע השני ותוך 6 דקות עלו ליתרון השיא שלהם במשחק, 19:33. סיום רבע טוב של האורחים ומיני ריצה 10-3 הביאו אותם להפסקה בפיגור 29:36.

המומנטום הנתנייתי המשיך גם במחצית השניה עם ריצת 7-0 שהורידה את ההפרש ל-2 בלבד, 37:39. עכו עוד הצליחה להחזיר ביתרון כמה דקות, אבל כמה דקות לסיום הרבע נתניה הצליחה לעלות ליתרון ולשמור עליו. 58:54 לאורחים מהשרון אחרי 3/4 משחק.

הדקות הראשונות של הרבע האחרון היו שקולות כשהקבוצות החליפו בינהן סלים והיתרון זז מצד לצד. אבל דקות מצויינות בהגנה של נתניה עם חטיפות שתורגמו למתפרצות ונקודות בצד השני הטיסו את נתניה ליתרון ממנו עכו כבר לא הצליחה לחזור. זה נגמר ב-79:71 שמח לנתניה ומאכזב לעכו.

קלעו לעכו: עידו קוז'יקרו (16 רב') וג'רמיין הול (10 רב') 17 כ"א, קורי קאר 12, אילן נניקשווילי 10 (7 רב', 7 אס'), ג'ונתן בייז 6, רז מנשה 4, גיא יוסיפוביץ 3, רותם ברזילי 2.

קלעו לנתניה: לירן מורן 18, מתן נאור 12, טום ולסנקו 11 (8 רב'), ניר כהן 10, רז אדם 8 (6 רב'), אופק בוגדנובסקי 6 (5 רב'), מתן לבנטר 5, אלירן גואטה 4, גל איתן 3 (8 אס'), יועד בית יוסף 2.

דרום

מכבי מעלה אדומים - אליצור 'איתו' אשקלון 74:72 (2-0 בסדרה לאשקלון)
אליצור איתו אשקלון מנצחת אמש 72-74 את מכבי מעלה אדומים בחוץ לאחר שלשת ניצחון (שוב) של יוני דרעי ובכך משלימה ניצחון 2-0 בסדרה , ותמתין למנצחת בסדרה בין פתח תקווה לחבל מודיעין. רק לפני שלושה חודשים אחרי ההפסד במבועים, עוד חששו באשקלון ממאבקי התחתית, אבל מאז הקבוצה של רועי בן יהושע סופרת 11 ניצחונות רצופים, ששמים את הקבוצה מאשקלון בגמר הפליאוף.

אמש קיבלנו עוד משחק מטורף בין מעלה לאשקלון כאשר מעלה אדומים כמעט הצליחה לעשות לאשקלון את מה שעשתה לה אשקלון לפני שבוע וחצי. אשקלון כבר הובילה ב-12 במהלך הרבע הרביעי, אך מעלה הראתה הרבה אופי והצליחה להפוך את התוצאה ולהוליך ב-3, פחות מדקה לסיום. ואז הגיע יוני דרעי שקלע שלשה אדירה בדיוק מאותה הבלטה של השלשה מהמשחק הקודם ונתן לאשקלון את הניצחון.

אשקלון פתחה טוב והלכה פנימה לסנטר שלה סטנלי ברנדי, שהעלה את האשקלונים ל8:2 מהיר. מעלה חזרה למשחק עם חמש רצופות של אלן סקורר, ועד תום הרבע המשחק הייה שקול והיתרון נע מצד לצד. נקודה של אסף אוחנה מהעונשין קבעה יתרון קל לאשקלון 19:18 בסיום הרבע הראשון.

בשלב זה נכנסו למשחק ארתור ציפלוביץ ורגב זנזורי, שנתנו את משחקם הטוב ביותר העונה. זנזורי בשלשה, וציפלוביץ עם 6 נקודות וגג מטורף על ג'פרי פריד העלו את אשקלון ליתרון 8. טאבו בשלשה ופריד בעוד סל צימקו מעט, זנזורי המשיך בטירוף ועם עוד שלשה שמר את אשקלון בייתרון, 38:33 לאשקלון במחצית.

הקבוצות פתחו את הרבע השלישי עם הגנות חזקות. שני סלים של ג'פרי פריד המצטיין במעלה אדומים אמש הורידו את ההפרש ל-42:40. אשקלון עם 2 שלשות של זנזורי שוב ברחה למעלה, שהזעיקה פסק זמן. נקודות של סקוורר צימקו במעט, 2 נקודות של פריד מהעונשין הורידו את הקבוצות ביתרון 57:50 לאורחים.

אשקלון פתחה את הרבע הרביעי במומנטום אדיר. שלשה מטורפת של אסף אוחנה הרימה את אוהדי אשקלון לשמים, ואת ההפרש ל12 נקודות יתרון כשנשארו 7 דקות לסיום. מעלה לא ויתרה והראתה הרבה אופי כאשר החלה לחזור למשחק. מהלך מצוין של אלן סקוורר, שכלל סל ועבירה נקודות של סדן, הורידו חזרה לשמונה. מעלה לא הרפתה ושתי שלשות רצופות של שגיא טבו הורידו ל-64:62 בלבד, שלוש דקות לסיום, והקהל של מעלה החל לדחוף. נקודה של סקוורר מהקו ועוד סל של סדן נתנו למעלה את ההובלה, ברנדי החזיר לאשקלון את הייתרון, אך נקודות של תומר סדן ו2 מהקו של סקורר העלו את מעלה ליתרון 3 כאשר השעון מראה 50 שניות.

אשקלון יצאה להתקפה, פוגל חדר לסל וסחט עבירה חמישית משגיא טבו, המתאזרח החטיא את הראשונה וקלע את השנייה. מעלה יצאה להתקפה מול הגנה הקשיחה של אשקלון ולא הצליחה לקלוע, 30 שניות לסיום כדור אחרון אצל אשקלון שבפיגור 2. במצב הזה כולם ידעו בדיוק מי יקח את הזריקה, דרעי כדרר על קשת השלוש, עלה על חסימה של סטנלי ברנדי וקלע שלשה אדירה שנתנה לאשקלון ייתרון נקודה 12 שניות לסיום. סוכר לקח פסק זמן, מעלה יצאה להתקפה אך תומר פיסצקי חטף את הכדור ומסר לשטרקמן שעליו נעשתה עבירה. הגארד האשקלוני שמר על קור רוח וסגר את המשחק 74:72 מדהים לאשקלון.


קלעו לאשקלון: רגב זנזורי 15 (3 שלשות), סטנלי ברנדי 14, תומר פיסצקי 11 (7/8 מהקו), יוני דרעי 9, ארתור ציפלוביץ 8 (4 חסימות), אבי פוגל 8.

קלעו למעלה: ג'פרי פריד 23, אלן סקורר 19, תומר סדן 13, שגיא טאבו 12.

מבחנים

עירוני 'שיקו' קרית אונו - הפועל כפר קאסם 71:84


אליצור רמלה - עצמה מודיעין 67:70
--- ענר חתואל ---

אחרי שניצחה בקושי את אליצור גבעתיים, נציגת הארצית משיגה ניצחון דחוק נוסף, הפעם מול עוצמה מודיעין מהמחוז הדרומי של ליגה א'. בעקבות הניצחון רמלה מתבססת בראש טבלת הבית המשולש, אך בעקבות ההפרשים הקטנים של ניצחונותיה, הכל עדיין פתוח.

המשחק עצמו לא התעלה לרמה גבוהה, בלשון המעטה, אך הצופים שבאו נהנו לפחות מסיום צמוד ומותח. רמלה, שעל הנייר הסגל שלה עמוק וכישרוני בהרבה משל יריבתם, התקשתה מאוד לאורך כל המשחק מול הקבוצה הצנועה אך מאומנת של אשר חגי. מודיעין בראשות יוסי סביה המצוין הובילה לכל אורך המחצית הראשונה שהסתיימה ביתרונם מוצדק, 43-35.

רמלה עלתה טוב בהרבה מההפסקה, מצאה את ההרכב ההגנתי שלה ועצרה את מודיעין על 6 נקודות בלבד לאורך כל הרבע, כשדקות טובות של עוז וטורי בהתקפה מסייעות לה להוביל בסיומו 49-54.

למרות המהפך, משחק מפוזר ואיבודים רבים של רמלה בתחילת הרבע האחרון סייעה לאורחים לחזור למשחק ושלשות של עודד יוזלרי וארטיום קפול קבעו 62-59 ומהפך נוסף שנותרו 3 דקות בלבד לסיום. רגע לפני שהאורחים רשמו הפתעה, אילן ברקוביץ וטל רונן עם שלשות משלהם דאגו להפוך שוב את התוצאה ובזכות מאמץ הגנתי של חבריהם הצליחו להחזיק ביתרון הקטן עד לניצחון בסיום.

קלעו לרמלה: טל רונן 19 (5 שלשות), עוז וטורי 15, אילן ברקוביץ, מור אפלבאום וגיא מאיו 8, נתנאל יוסף 6, בן לזר 5, יובל גורפיין 1.

קלעו לעוצמה מודיעין: יוסי סביה 27, ארטיום קפול 15, דניאל בלנקי 12, עודד יולזרי 6, רע סלטר 4, אלעד שינדלר 3.
שפטו: מרקו בני וליאור בן מויאל, 120 צופים ברמלה.


טבלת דרומי
1. אליצור רמלה 0-2
2. אליצור פ"ת גבעתיים 1-0
3. עצמה מודיעין 1-0


טבלת צפוני
1. עירוני 'שיקו' קרית אונו 1-1
2. הפועל קרית טבעון 0-1
3. הפועל כפר קאסם 1-0