ארצית: בת ים בגמר

הקבוצה של יניב ויצמן שלטה לאורך כל המשחק, וניצחה בסיום 56:79. בת ים משלימה 2-1 בסדר חצי הגמר, ותפגוש את יבנה לקרב הסופי על האליפות והכרטיס ללאומית.


| מאיר פרייליכמן
-- ענר חתואל --

אחרי ששוהם ניצחה במוצ"ש והשוותה את הסדרה, בבת-ים חששו כל השבוע משיחזור ההפסד הטראומטי בעונה שעברה במשחק השלישי בבית לרחובות. לשמחתם, העונה משחק בצד שלהם אופיר פרחי. עם הופעה אדירה ו-30 נקודות סחף את חבריו לניצחון גדול שלא השאיר לאורחים סיכוי.

שוהם באה בכוונה לשחזר את היכולת הטובה ממשחק 2, פתחה היטב אבל כבר מהתחלה נתקלה ב-MVP של הליגה, אופיר פרחי, בכושר שיא. פרחי הציג הרבה מנהיגות, 13 נקודות ואסיסט אחד מיוחד מכל המגרש לסל על הבאזר לאלכס וינוקור. בכך דאג שבת-ים תרד ביתרון 16:19 בסיום הרבע הראשון. גם עבירה שלישית מוקדמת של וינוקור לא עצרה את הנחישות המקומית. הגנה אזורית נהדרת עצרה את שוהם והגדילה את היתרון עד למחצית, 29-38, כשהיא מקנחת שוב עם שלשת באזר של מי-אם-לא אופיר פרחי. בת-ים המשיכה במומנטום ועלתה נהדר גם מחדר ההלבשה. דן שפי וגיא מאיו עם הגנה לוחצת וחכמה תסכלו את נסיונות ההתקפה של האורחים, אולשינסקי ופרחי המשיכו לצלוף וההפרש הלך וטיפס. שוהם נראתת חסרת אונים וחסרת תשובות בדקות האלה, ובסיום הרבע כבר 43:60 מוחץ לצהובים. המארחת שכבר ראתה את הגמר בהישג ידה המשיכה לסגור הרמטית את הרחבה. ההפרש המשיך בהתאם לטפס, ובשלב הזה שוהם הרימה ידיים, ומרבית הרבע האחרון כבר היה גארבג' טיים וחגיגה בת-ימית על הספסל וביציעים. בדקות הסיום ראינו על המגרש בעיקר את שחקני הבית הצעירים והפחות מוכרים של שני המועדונים צוברים דקות משחק יקרות במעמד החגיגי הזה. בסיום ניצחון בת-ימי גדול 56:79, ששווה לה את הכרטיס לגמר. קלעו לבת-ים: אופיר פרחי 30 (7 שלשות), אלכס וינוקור 9, דן שפי וסרגיי אולשינסקי 8, בר ויגודמן 6, מאור ממן 5, אראל לוי 3, גיא מאיו תומר כהן ושחר אליהו 2. קלעו לשוהם: נדב נאור 16, איתי גרינבוים 11, דביר באומל 7, ברק מכטינגר 6, אלון ניניו 5, בן שוהם 3, רז אלבז, דניאל גור אריה ורע סלטר 2, דין אליעזר 1. שפטו: אודי ארנברג ונועם גורדון, 200 צופים בבת-ים. תגובות: ניצן פלדמן, מאמן שוהם: "לא ציפיתי שיגמר ככה, אבל אנחנו מסתכלים קדימה ואני שמח על כל רגע שלי פה. הגענו לפלייאוף ממקום רביעי וזו הסדרה היחידה שהגיעה למשחק שלישי. גם בליגה וגם בפלייאוף הכל התחיל ונעצר בבת-ים. באופן אישי אני קצת מדוכא עכשיו אבל גם מרוצה כי עשינו עונה יפה." אופיר פרחי גיבור הערב: "אני שמח. הלחץ היה עלינו במשחק השלישי אבל ידענו שאם נשמור טוב ונרוץ בבית נצליח. הרגשתי טוב מהתחלה והמשכתי לזרוק ואני שמח שזה נכנס ושהחברים עבדו בשבילי בקטע הזה. הכיף כאן שכל פעם מישהו אחר בולט וזה מקובל על כולם. כבר ביום ראשון אנחנו שוב משחקים. הליגה שיוונית וגם אנחנו ויבנה. מי שיהיה בכושר טוב יותר בשבוע הזה יעלה".